Adana’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Adana Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Adana, tarihi binlerce yıl öncesine kadar uzanan yerleşim alanları, doğal güzellikleri ile yıl boyunca ziyaretçilerine farklı şekillerde tatil yapma fırsatı sunmaktadır. Hem merkezinde yer alan güzellikleri hem de ilçelerinde bulunan turistik yerleri ve antik kentleri ile şehirde unutulmaz bir deneyim sizleri beklemektedir. Yazları, sıcaklık 40 dereceye kadar çıktığı ve oldukça bunaltıcı geçtiği için, Adana’yı gezmek için en ideal dönem bahar aylarıdır. Kış ayları bile çok soğuk olmadığı için seyahatinizi bu tarihlere de ayarlayabilirsiniz.Torosların güneyinde, Seyhan’ın kıyısında bulunan Adana, Türkiye’de kültür ve gastronomi turizmi denildiğinde ilk akla gelen şehirler arasındadır.Tarihi MÖ 3000’li yıllara uzanan ve bereketli toprakları sayesinde Hititler’den Osmanlı’ya birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, bu özelliğiyle tarih severler için ideal rotalar arasında yer almaktadır. Merkezde bulunan Taş Köprü, Büyük Saat Kulesi, Pozantı’da bulunan yaylaları, Akdeniz’e sınırı olan plajları ile şehir gezilecek çok sayıda seçenek sunmaktadır. İl bu özelliği ile yıl boyunca tarih, doğaseverler ve tatil meraklılarının dikkatini çekmektedir.

Adana’da Mutlaka Gezilecek Yerler

Adana’da camiden kiliseye, müzeden parklara kadar tarihi ve kültürel pek çok eser gezinizi dolu dolu planlamanıza yardımcı olacak. İşte Adana’dan görmeden dönmemeniz gereken yerlerden bazıları:

Yumurtalık Plajı

Adana şehir merkezine 80 kilometre uzaklıkta Akdeniz’e sıfır konumda yer alan Yumurtalık merkezinde bulunan plajdır. Toplam uzunluğu 1 kilometre olup bölgenin en çok ziyaretçi çeken tatil noktalarından birisidir. Adana’da hava şartları, özellikle yaz aylarında çok sıcak olduğu için, serinlemek amacıyla plaja gidenlerin sayısı da bir hayli fazladır.Belediye tarafından işletilen plaj içerisinde şezlong, duş ve soyunma kabinleri bulunuyor. Bu hizmetler için sadece 1 – 2 TL ödemeniz yeterli olacaktır.50 metre genişliğe sahip olan plaj 2015 yılında temizliği sayesinde Mavi Bayrak almayı başarmıştır. Plaj ayrıca caretta carettalara ev sahipliği yapmaktadır. Güneşlenmek ve deniz girmek için gelebileceğiniz plaj etrafında otel, kafe, restoran, gezilecek yerler ve marketler yer almaktadır.

Bebekli Kilise

Adana iline bağlı Seyhan ilçesinde bulunan Tepebağ’da yer alan Bebekli Kilise olarak bilinen bu alan aslında St. Paul Kilisesi’dir. 1880’li yıllarda bir İtalyan Katolik Kilisesi olarak inşa edilmiştir.Kilisenin önünde yer alan 2,5 metre boyundaki Meryem Ana Heykeli bir bebeğe benzetildiği için bu adı almıştır. Her gün ziyarete açık olan kiliseye şehir içi dolmuşları ile ulaşmanız mümkündür. Adana tatilinizde gezilecek yerler arasında bulunan kilise her mevsim ziyaret açıktır. Bir Katolik Kilisesi olarak inşa edilse de şehirde yaşayan Protestan cemaat tarafından da ibadet için kullanılmaktadır.

Anavarza Antik Kenti

Tarihi Kilikya Krallığı’nın merkezi olarak ayakta kalan bir bölgedir. Anavarza Antik Kenti, Adana iline bağlı Ceyhan ve Kozan ilçelerinin içerisinde yer almaktadır. Etrafında misafirlerinin rahatça zaman geçirebilecekleri mesire alanları mevcuttur. Ermeni, Abbası, Selçuklu, Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan antik kentte dikkat çeken yapılar arasında anavarza kalesi bulunmaktadır.Adana il merkezine 70 kilometre uzaklıktadır. Antik kent hakkında bulunan ile ilgili ilk bilgiler Roma Dönemi’ne aittir. Ondan önce şehir ile ilgili bir bilgi bulunmaktadır. Yaşar Kemal’e ait olan İnce Memed romanı içerisinde Avarza’da geçen bir bölüm mevcuttur.

Seyhan Baraj Gölü

Adana’da gezilecek yerler arasında bulunan, Seyhan Nehri üzerine inşa edilen bu barajın yapım amacı ilk olarak sürekli yaşanan selleri engellemektir. Bunun yanında elektrik santrali de yer alan baraj bir şehrin elektrik ihtiyacını karşılamaktadır.Toplam 3 yılda tamamlanan baraj 1956 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Şehir merkezinin 15 kilometre kuzeyinde bulunmaktadır. Seyhan Nehri etrafında bulunan baraj, bu özelliklerinin yanında turizm faaliyetleri için de kullanılmaktadır.Türkiye Offshore Yarışları’nın bir ayağı burada yapılmaktadır. Barajın ortasında Sevgi Adası, etrafında piknik alanları mevcuttur. Barajın için tekneler ile gezmek mümkündür. Nehrin çevresinde bulunan Merkez Park, bölgede gezilebilecek yerler arasındadır. Adana şehrini ziyaret edenlerin rahatlamak ve biraz dinlenmek için tercih ettikleri yerler arasındadır.

Yılan Kale

Adana şehir merkezinin doğusunda yer alan Ceyhan ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunan kalenin yapım amacı kervanları kontrol etmek ve dışarıdan gelen saldırılarak karşı onları korumaktır.Bölge halkı bu kaleye Şahmeran Kalesi de demektedir. Bu isim Evliya Çelebi tarafından verilmiştir. Ünlü efsanedeki yaratığın bu kalede yaşadığı rivayet edilmektedir. Adana’da gezilecek yerler arasında bulunan, Bizans Dönemi’nde yapılan kale bölgedeki diğer tüm kaleleri görmektedir. İçinde kilise, 8 yuvarlak burç, nizamiye kapısı ve su sarnıçları bulunmaktadır.

Kazancılar Çarşısı

Adana şehir merkezinde bulunan Kazancılar Çarşısı, ülkemizin kapalı çarşı örneklerinden birisidir. Kazancılar ya da Bakırcılar Çarşısı olarak bilinmektedir. Çarşı alanında günümüzde el işçiliği ile hizmet veren çok sayıda satıcı yer almaktadır. İçerisinde ağaç oymacılığı yapan noktalar da bulunmaktadır.Bölgede görülmesi gereken yerler arasında bulunan Çarşı içerisinde Adana şehrine özel lezzetleri sunan kaliteli restoranlar bulunmaktadır. Tarihi 16.yüzyıla kadar dayanan Adana’nın Kazancılar Çarşısı, zanaat ve el işçiliği ustalarının merkezi olup, önemli bir konumdadır. Tarihi Büyük Saat Kulesi’nin hemen yanında başlayan çarşıyı mutlaka görmeniz önerilmektedir. Kazancılar Çarşısı’dan çıktıktan bir süre sonra yakın çevresinde bulunan dükkanlardan Adana’nın meşhur bici bici tatlısının da tadına bakmayı unutmayın.

Magarsus Antik Kenti

Milattan önce 700’lü yıllarda kurulan kent Karataş İlçe sınırları içerisindedir. Adana’nın şehir merkezi ile Akyatan Milli parkı arasında yer almaktadır. 2011 yılından itibaren bölgedeki kazılar sıklaştırılmış ve kazı alanı olarak kullanılan tarlalar kamulaştırılarak çalışmalara hız verilmiştir. Magarsus Antik Kenti içerisinde Amfi Tiyatro en dikkat çekici bir yer olarak karşınıza çıkacaktır. 3000 kişilik bu yapı tamamen ayakta durmaktadır. Helenistik Dönem’den kalan Athena Tapınakları ve diğer kalıntılar da bölgede görülmesi gereken noktalardır.

Karataş Plajı

6 kilometre uzunluğu ile Karataş Plajı kumul plajlar arasında ülkemizde en uzun mesafeye sahip olanlardan birisidir. Adana il merkezine uzaklığı 50 kilometre olan Karataş İlçesi’nde bulunan plaj özellikle yaz aylarında günübirlik tatil için şehri ziyaret edenlerin uğrak noktası olmaktadır.Plajın doğusu ve batısındaki yerleşim alanları çok fazla kullanıma izin vermese de orta kısmında kalan kumul alan zaman geçirmek için uygun olup, 50 ile 100 metre genişliğe sahiptir. Plaj etrafında yapılacak pek çok aktivite bulunurken; güneşlenebilir, kano yapabilir, yelken kullanabilir ve yürüyüşe çıkabilirsiniz. Yemek için taze balık sunan restoranları ziyaret edebilir ve ihtiyaçlarınız için alışveriş merkezi bulabilirsiniz. Plaj ilkbahardan başlayarak yaz sonuna kadar denize girmeye uygundur.

Büyük Saat Kulesi

Adana kentinin simgeleri arasında yer alan Büyük Saat Kulesi günümüzde tüm ihtişamıyla ayakta durmaktadır. Kule şehrin merkezi olan çarşı içinde yer almaktadır. Toplam uzunluğu 32 metre olan kule bu özelliğe sahip yapılar arasında ülkemizin en uzunu olma özelliğini göstermektedir. Hem 32 metre uzunluğundaki alanı hem de yer altında devamı bulunmaktadır. Adana ilinin merkez ilçesi olan Seyhan sınırları içinde yer alan kule Osmanlı Dönemi’nden kalan eserlerden birisidir. Yapımı dönemin valisi Ziya Paşa tarafından 1881 yılında başlatılan kule 1882 yılında tamamlanarak kullanıma sunulmuştur.

Akyatan Gölü Milli Parkı

Adana Akyatan Gölü Milli Parkı, Seyhan Nehri’nin denize döküldüğü noktada bulunan bir göldür. 14 bin hektar alandan oluşan alan Türkiye’nin en büyük lagün gölü olma özelliğine sahiptir. 1987 yılında alınan karar ile Yaban Hayatı Koruma Sahası olarak ilan edilmiştir. Lagün ile deniz arasında yaklaşık 20 metre yüksekliğe sahip kumul tepeler bulunmaktadır. Küçük bir kanaldan sularını Akdeniz’e boşaltmakta ya da mevsimine göre suları içeri almaktadır.Aynı zamanda kuş cenneti de olan milli park içerisinde suna, fiyu, turaç, yaz ördeği, saz horozu, yeşil deniz kaplumbağası bulunan canlılardan bazılarıdır. Bitki türü açısından, oldukça zengin ve güzel bir alandır.Ulaşım bakımından park, Karataş İlçesi’ne 10 kilometre Adana şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. Etrafını araç ile ya da yürüyerek dolaşma şansınız bulunmaktadır. Milli Parkın iç kısımları araç trafiğine kapalıdır.

Adana Sinema Müzesi

Adana iline bağlı Seyhan ilçesinde, Kayalıbağ Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Adana Sinema Müzesi, 2011 yılında hizmete girmiştir.Adanalı yönetmenler, sinema oyuncuları, yapımcıları ile ilgili eserlerin sergilendiği müze toplamda 2 kattan oluşmaktadır. Giriş katında film afişlerinin bulunduğu müzenin üst katında ise Yılmaz Güney’e ait fotoğraflar, posterler ve özel eşyalar yer alır.10:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edilen müze, haftanın her günü açıktır.

Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü

Adana ilinin kuzeyinde yer alan Karaisalı İlçesi sınırları içerisinde bulunan Kapıkaya Kanyonu, doğal bir alandır. Şehir merkezine uzaklığı 50 kilometredir.Seyhan Nehri’nin kollarından Çatık Deresi üzerinde bulunmaktadır. Toplam uzunluğu 20 kilometre olan kanyonun içerisinde yürüyüş yolu yer almaktadır. Şelale alanını ve kayaların arasında uzanan 7 kilometrelik bir yol doğa ile iç içe vakit geçirme fırsatı sunmaktadır.Adana gezilecek yerler listenizde bulunması gereken şelalenin yer aldığı noktada bir seyir terası bulunmaktadır. Kanyonun 2 kilometre uzağındaysa tarihi bir Varda Köprüsü yer almaktadır. Kanyonu ziyaret edenlerin uğraması gereken noktalardan birisidir.

Adana Arkeoloji Müzesi

1924 yılında açılmış olan Adana Arkeoloji Müzesi Cumhuriyet’in ilk müzelerinden biridir. Açılış sürecinde Atatürk tarafından verilen talimatlar doğrultusunda çalışmalar yapılan müze içerisinde binlerce eser bulunmaktadır.1950 senesinde bölgedeki Kuruköprü mevkiinde bulunan Adana Etnografya Müzesi olarak kullanılmış Kuruköprü Anıt Müzesi’ne nakledilen müze 2013 yılında günümüzdeki yerine taşınmıştır. Bunların bir kısmı içeride sergilenirken bazıları da müze bahçesinde bulunmaktadır. Müzenin bahçesinde Hitit Dönemine ait eşyalar ve Prehistorik döneminden kalan eserler görülmektedir. Bunların arasında en dikkat çekici olanlar heykellerdir.

Adana Ulu Cami

Osmanlı Devleti’nden önce bölgeye hakim olan Ramazanoğulları Beyliği döneminde 1600 yılında Ramazanoğlu Halil Bey tarafından inşa edilmiş bir ibadethanedir. 1998 yılında şehrin en büyük camisi olarak kullanılsa da bu tarihte yapılmış olan Sabancı Merkez Camii bu özelliği ondan almıştır. Büyük bir alana sahip Sabancı Merkez Camii, Adana ilinin Reşatbey semtinde bulunmaktadır.1509 yılında yapımına başlanan, büyük bir yapı olan Adana Ulu Cami, yaklaşık 32 yıl içerisinde yapılmıştır. 1541 yılında hizmet veren caminin mimarisi Selçuklu ve Memluk üsluplarından izler taşımaktadır. Caminin etrafında bir de külliye bulunmaktadır.

Adana Günübirlik Gezilecek Yerler

Adana, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Merkezine yakın konumlu olan doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile beraber bir gün içerisinde günübirlik keşfedilebilir yerleri detaylı bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Bu bölgelere günübirlik gezi düzenleyebilir, bölgeyi daha iyi tanıma fırsatına sahip olabilirsiniz.

Yumurtalık Lagünü Milli Parkı

Adana il merkezine yaklaşık 125 km uzaklıktadır. Çukurova Deltası’nın en önemli parçası olarak görülmektedir. Gerek Adana’da gerekse çevre şehirlerde huzurun adresi olarak da gösterilmektedir.

Ayas Antik Kenti

Ayas Antik Kenti Adana il merkezine yaklaşık 120 km uzaklıktadır. Kilikya Dönemi’nde M.Ö. 1. yüzyılda en parlak zamanda inşa ettirilmiştir. Geçmişten günümüze dek kalmayı başarabilen tarihi Antik Kent’i gezip görebilirsiniz.

Misis Ören Yeri

Adana şehir merkezine yaklaşık 95 km uzaklıktadır. M.Ö. 12. yüzyılda kurulmuş olan Antik Kent Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır. Roma ve Bizans zamanlarında da kullanılan tarihi bir yapıdır. Tarihi açıdan son derece önemli olan bölgeyi , Adana tatilinizde günübirlik gezilecek yerler listeniz ekleyebilirsiniz.

Taş Köprü

Adana tatilinizde günübirlik gezilecek yerler arasında bulunan Adana Taş Köprü, şehir merkezine yaklaşık 75 km uzaklıktadır. Seyhan Nehri’nin üzerinde bulunan köprü 117-138 yılları içerisinde Roma İmparator’u Hadrian tarafından inşa ettirilmiştir. Köprünün mimarlığını ise Mimar Aujaentius üstlenmiştir..

Belemedik Vadisi

Adana merkez ile yaklaşık 125 km mesafede bulunan vadi, yeşilin her tonunu görmek isteyenlerin uğradığı doğal güzellikler arasındadır. Asırlık ağaçların bulunduğu doğal güzellik, bölgede günübirlik gezilecek yerler arasındadır.

Adana’daki Festivaller

Seyahatinizi daha renkli hale getirmek isterseniz, Adana’nın meşhur festivallerine de göz atabilirsiniz.

-Portakal Çiçeği Karnavalı (Nisan)
-Çukurova Rock Festivali (Nisan)
-Uluslararası Adana Film Festivali (Eylül)
-Adana Lezzet Festivali (Ekim)

Adana’da Ne, Nerede Yenir?

Kebaptan analı kızlıya, mumbardan sarı burmaya, tadı damakta onlarca lezzetiyle ünlü Adana; Türkiye’de gastronomi turizmi denildiği anda akla ilk düşen şehirler arasında yer alıyor. Peki, Adana’nın meşhur lezzet durakları hangileri?

Kebap: Onbaşılar Kebap, Yüzevler Kebap, Cikcik Ali,Birbiçer Kebap
Yöresel Adana mutfağı: Ciğerci Ulaş, Kaburgacı Yaşar Usta, Şırdancı Bedo
Dünya mutfağı: Paşalimanı Bistro & Lounge
Tost, börek vb: Kazım Büfe, Levent Börekçilik

Adana’da Ne, Nereden Alınır?

Adana’da alışveriş denildiğinde; akla ilk olarak Tarihi Kazancılar Çarşısı geliyor. Ünlü Saat Kulesi’nin bulunduğu yer olan çarşı, Adana’nın en ünlü çarşısı kabul ediliyor.Bakır ve kazan imalatı yapan tüccarların bulunduğu çarşı, ayrıca ülkemizdeki en eski çarşılar arasındadır.Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz dükkân ve mağazaları da bulabileceğiniz Tarihi Kazancılar Çarşısı, hediyelik eşya arayanlar için de ideal rotalar arasındadır.Turgut Özal Bulvarı’nda yer alan ve Adanalıların uğrak alışveriş rotaları arasında yer alan Amerikan Pazarı’nda aklınıza gelebilecek her türlü ürünü bulabilmeniz mümkün.Adana’nın Nişantaşı bölgesi olarak tanımlanan Ziyapaşa Bulvarı, alışveriş tutkunları için altın değerinde. Bulvarda bulunan mağazalardan alışveriş yapabilir, akabinde kafe ve restoranlarda yemek yiyebilir ve dinlenebilirsiniz.Adana’da ünlü ve lüks markaların yer aldığı bir alışveriş merkezine gitmek istiyorsanız M1 AVM’yi tercih edebilirsiniz. Adana’nın sıcağından bunalan ve serin bir yer arayışında olanlar için de M1 AVM ideal lokasyonlar arasında.

Adana’da Gece Hayatı

Türkiye’de pek çok şubesi bulunan ve Adana’nın en gözde mekanları arasında yer alan Hayal Kahvesi, Adana’daki yerli-yabancı pek çok konsere ev sahipliği yapıyor.Neredeyse haftanın her günü bir program bulabileceğiniz Hayal Kahvesi’ndeki alternatif etkinliklere göz atarak; siz de sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.Farklı konseptlere sahip, küçük ve samimi bir mekân arayışında olanlar için ideal bir mekân olan Kütük, Turgut Özal Bulvarı’nda yer alıyor. Akşam için sakin fakat keyifli bir program yapmak isterseniz, fiyatları da oldukça uygun tutulan bu mekânı rahatlıkla tercih edebilirsiniz.Uğur Mumcu Bulvarı ve Gazipaşa’da şubeleri bulunan Maki Adanalıların vazgeçilmez mekanları arasında uzun yıllardır yerini koruyor.Maki, muazzam mutfağı ve zengin içecek menüsü ile misafirlerine kaliteli bir hizmet sunuyor. Öğrencilerin en uğrak mekanları arasında yer alan Kampüs, uygun fiyatlı mekân arayışında olanlar için ideal tercihler arasında yer alıyor. Adana gezinizde iyi eğlenceler dileriz.

Adana Ulaşım

Adana’da şehir içi ulaşımda belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, metro ve taksi kullanılmaktadır. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Adana’da otobüs saat ve güzergahları için belediyenin sayfasını inceleyebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda kullanılan Kent Kart’ı edinerek, seyahatini daha ekonomik ve konforlu hale getirebilirsiniz.Adana şehir merkezine oldukça yakın mesafede konumlanan Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda servis, otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Adana’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Pansiyondan aparta kadar pek çok konaklama seçeneği bulunan Adana’da her bütçe ve tercihe uygun oteller de bulunmaktadır.Eğer tercihiniz 5 yıldızlı bir otelden yanaysa, turistik mekanlara 10-15 dakikalık mesafede bulunan Sheraton Grand Adana’yı tercih edebilirsiniz.Seyhan Nehri ve parkların yanında konumlanan Sheraton Grand’de konaklarsanız, yeşil ile mavinin harmanlandığı muhteşem manzaralara sahip odalarda kalma şansınızda bulunmaktadır.Daha uygun fiyatlı bir alternatif arıyorsanız, hizmet kalitesiyle oldukça ön planda olan ve Taşköprü, Ulu Cami gibi tarihi mekanlara 15-20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Golden Deluxe Otel’i tercih edebilirsiniz.Adana’da bulunan uygun fiyatlı ve kaliteli oteller arasında yer alan Çavuşoğlu Otel de oldukça merkezi bir konumda yer almaktadır. Müşterilerinden oldukça güzel yorumlar alan Çavuşoğlu Otel’i de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.Adana’nın pek çok bölgesinde ev-apart kiralama imkânı da bulunmaktadır.

Divan Adana

Şehir merkezi 900 m mesafedeAdana Ethnography Museum 300 m mesafede, Uluslararası yemekleri servis eden 24 saat açık restoran sunan otel, konuklarını Adana şehrinin pitoresk bir bölgesinde ağırlamaktadır.

Surmeli Adana Hotel

Şehir merkezi 1.2 km mesafedeAdana Ethnography Museum 200 m mesafede, Buhar banyoları, masaj gibi olanakların yanı sıra alakart restorana sahip olan otel, Ulu Camii ‘ın yakınında merkezi konum sunar.

Anemon Adana Hotel

Şehir merkezi 7.6 km mesafede, Otel, Adana şehrinin kalbinde, 140 modern odaya, sağlık merkezi, spa merkezi, masaj salonu gibi olanaklara sahiptir.

Adana Plaza Hotel

Şehir merkezi 1.4 km mesafedeŞehir Merkezi 1.4 km mesafede, Doğa Parkı’ın hemen yanında yer alan bu otel, uygun konum sunar ve 24 saat açık restorana sahiptir.

Adana Park Hotel

Şehir merkezi 1.3 km mesafedeAdana Ethnography Museum 900 m mesafede, Geleneksel mimarinin örneği olan bu otel 54 odalı ve Eski Adana Evleri’a kolay erişim sağlar.

Cavusoglu Oteli

Şehir merkezi 1000 m mesafedeAdana Ethnography Museum 200 m mesafede, Otel, lounge tarzı restorana sahip olmasının yanı sıra Adana şehrinin kalbinde bulunan açık havuza sahiptir.

Golden Deluxe Hotel

Şehir merkezi 500 m mesafedeHistorical Adana Houses 400 m mesafede, Tarihi otel, Adana şehrinin Adana Merkez Camii ve Doğa Parkı gibi görülmeye değer yerlerine gitmek için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Hotel Senbayrak City

Şehir merkezi 1.3 km mesafedeHodja Lakes Golf Course 200 m mesafede, Otobüs durağından birkaç adım uzaklıkta merkezi konuma sahip otel, yöresel menü ve lobideki bar

Sheraton Grand Adana

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeDoga Park 500 m mesafede, Seyhan Nehri’nın yanında büyük konuma sahip olan bu samimi otel, Türk hamamı, masaj içerir.

ibis Adana

Şehir merkezi 1000 m mesafedeAdana Ethnography Museum 300 m mesafede, Otobüs durağına yakın üstün konuma sahip olan bu otel, Amerikan mutfağı ve özel yüzme havuzu sunmaktadır.

Ramada Hotel & Suites Adana

Şehir merkezi 1.1 km mesafedeAdana Ethnography Museum 200 m mesafede, Şehrin kalbinde yer alan otelin konukları, vücut sargısı, vücut ovma, masaj ile birlikte açık havuzun keyfini çıkarabilir.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.