Çin’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Çin’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Çin son yıllarda dünyanın en önemli ekonomik gücü olması yanında türisler içinde cazibe merkezi haline gelmeye başladı. Çin‘in bölgede ve dünyada nüfuzu, askeri alandan çok ekonomik alanda kendisini hissettirmektedir.20 sene içerisinde Çin’in dünyanın en zengin ekonomisi olacağı öngörülmektedir.Günümüz medeniyetinin temel taşlarını oluşturan kağıt, barut, pusula ve matbaacılık gibi pek çok buluşun kökenleri Antik Çin medeniyetine dayanmaktadır.

Çin’de Mutlaka Gezilecek Yerler

ÇİN SEDDİ

Ülkenin kuzeybatısı boyunca seyreden Çin Seddi harabeye dönen bölümleriyle beraber toplamda 8.851 kilometredir. Yapımına MÖ 221 senesinde başlanan Çin Seddi, MS 608’de, yani yaklaşık 800 yılda tamamlanmıştır.İnşa edilmesi için 8.000 civarında işçinin çalıştığı düşünülmektedir. Duvarın kalınlığı ve yüksekliği duvar boyunca sürekli değişmektedir. Taban 7 metre civarındayken üst kısımlar 6 metre civarındadır. Duvarın yüksekliği de çoğunlukla değişmekte olup ortalama 10 metre civarındadır.Çin Seddi’nin ülkeyi Türk saldırılarından korumak ve Çin’den kaçışları önlemek için inşa edildiği rivayet edilir. Çin Seddi birçok kesim tarafından insanoğlunun korku karşısında ortaya koyabileceklerinin ispatı olarak değerlendirilmektedir.Tarihi yapı dünyanın Yeni Yedi Harikası listesine 7 Temmuz 2007 tarihinde alınmıştır. Çin Seddi ayrıca UNESCO tarafından 1987 yılında dünya mirası listesine alınmıştır.

TOPRAK ASKERLER

Şensi eyaletinde bulunan Çin’in ilk hükümdarı Ghin Shi Huang’ın mezarında bulunan pişmiş kilden (terakota) yapılan heykellerdir.MÖ 2. yüzyılın başlarına ait heykeller Şensi’nin Şian merkezinde 1974’te bir çiftçi tarafından tesadüfi bir şekilde ortaya çıkarılmıştır.Mezarın yapımında yüz binlerce kişi çalışmıştır ve toprağın altında hala binlerce askerin ve savaş aracının bulunduğu öngörülmektedir.1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Toprak Askerler eşi benzeri görülmemiş yapılar olarak Çin’in tarihi yerlerindendir.

YASAK ŞEHİR

Burası başkent Pekin’in ortasında Ming ve Çing hükümdar ailelerinin ikametgahı olarak kullanılan bir İmparatorluk sarayıdır.1406 ve 1420 seneleri içerisinde oluşturulan simge yapı, 8.707 odası ile mükemmel bir komplekstir. 720 metrekarelik sahayı içine alan saray, 1925 yılından bu yana Saray Müzesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.Şu anda Çin Halk Cumhuriyeti’nin devlet müsamerelerinin ve siyasi propagandalarının merkezi konumundadır. 1987’de UNESCO Dünya Mirasları’na dahil edilmiştir.Ayrıca muhafaza edilen en büyük tarihi ahşap bina unvanı ile tescil edilmiştir.

CENNET TAPINAĞI

Pekin’in güneydoğu kesiminde yer alan dini yapılar kompleksidir. Ming ve Ging hanedanlarının İmparatorları tarafından da ziyaret edilen tapınak, 1406 ve 1420 yılları arasında, imparatorların tanrıyla konuştukları ona kurban verdikleri bir ibadethane olarak inşa edilmiştir.Dairesel olarak inşa edilen yapı tamamen ahşaptır ve yapımında çivi kullanılmamıştır. Birbirinden farklı Çin sembolleriyle süslenmiş Cennet Tapınağı, kırmızı sütunları ve altın işlemeli motifleriyle oldukça etkileyici bir yapı. Yeryüzündeki cenneti simgeleyen tapınak, 1998 yılından beri UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunmaktadır.

