Cannes’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Cannes Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Cannes’a yapacağınız bir gezide kaçırmamanız gereken önemli noktaları size anlatacağız. Ayrıca size güzel Sainte-Marguerite adasına yaptığımız gezinin izlenimlerini göstereceğiz.Kendimize biraz kişisel zaman yolculuğu lüksüne izin verdiğimiz Güney Fransa seyahatimizde en iyisini sona sakladık. Cannes’da “Le Suquet” nin dar sokaklarında en son gezdiğimizden ve limandaki etkileyici yelkenli yatları seyrettiğimizden bu yana inanılmaz bir 14 yıl geçti.O zamanlar sadece bir dil gezisindeki öğrencilerdik, bugün seyahat blog yazarları olarak geri döndük. Özellikle Cannes’a geri dönmek ve eski günleri anmak için sabırsızlanıyorduk. Cannes, denizcilik cazibesini çok iyi korumuş. Ünlü Côte d’Azur’daki küçük kasaba, hatırladığımız kadar güzel.

Cannes’de Mutlaka Gezilecek Yerler

Côte d’Azur’da Cannes

Cannes’ı düşündüğünüzde deniz meltemleri, bayram hisleri ve tabii ki ünlü Yıllık Film Festivali geliyor.Nice ve Saint Tropez’e ek olarak Cannes, şık Côte d’Azur boyunca en popüler yerlerden biridir.70.000 kişilik nüfusu ile Cannes, Güney Fransa üzerinden yaptığımız yolculuğumuzda kesinlikle en yoğun destinasyondur.Cannes’ın tam olarak ucuz olmaması iyi bilinmesi gereken bir gerçektir. Limandaki birçok yelkenli yatlara hayran kalırsanız, Côte d’Azur’da çok sayıda ünlü ve / veya milyoner olduğu hemen anlaşılır. Cannes’da gördüğümüz kadar çok helikopter görmemiştik, bu bir şehir için şaşırtıcıydı. Cannes‘da nakliye şirketi Uber, bir sonraki seviye nakliye olan helikopter gezintileri bile sunuyor! Her neyse, iyi haber şu ki, gezginler olarak, Güney Fransa’daki diğer destinasyonlarımıza kıyasla ziyaret etmenin son derece pahalı olmadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden endişelenmeyin: Biraz planlamayla, Cannes’a yapacağınız bir şehir gezisi çantanızda bir delik açmaz! Croisette boyunca pahalı otellerden ve lüks butiklerden uzak durduğunuz sürece. 2. Cannes’daki turistik yerler ve aktiviteler Cannes’da dolaşmak ve en önemli turistik yerleri ve önemli noktaları görmek için, tüm günü dolaşarak geçirmek en iyisidir. Cannes kesinlikle klasik manzaralara indirgenmemeli. Bizce bu şehri çok daha özel kılan, canlı Akdeniz havasıdır.

Marché Forville

Tavsiyemiz: Ziyaretinize sabah Cannes’ın en ünlü haftalık pazarı olan Marché Forville’de olabildiğince erken başlayın. Pazarın karmaşasına asla doyamayan insanlardan biriyiz. Pazarlar için bizim gibi aynı sevgiyi ve hayranlığı paylaşıyorsanız, Marché Forville’i ziyaret etmek şarttır! Şaşırtıcı derecede geniş pazar salonunda, meyveler, sebzeler, balıklar, etler, zeytinler, peynirler ve liste devam ediyor dahil olmak üzere Provence’ın her yerinden her türlü lezzet burada sunuluyor. Bölgenin bir spesiyalitesini denemek ister misiniz? O halde size bir tavsiyemiz var: Socca – nohut unundan yapılan, odun fırınında pişirilen ve üzerine biber serpilen bir çeşit gözleme. “Socca’nnes” yazan kırmızı işarete bakın. Stantı, Spar bakkalının karşısındaki çarşı koridorunda bulacaksınız. Çalışma saatleri: Pazartesi hariç her gün 07:00 – 13:00 Adres: 6 Rue du Marché Forville, 06400 Cannes

Le Suquet

“Le Suquet” adıyla Cannes’ın eski şehri, cadde benzeri bir labirent. Kötü haber: hediyelik eşya dükkanları ve tur grupları burada bolca var. Le Suquet oldukça turistik. Daha sessiz ara sokaklarda birkaç dönüş yaparsanız, bu sahneden hızlıca kaçınabilirsiniz. Orada sadece senin olduğunu bulduğun sokaklar da var. Le Suquet bir tepe üzerine inşa edilmiştir. Bu yüzden biraz yüksekliğin ve merdivenlerin üstesinden gelmeniz gerekecek. Ama size söz veriyoruz: Buna değer!

Duvar Resimleri Cannes Streetart Cannes

Yokuş yukarı konusuna zaten değindiğimizden beri: Kesinlikle tavsiye ettiğimiz belirli bir yürüyüş, tepenin tepesinden Église Notre Dame d’Esperance’a giden yürüyüştür. Eski şehrin yukarısında yer alan 16. yüzyıl kilisesi, Cannes’ın kartpostal simgelerinden biridir. Buradan Cannes Körfezi’nin muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Kilisenin önündeki meydan çok meşgul ama buradaki tatil havasını gerçekten beğendik. Ne yazık ki, bazı ağaçlar net bir panoramik görüntüyü engelliyor. Ama sizin için içeriden bir ipucu var: Kilisenin hemen yanında eski bir kalede bulunan “Musée de la Castre” nin girişi var. Müze, her türlü sanat eserini ve antikayı sergiliyor, ancak en iyisi müzenin duvarlarının dışında: Müzenin kulesine tırmanabilir ve her yönden muhteşem bir manzaraya sahip olabilirsiniz. Huzur içinde güzel fotoğraflar çekmek isteyen bizler için burası kesinlikle en iyi yerdi. Musée de la Castre çalışma saatleri, resmi Cannes web sitesinde bulunabilir (maalesef sadece Fransızca) Giriş Musée de la Castre: yetişkinler için 6 Euro; ve öğrenciler için ücretsiz + 26 yaşın altındakiler.

Palais des Festivals ve Şöhret Kaldırımı

Cannes, Yıllık Film Festivali olmasaydı Cannes olmazdı. Her Mayıs ayında, dünyanın her yerinden film ünlüleri Côte d’Azur’da buluşuyor. Cannes’daki film festivaliyle tam olarak aynı zamanda orada bulunmanız pek olası olmadığından, küçük bir teselli var. Dünyaca ünlü gösterinin yerini yine de dışarıdan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Palais des Festivals’in önündeki kırmızı halı tüm yıl boyunca görülebilir ve bu nedenle aynı zamanda çok popüler bir fotoğraf noktasıdır. Palais des Festivals’in önünde mini bir “Şöhret Kaldırımı” na hayran kalacaksınız. Bazı Fransız ve uluslararası ünlüler el izlerini ve imzalarını buraya koydu.

Ünlüler Yürüyüşü Cannes Plajlar

Lüks peşindekiler, aradıklarını “Croisette” de bulacaklar. Ünlü sahil şeridi boyunca şehrin en pahalı otelleri ve lüks butikleri bulunur. Bizzat bizzat Boulevard de la Croisette’in denize bakan tarafını tercih ediyoruz. Yaklaşık 3 km uzunluğundaki sahil evleri, sahil kafeleri, restoranlar ve bazı beach club’lardır. “Gör ve görün” sloganıdır bu yüzden aniden patlayan bir motorla lüks bir sürüşle karşılaşırsanız şaşırmayın. Aynı slogan plaj kulüpleri için de geçerlidir. Küçük model boyutları ve altılı paketler burada çok orantısız bir şekilde temsil edilmektedir.

Cannes Plajı İpuçları

Gazagnaire denilen sahilde körfezin diğer tarafında daha rahat. Bu halk plajı nispeten dar ve yola oldukça yakın, ancak yüzmek için ideal. Cannes Jeunesse’deki sahilin kuzey ucunda bir kayık kiraladık ve denize doğru kürek çektik. Pont du Gard ve Roquebrune-sur-Argens’deki sessiz turlarımızla karşılaştırıldığında, açık deniz gezisi oldukça maceralı bir deneyimdi. İki kişilik bir kayık saat başı 18 Euro’dur. Croisette’in batısında da harika plajlar var. Özellikle güzel olan “Rochers de la Bocca” adında bir plaj var. Bu plajın ana cazibesi, buraya oldukça vahşi ve doğal bir izlenim veren etkileyici kaya oluşumlarıdır.

Sainte-Marguerite Adası

Cannes anakarasının birkaç yüz metre ötesinde, “Îles de Lérins” adı verilen küçük bir ada grubu sudan dışarı çıkıyor. Dört adanın en büyüğü olan Sainte-Marguerite, yaz sezonu boyunca popüler bir turizm merkezidir. Engebeli, doğal koylar büyülü bir şekilde ziyaretçileri çekiyor. Hiç bir roman okudunuz ve sonra romanın yerini ziyaret ettiniz mi? Evet Hayır? Sadece oldukça havalı ve gerçeküstü bir deneyim olduğunu söyleyelim. Üstüne üstlük, Suç Kitabı yazarına bile sahiptik – Christine Cazon şahsen bize eşlik ediyor! Ve tahmin et nerede? Sainte-Marguerite adasına “Fırtınalı Côte d’Azur” adlı romanının mekanı burasıdır. Ziyaretimizin olduğu gün fırtınalı değildi (kesin olarak en yoğun yaz sıcağı), ancak romandaki karakterlerin izinden yürümek çok özel bir deneyimdi.

Sainte-Marguerite Adası

Çoğu öğleden sonra yüzmek için Sainte-Marguerite’ye gelir. Koylar, kayalıklar ve masmavi sular bir rüya ve etrafa düzgün bakarsanız, çamların gölgesinde yine de sessiz yerler bulacaksınız. Küçük uyarı: Yüksek sezonda düzinelerce tekne kıyı boyunca trafik çekiyor. Sainte-Marguerite maalesef bir sır değil. Gezmeyi daha çok seviyorsanız, Fort Royal’e kısa bir yürüyüş yapın (Giriş: 6 Euro). Tekne iskelesinden yaklaşık 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz. Kalenin bir kısmı yüzyıllarca devlet hapishanesi olarak hizmet etti. Gizemli “demir maskeli adam” 11 yıl burada hapsedildi. Hücreyi bugün hala ziyaret edebilirsiniz çünkü sitenin en eski kısmı şimdi bir müzeye ev sahipliği yapıyor. Arkeolojik buluntular burada diğerlerinin yanında sergileniyor. Bu geçici sergilerin mekanlarından geçerseniz, harika bir panoramik terasa çıkacaksınız.

Fort Royal Sainte Marguerite

Cannes’dan Sainte-Marguerite adasına geçiş yaklaşık 15 ila 20 dakika sürer. Yolda “Trans Côte d’Azur” tekne şirketi ile gittik. Tekneler yıl boyunca 1 ila 2 saatte bir çalışır, yoğun sezonda aralık arttırılır. Tekneler Port de Cannes’dan (Port de Cannes, quai Laubeuf 06400 Cannes) hareket etmektedir. Sainte-Marguerite’de araba trafiği veya halk otobüsleri yoktur. Adanın büyüklüğüne göre buna ihtiyacı yoktur. Yani sadece yürüyerek dolaşıyorsunuz.

Cannes için Restoran ve Kafe İpuçları

Cannes’daki büyük restoran sahnesi ile kişi hızlı bir şekilde biraz bunalmış hissedebilir. Bu bölümde, sizlerle yemek yediğimiz yerleri ve Christine Cazon’un bizimle çok nazikçe paylaştığı bazı ipuçlarını paylaşacağız. Deniz manzaralı öğle yemeği? Evet lütfen! Riviera Plajı, hepsi bir arada bir Plaj Kulübü, Bar ve Restoran’dır (Adres: Boulevard du Midi Jean Hibert). Doğrudan sahilde bulunur ve çok konforlu bir şekilde döşenmiştir – dinlenmek için güzel bir yer. Fiyat seviyesi beklendiği gibi, tam olarak düşük değil, ancak Cannes ve özellikle konumu için makul seviyedeydi. Ortalama 20 Euro’luk ana yemeklerle ağırlıklı olarak balık ve et servis ediliyor – ancak çok çeşitli salata çeşitlerine sahipler.

Riviera Plajı

Ayrıca Le Petit Paris (Adres: 3 Rue des Belges) adlı merkezi konumdaki brasserie’yi de ziyaret ettik. Devam eden trafiğe rağmen dışarıda oldukça rahat oturabilirsiniz. Menü tipik Fransız, başka bir deyişle – ağırlıklı olarak balık ve et. Ancak ziyaretimizin olduğu gün menüde vegan bir yemek bile vardı! Üç servisli menü 32 Euro, ana yemekler tek başına ortalama 20 ila 30 Euro. Pek çok kişiden bize Tredici restoranını tavsiye ettiler, ancak maalesef ziyaretimiz bitmedi. Bir grup genç tarafından yönetiliyor ve harika olduğundan eminiz. Tredici, Cannes’ın eski kentinde, Suquet’de yer almaktadır (Adres: 13 Rue Louis Perrissol). Menüde İtalyan esintili yemekler yer almaktadır. Cannes’daysanız kesinlikle oraya uğramalısınız! Harika bir kafe arıyorsanız Fleur & Chloé sizin için olabilir (Adres: 14 Avenue de Lyon). Bu “Salon de thé”, şehir merkezinin dışında, otelimize çok yakın bir konumdadır (daha fazlası hakkında). İç mekan minimalist ve saf ama çok rahat. Fleur & Chloé, lezzetli pastanesi ile ünlüdür, ancak küçük bir öğle yemeği menüsü de vardır. Son olarak, tarihi merkezde şık bir yemek yemek istiyorsanız bir ipucu: The Relais des Semailles, Suquet’in ortasında lüks yemekler sunmaktadır Bu restoranın ambiyansı kesinlikle özel bir şey.

Cannes’de Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Eski şehrin dışındaki Hotel Oxford’da kaldık. Otel, tarihi ve büyüleyici bir villada yer almaktadır. Odalar küçük, ama şahsen bunu umursamadık. Ücretsiz park için bir bonus var. Tek dezavantajı, eski şehre yürüyerek ulaşmanın yarım saat sürmesidir. Sonuç: Kesinlikle para için büyük bir değer ve Croisette boyunca otellere uygun fiyatlı bir alternatiftir. Bu blog yazısı için Fransız Ulusal Turist Kurulu (Atout France) ile işbirliği yaptık. #Gesichterfrankreichs doğa kampanyasının bir parçası olarak, Côte d’Azur’daki Cannes dahil olmak üzere iki hafta boyunca Güney Fransa’da seyahat etmemize izin verildi. Elbette bu işbirliği bizim fikirlerimizi etkilemiyor. Bu blog makalesi, sözde bağlı kuruluş bağlantıları şeklinde kişisel önerilerimizi içerir. Hiç Cannes’a veya Côte d’Azur’a gittin mi? Daha fazla ipucu veya sorunuz varsa, lütfen bize bir yorum bırakın!

Hotel Martinez, In The Unbound Collection By Hyatt

Haritada gösterŞehir merkezi 1.6 km mesafedeLes Princes Casino 500 m mesafede, Cannes şehrinin iş bölgesinde yer alan otel, güzellik tedavileri, yüz bakımı, masaj ile birlikte lüks odaları sunmaktadır.

Hotel Barriere Le Majestic Cannes

Haritada gösterŞehir merkezi 800 m mesafedeIles de Lerins 200 m mesafede, Prado Republique semtinde ideal konuma sahip olan otel, Akdeniz’nın büyüleyici manzarasının yanı sıra buharlı hamam, yüz bakımı, Türk hamamı sunmaktadır.

Ibis Budget Cannes Centre Ville

Haritada gösterŞehir merkezi 1000 m mesafedeILEC School Cannes 100 m mesafede, Bu Provençal mimarisi tarzı otel, Eglise’a kısa bir mesafede yer almaktadır.

Intercontinental Carlton Cannes

Haritada gösterŞehir merkezi 1.3 km mesafedeLes Princes Casino 200 m mesafede, Croisette semtinde, La croisette’nın yakınında yer alan bu otel, yüz bakımı, masaj ve gurme restoranı sunmaktadır.

Okko Hotels Cannes Centre

Haritada gösterŞehir merkezi 900 m mesafedeRue d’Antibes 200 m mesafede, Bu para karşılığında çok iyi otelin yakınında, La Croisette bulunur ve konuklar iş merkezinin bölgesini da keşfedebilir.

Nemea Appart’Hotel Cannes Palais

Haritada gösterŞehir merkezi 800 m mesafedeCannes Palais de Justice – Court House 200 m mesafede, Bünyesinde sağlık merkezi, spa merkezi, sauna sunan otel, Le Suquet – Old Town semtindeki Le Baoli’dan birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır.

L’Esterel

Haritada gösterŞehir merkezi 800 m mesafedeIles de Lerins 200 m mesafede, Festival de cannes’a kısa bir mesafede yer alan bu otel, 55 büyüleyici oda ile büyüleyici konaklama sunmaktadır.

Hotel Barriere Le Gray D’Albion

Haritada gösterŞehir merkezi 900 m mesafedeRue d’Antibes 100 m mesafede, Gece kulübü, tenis kortu, golf kursları sunan otel, sofistike mimari tarzı binada yer almakta ve Cannes şehrinin yeni merkezinde 200 oda sunmaktadır.

Jw Marriott Cannes

Haritada gösterŞehir merkezi 1.2 km mesafedeLes Princes Casino 100 m mesafede, Cannes şehrinin merkezinde mükemmel konuma sahip otelde 261 oda ve ısıtmalı yüzme havuzu vardır.

Hotel Club Maintenon

Haritada gösterŞehir merkezi 600 m mesafedeAquarella 200 m mesafede, Cannes şehrinin merkezine yaklaşık 1 km uzaklıktaki bu otel, deniz manzarasına sahip 82 sigara içilmeyen oda ve bünyesinde kapalı havuz sunmaktadır.

Hotel Splendid

Haritada gösterŞehir merkezi 500 m mesafedeCinema Olympia 100 m mesafede, Bu hoş otel 24 saat açık restorana, dağ bisikletine, yelkenciliğe, tenise sahiptir ve Akdeniz, Cannes Körfezi yakınında üstün konum sunar.

Hotel La Villa Tosca

Haritada gösterŞehir merkezi 800 m mesafedeRue d’Antibes 200 m mesafede, La croisette’nın hemen yanındaki Prado – Republique semtinde yer alan bu otel, ortak dinlenme salonu, golf kursları gibi olanakların yanı sıra kafe bar sunmaktadır.

Hotel P.L.M.

Haritada gösterŞehir merkezi 800 m mesafedeIles de Lerins 200 m mesafede, Otel Fort Royal’a yakın bir konumda ve özel yüzme havuzunun yanı sıra şehir manzarasına sahiptir.

Villa Claudia Hotel Cannes

Haritada gösterŞehir merkezi 1.3 km mesafedeCannes Media Library 100 m mesafede, Fort Royal’a yakın 1876 yılında açılan otel, özel bahçe ve 18 ses yalıtımlı oda sunmaktadır.

Hotel Abrial

Haritada gösterŞehir merkezi 1.4 km mesafedeGalerie Alexandre Léadouze 200 m mesafede, La croisette’a kısa bir mesafede yer alan bu otel, 49 evcil hayvan kabul eden oda ile evcil hayvan kabul eden konaklama sunmaktadır.

Le Grand Hotel Cannes

Haritada gösterŞehir merkezi 1.1 km mesafedeLa Malmaison Art Center 100 m mesafede, Fort Royal’nın hemen yanında ve tren istasyonuna yakın bulunan bu otel veranda, ortak dinlenme salonu sunar ve yöresel yemekleri servis eder.

Neho Suites Cannes Croisette

Haritada gösterŞehir merkezi 1.6 km mesafedeGalerie du Carlton 300 m mesafede, Özel yüzme havuzu, ortak dinlenme salonu, golf kursları ile birlikte 114 odası bulunan bu otel, Palais des Festivals et des Congrès de Cannes’a erişim sağlayan iş bölgesinde yer almaktadır.

Ulaşım konusunda avantaj sağlayan alt yapısı ve yaygın şekilde konumlanan turizm işletmeleri nedeniyle kentin hemen her semtinde konaklama imkanı buluyor.Ülkenin cazibe merkezleri arasında açık ara öne çıkan Cannes, her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret ediliyor. Özellikle Cannes Film Festivali gibi uluslararası etkinlikler, eğlenceli plajlar, Akdeniz güneşi ve çok sayıdaki bakımlı golf merkezi; Cannes için çekim alanı oluşturuyor.Cannes, Dünya’nın en gözde ve ismiyle marka olan kentlerinin de başında geliyor. Zengin, popüler, ünlü, hareketli, renkli sıfatlarıyla öne çıkan Cannes, ülkenin güneyinde yer alıyor. Akdeniz kıyısında konumlanan şehir; keyifli plajları, çeşitli etkinlikleri ve kültürel öğeleriyle ülkeye çok sayıda turist çekiyor.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar