Ayder Kardan Adam Festivali Turu

Ayder Kardan Adam Festivali - Lebego1.Com

Rize’nin ÇamlIhenşin ilçesine bağlı Ayder yaylasında 2007 yılından bu yana düzenlenen 2022 Ayder Kar Festivalı geçen sene dünyayı saran covid19 hastalığı nedeniyle düzenlenemedi.Bı yıl son surat kaldığı yerden devam edecek.Kardan Adam Şanlikleri etkilikleri bu yıl çeşitli etkinliklerle dolu dizgin kutlanacak. Bizler de sizler için bu mühteşem festivale katılmak isterseniz tavsiyede bulunmak istedim. Bölgede daha önce günübirlik turlarına katılıp oldukça memnun kaldığım RİZE TOURS seyahat acentesini önermek istedim. Tabiiki bu benim şahsı kanaatim. Nitekim blögede onlarca seyahat acenteleriyle de bu güzide festivale elbette katılabilirsiniz. Sürpriz sanaçılar, çekilişler, animasyon gösterileri ve dahası için mutlaka Ayder Kardan Adan Festivali’ne katılmanızı şiddetle öneririm.

2022 Ayder Kar Festivali için (Bilgiler www.rizetours.com Acentesinden Alınmıştır) Saat 08:00 Rize, 08:20 Çayeli, 08:40 Pazar 09:00 Ardeşen ilçesinden konuklarımızı aldıktan sonra ilk olarak meşhur Fırtına Vadisine giriyoruz. Fırtına Deresi üzerinde bulunan Osmanlı (Timisvat) Köprüsünden kısa bir mola veriyoruz. Burada günümüzle ligili ayrıntıları fotoğraflıyoruz. Yolumuza durmadan devam ederek Rize’nin en şirin ilçesi Çamlıhemşin’e uğruyoruz. Çamlıhemşin’de kısa bir molanın ardından Hala Deresini takip ederek Ayder Yaylasına varıyoruz.Ayder Yaylasında Gelintülü Şelalesi ve Ayder Çayırlarında gezintiden sonra festival ananına geliyoruz. Karadenizin ünlü sanatçıları tarafından verilen konserlere eşlik edeceksiniz. Birçok yarışmalara katılacak ve kar üstünde şamyellerle kayak yapmanın keyfine varacaksınız. Ayder Kar Festivali‘ni bitirerek Akşam 17:00 sularından dönüşe geçiyoruz ve misaifirlerimizi altıklarımız noktalara bırakıyoruz.

Değerli misafirlerimiz; Türkiye’nin en güzel yaylası Ayder Yaylasında 2007 yılından beri düzenlenmekte olan Ayder Kar Festivalinin bu yıl 14.sü düzenlenecektir. 2021 yılında covid-19 pandemisi dolayısıyla ertelenen ayder kar festivalı bu yıl büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Rize Tours etkinlik boyunca 28 Ocak 2022 Cumartesi günü ve 29 Ocak 2022 Pazar günleri misafirlerimiz için günübirlik ve konaklamalı Ayder Kar Festivali Turu düzenleyecektir.

Ayder Kar Festivali, daha öncesinde 2022 Ayder Kardan Adam Şenlikleri veya Ayder Kış Festivali olarak adlandırılıyordu. Ayder Kar Festivali Turu’na katılacak misafirlerimiz düzenlenek Kardan Adam Yapma yarışmalarına katılacak, Ayderin Horon düzünde kızak ve lastiklerle kayacaklardır. 2 Gün sürecek festivalde; yöresel sanatçılar katılımcıları epeyce coşturacak, DJ sanatçıları ile birlikte heyacan dolu anları festival süresince yaşatacaktır.

2022 AYDER KAR FESTİVALİ KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesine bağlı dünyaca meşhur Ayder Yaylasında 2007 yılından buyana düzelenen Ayder Kar Şenlikleri (2022 Ayder Kardan Adam Festivali) bu yıl 28-29 ve 30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlecektir.3 gün sürecek festival boyunca; ulusal ve yerel sanatçıların düzenleyeceği konserler, çeşitli yarışmalar ve DJ performansları ziyaretçileri bekliyor.

2021 yılında Covid-19 Pandemizi dolayısıyla yapılamayan 2022 Ayder Kar Festivalinin bu yıl 14.sü düzenlenecektir. Ayder Kar festivali (2022 Kardan Adam Şenliği) nerede ve ne zaman yapılacak. Hangi sanatçılar katılıyor, festival programı nasıl, programda neler va. Sonuç olarak Ayder Festivalinin kaçıncısı düzenleniyor ve festivalin geçmişini araştıranlar için tün ayrıntılar yazımızda…

Bir başka deyişle kendine güvenenleri bekleyen kardan adam yeteneğine sahip olanlara hodri meydan diyoruz. Festival etkinliğine katılacak ziyaretçiler RİZE TOURS ile birlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Rize Merkez, Çayeli, Pazar ve Ardeşen’den düzenleyeceğimiz günübirlik turlarla festivale katılabilirler.

2022 14.AYDER KAR FESTİVALİNE NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey 0552 456 50 53 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/ mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız..

14.KAR FESTİVALİ KARDAN ADAM ETKİNLİKLERİ PROGRAMI 2022

Başlangıç Tarihi : 29 Ocak 2022 Cumartesi

Bitiş Tarihi : 30 Ocak 2022 Pazar

Başlangıç Saati : 08:00

Bitiş Saatleri : 20:00

Etkinlikler : Kayak, Konser, Yarışmalar, Gösteriler

Rize Tours olarak AYDER TURU Kapsamında sizleri misafir etmekten gurur ve onur duyarız.

2022 AYDER KAR FESTİVALİNE KATILACAK SANATÇILAR

– Özlem ÜNGÖR

– Erdem AKIN

– Ali FAik TAŞ

– Özlem DEVRAN

– Bahar BAKOĞLU

– Gökhancan BOŞNAKOĞLU

– Tulum: Uğur YAZICI

Son Olarak da, Süpriz Sanatçılar!

14.KAR FESTİVALİ 2022 KARDAN ADAM ETKİNLİKLERİ GENEL TANITIMI

Rize Ayder Yalasında 14.Düzenlenecek Ayder Kar Festivali 28-29-30 Ocak 2022 tarihlerinde düzenlenecektir. Birbirinden özel süprizlerle dolu etkinliğe yurtiçi ve yurtdışından binlerce ziyaretçinin katılması beklenmektdir. Ayrıca; kayak etkinliği, kardan adan yapma yarışmaları konserler ve horon halkaları ile geçecek Ayser Kar Festivali; şimdiden belge halkını heyecanlandırmaya başladı.

-Yol ve hava koşullarina göre güvenli̇k güçleri̇mi̇zi̇n beli̇rleyeceği̇ alanin sonrasina; trafi̇k akişi ve festi̇val alaninda i̇nsanlarin güvenli̇ği̇ amaci i̇le beli̇rlenen görevli̇ araçlar dişinda hi̇çbi̇r aracin geçi̇şi̇ne kesi̇nli̇kle müsaade edi̇lmeyecekti̇r.

-Hava ve yol şartlari durumuna göre araçlarin zi̇nci̇rsi̇z halde i̇lçe merkezi̇ndeki̇ deneti̇m noktasindan i̇ti̇baren geçi̇şi̇ne i̇zi̇n veri̇lmeyecekti̇r.

-Güvenli̇k güçleri̇mi̇zi̇n beli̇rledi̇ği̇ alandan sonra mi̇safi̇rleri̇mi̇z araçlarini beli̇rlenen alana park edi̇p festi̇val alanina sevri̇s araçlari i̇le ulaşmalari sağlanacaktir.

-Festi̇val alaninda yi̇yecek i̇çecek dahi̇l olmak üzere herhengi̇ bi̇r mal eşya veya vesai̇r malzeme i̇çi̇n seyyar satiş i̇şlemi̇ne i̇zi̇n veri̇meyecekti̇r.

-Kaymakamlik tarfindan oluşturulan komi̇syon mahareti̇ i̇le festi̇val öncesi̇ ve festi̇val esnasinda ayderde bulunan tüm i̇şletmeler, fi̇yat, hi̇zmet ve tüm ti̇cari̇ faali̇yetleri̇ konusunda denetlenecek, tüm i̇şletmeler; camlarinda ve ürünleri̇nde, menüleri̇nde fi̇yat yazmalari ve bu şeki̇lde mi̇sfi̇rleri̇mi̇ze hi̇zmet etmeleri̇ sağlanacaktir gelen mi̇safi̇rleri̇mi̇zi̇n kendi̇ i̇stedi̇kleri̇ gi̇bi̇ serbest kayak etki̇nli̇ği̇; mi̇safi̇rleri̇mi̇zi̇n can ve mal güveli̇ği̇ amaci i̇le yi̇ne komi̇temi̇zce beli̇rlenecek olan alanin dişinda yapilmayacaktir.

-Gelen mi̇safi̇rleri̇mi̇zi̇n festi̇valin güzel ve i̇steni̇len şeki̇lde yapilabi̇lmesi̇ i̇çi̇n, güvenli̇k güçleri̇mi̇z trafi̇k eki̇pleri̇mi̇z ve görevli̇leri̇mi̇zi̇n öneri̇ ve i̇kazlarina uygun davranmalarini önemle ri̇ca edi̇yor,gelen mi̇safi̇rleri̇mi̇ze şi̇mdi̇den hoşgeldi̇ni̇z di̇yor,festi̇vali̇n herkes i̇çi̇n hayirli ve güzel geçmesi̇ni̇ temenni̇ edi̇yoruz.

Pazar Ayder dolmuşları ile Ayder yaylasına ulaşabilirsiniz. Aileniz ile veya arkadaş gurubunuz ile birlikte tatil yapacaksanız transfer hizmeti kullanmanızı tavsiye ederiz. Şehirlerarası otobüs hizmeti ile de ulaşım sağlayabilirsiniz, ülkemizin çoğu ilinden Rize/Pazar ilçesine her gün otobüs seferi düzenlenmektedir. Pazar ilçesine ulaştığınızda yine Ayder yaylasına giden dolmuşlar ile de ulaşabilirsiniz. Bir diğer seçenek de, karadeniz sahil yolunu kullanarak kendi aracınız ile ulaşabilirsiniz. Mesafe olarak bazı illerimiz ile arasında ki ortalama kilometreler.

Karadeniz turu yapan firmaların sunduğu günlük, haftalık seçenekli karadeniz yayla turları ile ulaşım, bu ulaşım seçeneğinde sırasıyla firmanın sunduğu seçenekler ile Karadeniz’in doğasına belirlenmiş yerlere ulaşım sağlayarak, eğer almış olduğunuz tur seçeneğinde Ayder yaylası var ise konaklama hizmeti dâhil olarak ulaşabilirsiniz. Hangi seçeneği seçerseniz rahat bir ulaşım sağlayabilir, Ayder yaylası yolculuğunuz başladığında karadeniz sahil solunda yol ayrımına geldiğinizde fırtına vadisi giriş yaptığınız anda birden havanın değiştiğini, doğal klima etkisini hissedeceksiniz. Solunuzda akan fırtına deresi size eşlik edecek Ayder yaylasına kadar 38 km’lik bir yolculuğunuz olacak, yeşilin her tonunu görebilir, dünyada üzerine kar yağan tek yer organik çay bahçelerini görebilirsiniz. Ayder Yaylasına vardığınızda doğasının güzelliğine kapılıp bir daha ki senenin tatil planını o anda yapmaya başlayacaksınız.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.