YUNGANG MAĞARALARI

Kuzey Çin, Datong’da bulunan Yungang Mağaraları, UNESCO Dünya Mirası Alanı kapsamında ve erken Çin Budist Mağara sanatının en güzel eserlerinden biri olarak biliniyor.Burada ziyaret edebileceğiniz 5 ana mağara var ve her birinde Buda’nın muhteşem heykelleri bulunuyor. Toplamda ise 51.000 Buda heykeli var.

HUANGSHAN

Anhui Eyaleti’nde bir dağdır. En yüksek noktası 1,864 metredir. 1.200 metre kilometrekarelik bir alanı kapsıyor. Dağda yüksek tepeler ve derin vadiler bulunuyor.Mükemmel manzaraları ile Huangshan bölgesi çam ağaçları, granit tepeleri ile dünyaca meşhurdur. Özellikle, Yuni tepesinin yanında bulunan ve “misafir karşılayan” anlamına gelen “Yingkesong” ağacı, Huangshan Dağı’nın sembolüdür.Çinli ressamlara ilham kaynağı olan dağ, yılın her döneminde seyahatçilerin ve dağcıların uğrak mekanıdır. Çin milletinin atası Huangdi, burada Budizm pratikleri yapmış ve sonunda buradan cennete gitmiş.Bu gibi hikayelerle ilgili tepelerin isimleri yüzlerce yıl içinde korunmuştur. Bundan dolayı da Huangshan Dağı, Çin’in Taoizm tarihinde önemli yer tutar. Özel doğa güzellikleri ve kültürel birikimleriyle, Huangshan Dağı, 1990 Dünya Doğa ve Kültür Mirasları Listesi’ne alındı.

JIUZHAIGOU ULUSAL PARKI

Jiuzhaigou, ‘dokuz köyün vadisi’ anlamına geliyor. Jiuzhaigou Vadisi Tibet Platosu’nun kenarında Min Dağları’nın bir parçasıdır ve 72 bin hektarlık bir bölgeyi kapsamaktadır.Bir zamanlar bu vadide dokuz Tibet köyü varmış. Min Shan Dağları’nın 2000 metreden 4800 metreye kadar yükselen tepelerinde, Shuzheng, Rize and Zechawa vadilerinin oluşturduğu Y biçimli, 30 kilometre uzunluktaki bu vadide oldukça ender rastlanan altunî küt burunlu maymun, domuz porsuğu, misk geyiği gibi canlı türleri yaşıyor.Jiuzhaigou, dev pandaların da doğal habitatı. 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil oldu. Jiuzhaigou’da 114 göl ve şelale var.

Buzulların çekilmesiyle oluşan göller şelalelerle birbirine bağlanıyor.Suları kalsiyum karbonat zengini olduğundan göllerin en derin noktaları dahi çok rahat görülüyor. Böylesi bir doğa mucizesi efsanelerden de payına düşeni almış. İnanışa göre, Tibet tanrısı rüzgârdan yapılmış mistik aynayı gökyüzü tanrıçasına vermiş.Tanrıça aynayı elinden düşürmüş, ayna kırılmış ve bu göller oluşmuş. Göllerin her birinin kendine has güzelliği var. Göllerin isimleri hem bir tanımlama niteliğinde hem de göllerin ve akarsuların ruhu olduğuna inanan Budizm mistisizmini taşıyor.Ayna Gölü kendisini sarmalayan orman manzarasını yansıtıyor. Bambu Gölü, bambularla çevrili, Beş Çiçek Gölü’nde rengarenk su bitkileri yaşıyor. Çinliler, burası için “Gökyüzünün altında hiçbir yer Jiuzhaigou ile boy ölçüşemez” diyor.

TİANANMEN MEYDANI

Çin Halk Cumhuriyeti’nin tarihi meydanlarından biridir. 15. yüzyılda oluşturulmuştur. Bölge doğal afetler sonucu ağır tahribata uğrasa da 17. yüzyılın ortasında Ging Hanedanı’nın hakim olduğu yıllarda yeniden restore edildi.1650’li yıllardan itibaren Tiananmen Meydanı olarak isimlendirilmiştir ve 440 bin metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. Şu anda dünyanın en büyük kentsel meydanı olarak bilinmektedir.Birçok meşhur restoranı, kafesi ve diğer işletmeleri bulunan meydan, dönem dönem çeşitli etkinliklere ve siyasi olaylara ev sahipliği yapmaktadır.

POTALA SARAYI

7. yüzyılda oluşturulan Potala Sarayı, inşa edildiği dönemlerde sık sık Kızıl Dağ Sarayı (Hongsan) adıyla da anılmıştır.Ülkenin Tibet Özerk Cumhuriyeti’nin Lhasa adlı kutsal merkezinde tepelik bir alanda bulunuyor. Bu eşsiz mimari yapı 17. yüzyıldan beri Budist geleneğinin ruhani liderleri olan Dalai Lama’lara ev sahipliği yapmasıyla Tibet Budizmi’nin en önemli simgelerinden biri.En yüksek noktası 3.700 metreleri bulan, 13 katlı ve 360.000 metrekare alana yayılan bu dev saray 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası olarak kabul edildi.Günümüzde ise Çin hükümeti tarafından müze olarak halkın kullanımına açılan yapı, Kırmızı ve Beyaz Saray olarak ikiye ayrılıyor.Görkemli müzenin koleksiyonunda zamanın ünlü Tibet ressamları tarafından yapılan on binlerce duvar resmi yer alıyor.Bunun yanı sıra taş ve tahta oyma eserler, heykeller, halılar, porselenler ve yeşim taşlarından yapılma mücevherler sergileniyor.Ayrıca eski Dalai Lama’ların altın kaplı mezarları da yapının içinde yer almakta.

ESKİ YAZ SARAYI

Ging hanedanının Pekin’de bulunan yazlık ikmetgahı olan saray o dönemlerde oluşturulan hükümet kararlarının alındığı bir saraydır.18 ve 19. yüzyıllarda inşa edilen mükemmel yapı, bahçeleriyle de ünlüdür ve en değerli yapılardan biridir.

BATI GÖLÜ

Zhejiang Eyaleti’nin başkenti Hangzhou merkezinde yer alan bir tatlı su gölüdür. Göl üç patika yolu ile beş bölüme ayrılmıştır.Gölde çok sayıda tapınak, pagoda, bahçe ve yapay adalar bulunmaktadır. Muhteşem güzelliğiyle Çinli ressamlara ilham kaynağı olan bölgelerden biridir.2011 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan bölgenin yeşil alanları tüm Uzakdoğu ülkelerinde bahçe tasarımlarını etkilemiştir.

DOĞUNUN İNCİSİ KULESİ

Şanghay’da bulunan ve kentin sembollerinden biri olan yapıttır. 14 katlı Oriental Pearl Kulesi Jia Huan Cheng, Zhang Xiulin, Lin Benlin gibi mimarlar tarafından tasarlanarak 1994 yılında açılmıştır.Yüksekliği 468 metre olan kule dünyanın en yüksek yapılarından biridir. Kulenin en yüksek noktasına çıkmanız asansörle bile yaklaşık 1 dakikanızı alıyor. Kulenin en tepesine çıktığınızda muhteşem Şanghay manzarasına karşı yemek yiyebileceğiniz bir restoran bulunuyor.Kuleye çıkmak isteyenler için önemli bir uyarı; en yüksek noktaya çıktığınızda eğer ki yükseklik korkusu yaşıyorsanız oldukça sıkıntı yaşayabilirsiniz. Şayet kulenin tepesinde zemin camdan oluşuyor ve her an düşecekmiş gibi hissetmenize sebep oluyor.Çin Halk Cumhuriyeti, hem kültürel hem de coğrafik yönüyle her türlü ilgiyi uyandıran bir turizm cennetidir. Kırmızı renkli çatılarıya yüzyıllık tarihe sahip tapınaklar, uçsuz bucaksız çay bahçeleri, dünyanın üçüncü en geniş nehri olan Yangtze Nehri gibi coğrafik zenginlikler, güney sahilinde dünyanın en cazip plajlarından örnekler, Xian kentinden başlayan Tarihi İpek Yolu ve Çin Duvarı gibi tarihi abideler, Çin İmparatorluğu’ndan benzersiz eserler ve modern dünyanın sembolleri olan gökdelenler.Hepsi ve çok daha fazlası ülkenin herkese hitap eden turizm potansiyelini meydana getirir. Çin’in başkenti Pekin, ülkenin efsanelerle yoğrulmuş en önemli tarihi değerlerine ev sahipliği yapar.Ülkenin en büyük tarihi bölümü ve bulundurduğu saray, bahçe ve konaklar ile büyüleyici Unutulmuş Kent , Cennet Tapınağı imparatorluk ülkesinden kalma Yazlık Saray ve dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı, Pekin’in sahip olduğu turizm değerlerinden birkaç örnektir.Şangay, sayısız gökdelenleriyle New York ile yarışırken aynı zamanda ülkenin modern yüzünü temsil etmektedir.Ülkenin güneyinde yer alan Hong Kong; doğu ve batıyı kaynaştıran zengin kültür yapısının yanı sıra benzersiz plajları, farklı türde bitkiler barındıran zengin bitki örtüsü, baş döndürücü deniz manzaraları ve tropikal alanları ile insanı cezbeder.

Çin’in Turistik Tuz Gölü Caka

Gölün sığ sularında yürüyüş yaparak sıradışı bir deneyim yaşayan ziyaretçiler, çevredeki heybetli dağlar ve gökyüzündeki bulutların suya yansıyan görüntülerinin bol bol fotoğrafını çekiyor.Oval bir biçime sahip olan göl, 105 km2’lik bir alanı kapsıyor.Bu ilgi çekici gölün oluşum öyküsü de ilgi çekici. Dünyanın en büyük tuz rezervine sahip olan doğu Qaidam Havzasında yer an gölün eskiden bir sığ deniz olduğu öngörülüyor.Avrasya ve Hint Okyanusu plakalarının tektonik hareketleri sonucu Qinghai-Tibet Platosu’nunun oluşturup deniz suyunun alçak bölgelerde birikmesine neden olduğu ve böylece Qaidam Havzası’nda aralarında Caka gölünün de yer aldığı çok sayıda tuz gölünün meydana geldiği yapılan çalışmalar sonucu ortaya konmuş

Destinasyonlar

Pekin

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Pekin doğa ve tarihin iç içe geçtiği muhteşem bir tatil geçirme imkanı ile ziyaretçisi olan herkese ayrı tatlar yaşatacak güzelliklere sahip.

Mutlaka Görün

-Çin Seddi
-Yasak Şehir
-Tiananmen Meydanı
-Yazlık Saray
-Kung Fu Show
-Peking Roast Duck
-Steamed Dumpling
-Xian

Çevresi su ve tepelerle çevirili olan Xi’an, antik uygarlığın doğduğu yerlerden biri ve kuzeybatı Çin’in en önemli şehri.

Mutlaka Görün

-Terra Cotta Savaşçıları
-Atlar Müzesi
-Bell Tower
-Drum Tower
-Şehir Duvarları
-Tang Hanedanı Operası
-Yang Rou Pao Mo
-Guan Tang Baozi
-Fanji
-Guilin

Çin’in güney doğusunda yer alan Guilin’in geçim kaynağı turizme dayanıyor. Bu nedenle diğer şehirlere göre daha temiz ve yeşil.

Mutlaka Görün

-Li Nehri
-Fil Vadisi
-Noodle
-Horse Hoof Cake
-Shanghai

Eskilerde Doğu’nun Paris’i olarak anılan şehir, günümüzde 17 milyon nüfusu ile Çin’in ana ticaret merkezi haline gelmiş bulunuyor.

Mutlaka Görün

-Yuyuan Bahçesi
-Jade Buddha Tapınağı
-Shangai Müzesi
-Akrobasi Show
-Da Zha Xie
-Smoked Fish Slices
-Shanghai Peper Duck
-Beggars Chicken
-Çin Seddi

Dünyanın 7 harikasından biri olan, dünyanın en uzun savunma duvarı Çin seddi ‘nin yapımına Savaşan devletler döneminde başlandı.Bu dönemde beylikler birbirlerinden korunmak için birçok irili ufaklı savunma setleri inşa ettiler.Çin imparatorluğu kurulduktan sonra ise imparatorluğun ilk hükümdarı Qin Shi Huang tarafından bu duvarların birleştirilerek bir bütün haline getirilmesi emri verildi.Çinliler M.S.17. yüzyıla kadar bu Çin seddi inşaatına devam ettiler.

Çin Seddi Ne Kadar Uzun?

2000 yıl süren yapım süreci sayesinde de bugün Çin seddi ‘nin uzunluğu toplamda 6.700 km’yi bulmaktadır.Yüksekliği 4 ile 6 metre arasında, kalınlığı ise 6 ile 7 metre arasında değişmektedir. Bilinenin aksine duvarın tamamı aynı malzemeden yapılmamıştır.Bazı bölümleri kum, kerpiç gibi zayıf malzemelerden bazı kısımları ise taş parçalarından yapılmıştır. Sette 200 metrede bir gözetleme kulesi, 9 kilometrede bir ise fener kulesi bulunmaktadır.

Çin Seddi Yapımında Kaç Kişi Çalıştı?

Çin seddinin yapımında köylü, asker ve tutuklulardan oluşan yaklaşık 1 milyon kişi çalıştırıldı.Bunların binlercesi yapım sırasında bir şekilde hayatını kaybetti.Çünkü o dönemde bu inşaat aynı zamanda tutukluların cezalandırılması için de kullanılıyordu.Çin seddi 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya mirasları listesine kabul edilerek Dünyanın 7 harikasından biri ünvanına kavuşmuş oldu.

İklim

Ülkede büyük değişkenlik gösteren kıtasal muson iklimi hüküm sürüyor. Pasifik Okyanusu kıyısındaki bölgelerde muson iklimi oldukça belirgin olarak görülüyor.Kışın kuzey rüzgarları, yazın da güney rüzgarları hakim. Dört mevsimin belirgin yaşandığı bölgelerde yağışlar yaz mevsimine rastlıyor.Karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde ise büyük sıcaklık farkları görülüyor. Ülkenin büyük bölümü ılıman iklim kuşağında yer alıyor.Bazı güney kesimleri tropikal ve astropikal bölgelere giriyor ve en kuzey kesimi de hava sıcaklığının büyük değişkenlik gösterdiği Kutup Bölgesi’ne yaklaşıyor.Pekin çok düzenli disiplinli bir kent. Devlet otoritesini burada çok net görüyorsunuz. Çin’de değişik bir demokrasi anlayışı var, daha mı iyi daha mı kötü kafamız karıştı. Devlet eleştiriye açık değil ama gerçekten çok iyi çalışıyor.Pekin Çin’in hem başkenti hem de en kalabalık şehirlerinden. Bu kalabalık şehirdeki ilk saatlerinizde bunu trafik ve kalabalık olarak hissediyorsunuz. İlk izlenim modern binalar, geniş bulvarlar ve yüksek teknolojinin hayatın içine girişi oluyor.

Çin’de Otel Tavsiyeleri Nerde Kalınır?

Four Seasons Hotel Guangzhou

Tian He, GuangzhouHaritada gösterMetroya yakın. Kent merkezinde yer alan Four Seasons Hotel Guangzhou kapalı yüzme havuzu, 7 yemek seçeneği ve spa küvetleri sunmaktadır.

New World Beijing Hotel

Dongcheng, PekinHaritada gösterMetroya yakın. Cennet Tapınağı’na yaklaşık 15 dakikalık yürüme mesafesindeki New World Beijing Hotel, Wi-Fi erişimine sahip konuk odaları sunmaktadır.

Xi’an Eastern House

Featuring free WiFi throughout the property, Eastern House Boutique Hotel offers oriental-style guestrooms in Xi’an downtown, around a 5-minute walk from Xi’an City Wall.

Campanile Xi’an Bell Tower

Beilin, Xi’anHaritada gösterMetroya yakın. Xi’an’da, Davul Kulesi’ne 300 metre mesafede yer alan Campanile Xian Bell Tower’da ortak salon, bar ve ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur. Müslüman Caddesi ve Çan Kulesi 500 metre uzaklıktadır.

Ramada Wyndham Zhengzhou Xinzheng

Ramada Wyndham Zhengzhou Xinzheng, Xinzheng’de yer almaktadır.Bu tesiste restoran, 24 saat açık resepsiyon ve oda servisi gibi olanaklar mevcuttur.Tesis genelinde WiFi erişimi ücretsizdir.

Le Méridien Emei Mountain Resort

Emeishan’da yer alan tesis, Emeishan Tur Yolcu Taşıma Merkezi’ne 1,6 km uzaklıktadır. Le Méridien Emei Mountain Resort, klimalı konaklama birimleri ve bir bar sunmaktadır.

Holiday Inn Resort Qionghai Guantang, an IHG Hotel

Qionghai’de yer alan Holiday Inn Resort Qionghai Guantang, an IHG Hotel’de restoran, açık yüzme havuzu, bar ve ortak salon bulunmaktadır. Tesiste bahçe, spa ve sağlıklı yaşam merkezi ve teras vardır.

Sheraton Zibo Hotel

Sheraton Zibo Hotel, şehir merkezindeki iş bölgesinde, Zibo Tren İstasyonu’na 1,5 km mesafede yer almaktadır. Otelin tüm konaklama birimleri şehir manzaralı olup ücretsiz Wi-Fi erişimine sahiptir.

Hyatt Regency Shanghai Jiading

Jiading’de yer alan Hyatt Regency Shanghai Jiading, ücretsiz WiFi erişimi ve klimalı odalarıyla hizmet vermektedir. Tesiste fitness merkezi, teras ve ortak salon vardır.

Wanda Realm Bengbu

Bengbu’de Zhanggongshan Parkı’na 2 kilometre mesafede yer alan Wanda Realm Bengbu ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip odalar sunmaktadır. Fitness merkezi bulunan otelin odaları klimalı ve özel banyoludur.

Le Méridien Yixing Hotel

Le Méridien Yixing Hotel, kapalı yüzme havuzu, spa merkezi ve toplantı olanaklarına sahip bir iş merkezi sunmaktadır. Havaalanı servisi sağlanmaktadır. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Holiday Inn Hohhot, an IHG Hotel

Holiday Inn Hohhot, ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip sigara içilen ve sigara içilmeyen odalar sunmaktadır.

Wanda Realm Zhangzhou

Wanda Realm Zhangzhou, Zhangzhou’da odalar sunmaktadır. Bu otelin resepsiyonu 24 saat açıktır. Tesiste ATM, konsiyerj hizmeti ve döviz bozdurma hizmeti mevcuttur.

Holiday Inn Tianjin Wuqing, an IHG Hotel

Wuqing’de yer alan Holiday Inn Tianjin Wuqing, fitness merkezi, bahçe ve ortak salon ile konaklama olanağı sunmaktadır. Tesiste Asya yemekleri sunan bir restoran ve bar bulunmaktadır.

Sofitel Lianyungang Suning

Sofitel Lianyungang Suning, Lianyungang’da odalar sunmaktadır. Bu otelde 24 saat açık resepsiyon ve konsiyerj hizmeti mevcuttur.

Happy Dragon Suifeng Inn Wanlong Paradise Resort Grass Skyline

Chongli’de yer alan Happy Dragon Suifeng Inn Wanlong Paradise Resort Grass Skyline restoran, ücretsiz bisikletler, fitness merkezi ve bar sunmaktadır.

InterContinental Nantong, an IHG Hotel

Binjiang Park’ta Yangtze Nehri’ne sadece birkaç adım mesafede yer alan InterContinental Nantong, şehrin iş bölgesine 2,6 kilometre uzaklıktadır.

Delta Hotels by Marriott Shanghai Baoshan

Restoran, bar ve bahçe sunan Delta Hotels by Marriott Shanghai Baoshan, Baoshan’da, Şanghay Üniversitesi – Baoshan Kampüsü’ne 17 km mesafede yer almaktadır.

Wanda Realm Huaian

Wanda Realm Huaian, Huai’an’da konaklama olanağı sunmaktadır. Bu tesiste restoran, 24 saat açık resepsiyon ve oda servisi gibi olanaklar mevcuttur. Tesis genelinde WiFi erişimi ücretsizdir.

Four Points by Sheraton Chengdu, Anren

Tarihi Anren kasabasında yer alan ve doğal ortamla çevrili Four Points by Sheraton Chengdu, Anren, geleneksel cazibeyi modern olanaklarla güzel bir şekilde harmanlamaktadır.

Xinyue Suying Holiday Hotel

Tengchong’da yer alan Xinyue Suying Holiday Hotel’de bar, ortak salon, bahçe ve tüm alanlarda ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur. Bu tesiste ortak mutfak ve barbekü olanakları mevcuttur.

Crowne Plaza Zhenjiang, an IHG Hotel

Yangtze Nehri kıyısında Jingkou Bölgesi’nde elverişli bir konuma sahip olan Crowne Plaza Zhenjiang, nehrin muhteşem manzaralarını sunmaktadır.

Holiday Inn Resort Mengding Mountain, an IHG Hotel

Holiday Inn Resort – Mengding Mountain, an IHG Hotel, Ya’an’da konaklama olanağı sunmaktadır. Luyang otele 12 km uzaklıktadır.

Holiday Inn Express Tianshui City Center, an IHG Hotel

Holiday Inn Express Tianshui City Center, an IHG Hotel, Tianshui’de konaklama olanağı sunmaktadır. Tesiste 24 saat açık resepsiyon, oda servisi ve konuklar için turlar organize edilmektedir.

Hyatt Regency Zhenjiang

Zhenjiang’da yer alan tesis, Jinshan Tapınağı’na 5 km uzaklıktadır.

Şangay’da Nerede Kalınır

Şangay‘da öncelikle hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. otel fiyatları bölgelere göre değişiklik gösterdiği için bütçenizi de kalacağınız yere göre belirlemeniz gerekiyor.Eğer şehrin en merkezi noktasında konaklamak ve Şangay gezilecek yerler listesindeki yerlere olabildiğince yakın olup, şehrin gece hayatını da yaşamak istiyorsanız The Bund bölgesi en önemli seçeneğiniz olacaktır.

1. Holiday Inn Express Zhabei Shanghai

Şehrin merkezi konumlarına araçla 5-10 dakikalık mesafelerde bulunan otel, uygun fiyatı ve kaliteli hizmeti ile Şangay’da nerede kalınır sorusunun cevaplarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Otelle ilgili detaylı bilgiler ve rezervasyon için tıklayın.

2. Narada Boutique Hotel Shanghai Bund

Merkezi bir konumda bulunan otelden çıktıktan sonra Şangay gezilecek yerler listesinde bulunan pek çok yeri araca ihtiyaç duymadan gezmeniz mümkün olabilmektedir.

3. Pentahotel Shanghai

Zhongshan Park Metro İstasyonu’na oldukça yakın bir konumda bulunan otel ulaşım sorununuzun ortadan kalkmasını sağlıyor. Günün her saati yemek yiyebileceğiniz Penta Lounge’de yerel lezzetlerin tadına da bakma şansına sahip olabiliyorsunuz. Otel, mükemmel konumuyla ziyaretçilerini memnun etmeyi başarıyor.

4. Central Hotel Shanghai

Nanjing Caddesi’ne yürüyerek sadece 2 dakikada ulaşabileceğiniz otel, ilgili personeli ve şık odalarıyla Şangay’da nerede kalınır sorusu için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

5. Radisson Blu Hotel Shanghai New World

Şangay’ın en görkemli binalarından birinde hizmet veren otel konforlu odaları ve merkezi konumuyla ziyaret edenlerin bir daha şehre geldiklerinde gene bu otelde kalmak istemelerini sağlıyor.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar