Charleroi’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Charleroi Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Charleroi, seyahat hedeflerinde sadece parıltı ve cazibeden fazlasını arayan herkesi etkileyecek. Bir hafta boyunca burada ilgini çekecek çok şey bulacaksın ama artık daha fazla fikir edinmeyebilirsin. Charleroi gezisi için 2 gün ayırmanız yeterli olacaktır. Ilıman okyanus iklimine sahip bir bölgede yer alan Charleroi şehrini ziyaret etmek için en uygun zamanlar temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda hem şehri hem de şehrin çevresini rahatlıkla gezebilirsiniz. Charleroi, Belçika‘da Fransızca konuşulan Valonya bölgesinde, Hainaut ilinde, Sambre Nehri üzerinde konumlanmış bir şehirdir. Charleroi şehrinin belediye sınırları içindeki nüfusu 201.816 kişidir. Bundan dolayı Belçika’nın üçüncü büyük, Valon Bölgesi’nin ise en büyük şehri konumundadır. Charleroi’da çalışanların geldikleri dış varoşları da kapsayan metropoliten bölge.

Charleroi’de Mutlaka Gezilecek Yerler

Nehrin çevresine kurulmuş olması sebebiyle doğal güzelliklere ev sahipliği yapan ve tarihi açıdan önem taşıyan şehirde gezmekten keyif alacağınız birçok yer bulunuyor.harleroi Gezilecek Yerler Listesi Charleroi şehrinde mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri aşağıdaki listemizden öğrenebilir ve yerin haritasını inceleyerek nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Cam Müzesi

Charleroi’deki Cam Müzesi, cam yapım sürecinin tarihini hem endüstriyel biçiminde hem de sanatsal bir biçimde aktarıyor.
Müze, camla çalışmanın ve bunlara dahil olan yöntemlerin Avrupa’dan bazı sanat eserlerini göstermenin nasıl mümkün olduğunu açıklıyor.Buradaki sergiler fiziksel nesnelerden görsel-işitsel ekranlara kadar uzanıyor.Müzedeki bu büyüleyici süreç hakkında kesinlikle çok şey öğreneceksiniz.

Tour de Gosselies

Tour de Gosselies, Bousies Chateau’nun geriye kalan tek yapısıdır ve Charleroi ile birleştirilmeden önce tarihi kale ve Gosselies bölgesinin bir hatırlatıcısı olarak hizmet eder.Bousie ailesi, 15. ve 16. Yüzyılda binayı işgal etti ve bu günkü kulede armağanlar var.Siteye bir ziyaret şimdi çarpıcı mimari içeriyor ve 16. yüzyıla kadar uzanan ve daha yeni keşfedilen yeni orijinal tuğla ile kazı çalışmaları devam ediyor.

Bois du Cazier Madenciler

Boiz du Cazier müzeleri, 1956’da Charleroi’de meydana gelen madencilik felaketinin yanı sıra madencilik teknolojisine ve çağlar boyunca ilerlemelere adanmış bir müze hakkında da zengin bilgiler sunmaktadır.Müze, madencilik felaketinin olaylarını fotoğraflar, referanslar ve doğru zaman çizelgesi tasvirleri ile araştırıyor.Madencilik Charlerois tarihinde kesinlikle önemli bir rol oynadı ve bu nedenle müze ziyareti kentin endüstriyel geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yol.

Paraşütle Atlama

Bu kepçe listesini işaretlemek için bir.Airspace kapalı hava dalışı merkezi çok eğlencelidir ve ziyaretçilere Avrupa’nın en yüksek kapalı hava dalışı rüzgar tünelini deneyimleme şansı sunar.Airspace, yeni başlayanlar, turistler ve deneyimli skydivers’lerle eşit oranda bir hitdir ve birçok skydiver, iç tüneldeki becerilerini geliştirmek için kıtanın ve hatta dünyanın dört bir yanından seyahat eder.Yeni başlayanlar için önceden eğitime gerek yoktur ve 3 yaşın üzerindeki herkes gidebilir.

Aziz Christopher Kilisesi

Tüm Charleroi’deki muhtemelen en güzel bina St Christopher Kilisesi’dir.Kilise barok tarzında, kubbeli bir çatısı ve girişinde bulunan fıskiyeleriyle harika bir fotoğraf fırsatı yaratacak şekilde inşa edilmiştir.Kilisenin içi beklediğinizden biraz farklı.Diğer barok kilise iç mekanlarına göre daha modern ve karanlık ve sert beton duvarları ile Charleroi’nin endüstriyel geçmişini yansıtıyor.Kiliseyi şehrin ana meydanında bulacaksınız.

Çan kulesi

Charleroi’yi ziyaret etmek ve kentin UNESCO miras yerini ziyaret etmek aptalca olurdu.Kule aslında belediye binasının bir parçası olmakla birlikte, Dünya Miras Alanı statüsü, özellikle Belfry kulesine verilmiştir.Kule ana meydandan bakmak için harika ama aynı zamanda bir kule turu yapmak ve şehri ve sokaklarını görmek için en üste çıkabilmek mümkün.Binanın bir tur önceden rezervasyon gerektirir ve tabii ki, para maliyeti.Şaşırtıcı bir şekilde Cuve A Biére adı, şehrin en canlı barlarından biri ve menüde Belçika biralarını selamlayan, aynı zamanda iyi bir yemek yiyen barlardan biri.

Canal de Charleroi

Charleroi’nin daha az ziyaret edilen yerlerini keşfetmek isteyenler için, kentin kanalı mükemmel bir yürüyüş yolu sunuyor.
Kanal boyunca, Charleroi’nin endüstriyel geçmişinden siteler birçok metruk ve terk edilmiş göreceksiniz.Bu biraz kazanılmış bir tat, ama benim için bugün görebileceğiniz şehri inşa etmeye yardım eden bir sektörün kalıntılarını keşfetmek çok ilginç.Sizden para isteyebileceğiniz bazı tatsız karakterler olduğundan gece rotada yürümekten kaçının.

Marcinelle Eğlence Merkezi

Marcinelle Eğlence Merkezi, 150 hektar ağaç ve yeşillikten oluşan huzurlu bir ormanlık alandır. Ahşabı tamamen keşfedin ve “Bois De Prince” olarak bilinen 13. yüzyıla dayanan bir binanın kalıntılarını keşfedeceksiniz. Binanın asıl kaynağı tartışmasız olmasına rağmen, efsaneye göre, harabelerin bir zamanlar büyük bir savaş sahnesi olduğu anlaşılıyor.Ormanlar, çeşitli öğrenme kaynaklarına ev sahipliği yapar ve ayrıca yıl boyunca spor yarışmalarına ev sahipliği yapar.

Saint Antoine de Padua

Atina’daki Parthenon tarzı olan Saint Antoine de Padua, göz korkutucu bir dış cepheye sahip neo klasik bir yapıdır.
Bina 1830 yılında inşa edilmiştir ve Atina’daki mevkidaşının şaşırtıcı cephesini yeniden inşa etmek için iyi bir iş çıkarmaktadır.Binanın içinde birçok resim, heykel ve diğer sanat eserlerini bulacaksınız.Kilise, Padua’da gömülü olan Saint Anthony’nin adını almıştır.

La Bouche des Gouts

Şehirdeki en iyi yemeği yaşamak için La Bouche de Gouts restoranını ziyaret etmelisiniz.Şık mekan, rahat ama yoğun bir atmosfere ve Fransız ve Avrupa kökenli bazı çarpıcı yemeklere sahiptir.Kurbağa bacaklarını, kaz ciğeri ve harika bira ve şarabı bekleyin.Restoran kentin en iyisi olarak kabul edilir ve hemen hemen kült vardır.Kendinizi bir gurme olarak değerlendiriyor ve tüm yiyecekleri seviyorsanız, bu mutfak mücevherini kaçırmanız çok kızardı.

Jules Destree Müzesi

Jules Destree binası, kentin eski Sanat ve Bilim Bakanı’nın belge ve eser koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.19. Yüzyılın sonundan 20. Yüzyıla kadar uzanan koleksiyon, insanın çalışmalarının kültürel değerini ve günümüzde hala alakalı olduğunu gösteriyor.Kendinizi bir “kültür akbaba” olarak kabul ederseniz; bu bir zorunluluk.Valon Bölgesi’nin en büyük şehri olan Charleroi, genellikle turistik yer olarak gözardı edilir.Charleroi, karakteri, Brüksel ve Bruges’te geniş çapta ziyaret ettiği kadar sunabileceği bir şey değil;.İlginç ve dürüst bir geçmişe sahip endüstriyel bir şehir olan Charleroi, seyahat hedeflerinde sadece parıltı ve cazibeden fazlasını arayan herkesi etkileyecek.Bir hafta boyunca burada ilgini çekecek çok şey bulacaksın ama artık daha fazla fikir edinmeyebilirsin.

Güzel Sanatlar Müzesi

Güzel Sanatlar Müzesi, şehrin en prestijli sanat okullarından etkileyici bir sanat eseri koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.
Burada sergilenen sanat eseri, hem 19. hem de 20. Yüzyıldan eserleri içerir ve neo-klasik türün eserlerini, ayrıca sosyal gerçekçilik, izlenimcilik ve soyut sanat eserlerini içerir.Güzel Sanatlar Müzesi, Charleroi’deki sanat meraklıları için mutlaka ziyaret edilmeli.

Belediye Binası

Charleroi’deki belediye binası, muhtemelen kentin en büyüleyici binasıdır.Bina, Klasik mimari ile Art Deco’nun bir karışımına sahiptir ve uzak mesafeden göze çarpmaktadır.Kendinizi binanın hem gün ışığında hem de gece vaktinde birkaç parçasını alın ve her saat başı Charleroi Ülkesi En Çok Sevdiğin Siz misiniz.Charleroi’deki Musee De La Photographie Fotoğraf Müzesi çok etkileyici bir yer. Tüm Avrupa’nın en büyük fotoğraf müzesidir ve başlangıçtan günümüze kadar yöntem ve eserlere kadar sanat formunun tarihini kapsar.Müze, fotoğraf dünyasına kısacık ilgi duyan herkes için bile görülmeye değer ancak sanatın bir öğrencisi iseniz, bitişik kütüphane ve araştırma merkezi harika bir öğrenme aracı.

Charleroi’deki Festivaller

-Festival Kino (Nisan)
-Mani Fest (Nisan)
-Rockerill Festival (Haziran)
-Reggaebus Festival (Eylül)

Charleroi’de Ne, Nerede Yenir?

Belçika ve Fransa arasında bulunan bu şehirde hem Fransa hem de Belçika yerel yemeklerini bulabilirsiniz. Böylece farklı bir gastronomik deneyim yaşayabilirsiniz.

Yerel Mutfak: La Quille, Chez Ginette, Au Gre d Vent, Le Mont-a-Gourmet

Deniz Mahsülleri: Restaurant Matthias and the Sea, Ar-Vro, Chez le Capitaine

İtalyan Mutfağı: Il canto dei Grilli, All’ Osteria, Mine de Rien

Kafe: Oggi Coffee, Ristretto

Charleroi’de Nerede Alışveriş Yapılır?

Charleroi alışveriş yapmak için küçük bir kent olsa da şehirde bulunan Rive Gauche ve Ville 2 adlı alışveriş merkezlerinde istessdiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.Hediyelik eşya almak isterseniz şehrin merkezi noktalarından biri olan Rue de Dampremy Caddesi’ndeki dükkânları gezebilirsiniz.Daha ilginç bir alışveriş deneyimi için La Palais du Bas adlı eski bir mağazada çizgi roman satın alabilir veya çizgi roman koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz. Eğlenceli tasarım aksesuarlara, kostümlere ve hatta oyuncaklara yer veren Wonder Friends mağazası hem gençler hem de yaşlılar için farklı seçenekler sunar.Pop NC mağazası ise; çeşitli sanatçı ve zanaatkârların kreasyonlarına yer verir. Bu mağazada mobilya, elbise, mücevher, dekoratif objeler gibi ilginç tasarımları bir arada bulabilirsiniz.

Charleroi Gece Hayatı

Charleroi’de hareketli bir kafe ve pub kültürü bulunmaktadır. Özellikle şehrin merkez noktası ve Sambre Nehri’nin kuzeyinde yer alan Rue de la Montagne Caddesi çevresinde bulunan publarda hoş vakit geçirebilirsiniz.The Irish Times Pubs ve Nirvana Bar şehrin merkezinde bulunmalarının yanı sıra uygun fiyatlılardır. Eğer gecenize müzik ve eğlenceyi bir araya getirerek devam etmek isterseniz.La Rockerill sizler için uygun bir gece kulübü olacaktır. Daha lüks bir seçenek olarak ise; Alice Cocktail Bar, S-Bar ve Pharmacie Anglaise kokteyl barlarından memnun kalabilirsiniz.

Charleroi Ulaşım

Şehirde 4 metro ağı bulunmaktadır. Bunlar; M1, M2, M3 ve M4 ağlarıdır. Şehir merkezindeki çoğu yere M1 ve M2 metro ağı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Şehrin kuzey tarafındaki bölgelere gitmek isterseniz M3 ağını, güney bölgesini ziyaret etmek isterseniz M4 ağını kullanmanız gerekmektedir. Ancak metro kullanmak istemezseniz şehrin birçok noktasına yürüyerek veya taksi kullanarak da ulaşabilirsiniz.

Charleroi’de Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Geziniz sırasında Charleroi konaklama için birçok otel seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunların bazıları şehrin merkezinde yer alan Ibis Charleroi Centre Gate, Novotel Charleroi Centre, Leonardo Hotel Charleroi City Center’dır.Diğer seçenekler için Boulevard Joseph Tirou Caddesi’nde bulunan otelleri de gözden geçirebilirsiniz. Daha uygun fiyatlı bir alternatif ararsız hostelleri tercih edebilirsiniz.

Park Hotel Airport

Şehir merkezi 6.9 km mesafede, Gosselies semtinde yer alan otel, Chapelle Notre-Dame des Sept Douleurs’a sadece 650 metre uzaklıktadır ve lounge bar içermektedir.

Class’Eco Charleroi

Şehir merkezi 5.9 km mesafedeCourcelles Motte 1.0 km mesafede,Spiroudome’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 72 odadan oluşmaktadır.

Aero 44 BW Signature Collection

Şehir merkezi 6.9 km mesafede, Ticari bir bölgede yer alan otel, 72 odaya ve yakınlarda otoyola sahiptir.

La Lodelinsartoise – Meuble De Vacances 3 Cles

Şehir merkezi 1.3 km mesafedeSpiroudome 400 m mesafede, Teras ile daire, Université Libre De Bruxelles’a 4,7 km uzaklıktadır.
başlangıç fiyatı

Hotel South Charleroi Airport

Şehir merkezi 4.7 km mesafedeLodelinsart 2.2 km mesafede, Rue Léon Bernus’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 15 odadan oluşmaktadır.

B&B Le Bonimenteur

Şehir merkezi 3.4 km mesafedeLodelinsart 1.5 km mesafede, Bölgede masa tenisi, dart sunan bu konaklama birimi, BPS22 Musée d’art de la Province de Hainaut’nın yanında ve Rue Léon Bernus’a 10 dakikalık bir sürüş uzaklığındadır.

Hotel Charleroi Business

Şehir merkezi 800 m mesafedeCharleroi Sud 1000 m mesafede, Şık mimariye sahip bir binada yer alan bu 6 katlı otel, Spiroudome’a çok da uzak değildir.

Charleroi Apartotel Des Jardins De La Fontaine Qui Bout

Şehir merkezi 700 m mesafedeCharleroi Sud 300 m mesafede, Passage de la Bourse’a kısa bir mesafede yer alan bu otel, 11 iş oda ile iş konaklama sunmaktadır.

Marcinelle Apartotel Des Jardins De La Fontaine Qui Bout

Şehir merkezi 3.5 km mesafedeCouillet 1.7 km mesafede, Passage de la Bourse’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 6 odadan oluşmaktadır.

Les Gites Du Pays De Charleroi

Şehir merkezi 700 m mesafedeCharleroi Sud 700 m mesafede, Tren istasyonuna kolay erişim imkanına sahip tesis, şehir merkezine 1 km mesafededir.

Chateau Lambert Hotel-Resto-Parking-Shuttle

Şehir merkezi 4.1 km mesafedeLodelinsart 1.5 km mesafede, Güneş terası, kütüphane sunan bu otel, Brussels South Charleroi Airport’a sadece 2.6 km uzaklıktadır.

ibis Budget Charleroi Airport

Şehir merkezi 800 m mesafedeCharleroi Sud 300 m mesafede, Charleroi şehrinin merkezinde Spiroudome’a yakın bir konumda yer alan bu otel, 72 oda sunmaktadır.

Leonardo Hotel Charleroi City Center

Şehir merkezi 600 m mesafedeCharleroi Sud 500 m mesafede, Manneken Pis’a 50 km mesafede yer alan bu otel, 24 saat açık restoran ve açık büfe kahvaltı sunmaktadır.

Novotel Charleroi Centre

Şehir merkezi 600 m mesafedeCharleroi Ouest 500 m mesafede, Şehre bakan otel, Charleroi şehrinin alışveriş bölgesinde, Mineshaft 12_2’a çok da uzak değildir.

Hotel De La Basse Sambre

Şehir merkezi 2.1 km mesafedeStade du Mambourg 1.4 km mesafede, Université Libre De Bruxelles / Campus De Parentville’nın yanında yer alan otel, şehir manzaralı 45 odadan oluşuyor.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar