Dünyaca Ünlü Plajlar Detaylı Liste

Dünyaca Ünlü Plajlar Detaylı Liste

Tripadvisor her yıl aile tatil köylerinden büyüleyici butik otellere, plajlardan popüler adreslere en iyi listelerini seçiyor. Bizlerde bu kaynaktan yararlanarak sizler için dünyaca en ünlü plajlar listesini oluşturmaya karar verdik. Bu yıl yapılan listede en çok dikkat çeken ise en iyi plajlar oldu.Dünyada birbirinden güzel onlarca plaj var ve sizde bulunduğunuz ülkede veya bölgede hangisine gideceğinize karar vermede zorluk yaşıyorsanız size bomba gibi önerilerim olacak.  Görenleri büyüleyen berrak, temiz, mavi ve yeşil tonlarda yüzlerce gölgenin oynaştığı sularıyla dünyanın en ünlü plajları listemize gelelim.Mavi bayraklı bir plaj olan Derrynane, görenleri kendine hayran bırakıyor. Beyaz kum, büyük kayalar ve berrak suyu olan bu plaj da en iyiler arasında yerini aldı.

Whitehaven

Dünyaca ünlü plajlardan bahsederken adeta cennetten bir köşe gibi duran Whitehaven’ı es geçmek olmaz. Avustralya’nın en bilinen sahili Whitehaven, yağmur ormanlarının, beyaz kumsalların ve turkuaz denizin kesiştiği Withsunday Adaları’nda bulunuyor. Mavi ve beyazın ahenkli kıvrımlarla iç içe geçerek sonsuzluğa doğru yol aldığı Whitehaven’ın eşi benzeri olmayan manzarasına hayran kalmamak mümkün değil.

Patara

Antalya’nın Kaş ilçesi sınırları içinde bulunan Patara, ülkemizin en dikkat çeken güzellikteki ören yerlerinden biri. Yumuşacık kumu, kıyıdan 50 metre dahi uzaklaşsanız hala sığ olan denizi ile Türkiye’nin en güzel plajlarından olan Patara, Roma döneminden kalan antik kalıntıları ve sonsuzluk hissi uyandıran sahili ile ziyaretçilerini bekliyor.

Navagio

Yeryüzünde görebileceğiniz en göz kamaştıran mavi tonlarını barındıran Navagio, Yunanistan’da Zakintos’un dik ve bembeyaz yamaçlarının eteklerinde yer alıyor.Masmavi sularla çevrelenmiş koyun ziyaretçilerine bir de sürprizi var! Kaçakçıların 1980 senesinde terk ettikleri batık gemi bugün de plajı süslüyor.

Palawan

Dünyanın en ünlü plajları denildiğinde Filipinler, Tayland ve Malezya gibi hemen akla gelmese de, Bacuit Takımadaları, doğa sevenler, sakinlik ve huzur arayanlar için harika bir kaçış yolu olabilir.

Bora Bora

Polinezya denildiğinde akıllarda ilk olarak deniz, kum ve güneş üçlüsünün en muhteşem, en egzotik hali beliriyor.Pasifik Okyanusu’ndaki Bora Bora, Fransız Polinezyası’nın haritada nokta gibi görünen adalarından biri ama aralarında en ünlü olan adası da burası.

Balos Plajı

Girit’in kuzeybatısında, Hanya şehrine 53 km uzaklıkta yer alan Balos plajı, Gramvousa Yarımadası ve Tigani Burnu arasında kalıyor.Bir lagün plajı olan Balos’a ve hemen yanı başında bulunan Imeri Gramvousa’ya, Kissamos kasabasından teknelerle ulaşılabiliyor. Plaja ulaşmanın başka bir yolu da bir yere kadar araçla gidip, daha sonra oradan yaya olarak lagüne ulaşmak.

Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı, Antalya’nın Kaş ve Kalkan ilçelerinin arasında yer alıyor. Plaj için resimlerde gördüklerinizin daha fazlasını hayal edebilirsiniz. 187 basamaklı bir merdivenden inerek plaja ulaşılıyor.Bu kadar basamağı duyunca gözünüz korkamasın hemen, plajı gördüğünüzde basamaklar aklınıza bile gelmeyecek. Kaputaş plajının bir özelliği de suyunun serin ve berrak olması. Kanyondan gelerek yerin altına doğru akan serin su, kumlar arasından geçerek denize ulaşıyor. Kaputaş’ın sularının serin olmasının sırrı da bu!

Ölüdeniz

Muhteşem plajları ve büyüleyici doğası ile yerli ve yabancı binlerce turiste yaz aylarında ev sahipliği yapan Ölüdeniz, Fethiye’de yer alıyor. Bu bölgeye gittiğinizde

Ölüdeniz haricinde birçok doğa harikası yeri de görebilirsiniz. Kelebekleriyle ünlü Kelebek Vadisi, yemyeşil çamlarla kaplı Kıdrak, günbatımının en güzel seyredildiği yer Çalış bunlardan sadece bir kaçı.

Dünyanın En Güzel Plajları Listesi

1. Hyams Beach, Avustralya

2. Baia Dos Porcos, Brezilya

3. Playa Paraiso, Meksika

4. Grace Bay, Turks and Caicos

5. Pig Beach, Bahamalar

6. Whitehaven Beach, Avustralya

7. Anse Lazio, Şeyşeller

8. Pink Sands Beach, Bahamalar

9. Hidden Beach, Meksika

10. Trunk Bay, ABD Virjin Adaları

11. Maya Bay, Tayland

12. Navagio Beach, Yunanistan

13. Blue Lagoon, Fiji

14. El Nido, Filipinler

15. Muri Beach, Cook Adaları

16. Saltwhistle Bay, Saint Vincent ve Grenadinler

17. Half Moon Bay, Antigua and Barbuda

18. Lucky Bay, Avustralya

19. Flamenco Beach, Porto Riko, ABD

20. Reynisfjara Beach, İzlanda

21. Île aux Cerfs, Mauritius

22. Fulhadhoo Beach, Maldivler

23. Vaeroy, Norveç

24. Cayo Coco, Küba

25. Seven Mile Beach, Cayman Adaları

26. Anse Source d’Argent, Şeyşeller

27. Horseshoe Bay, Bermuda

28. Honokalani Beach, Hawaii, ABD

29. Turquoise Bay, Avustralya

30. Elafonissi Beach, Yunanistan

31. Champagne Beach, Vanuatu

32. Tunnels Beach, Hawaii, ABD

33. Kaputaş Plajı, Türkiye

34. Dhigurah Island, Maldivler

35. Île aux Nattes, Madagaskar

36. Cala Goloroitze, İtalya

37. Los Roques, Venezuela

38. Long Beach, Kanada

39. Diani Beach, Kenya

40. Boulders Beach, Güney Afrika

41. Lanikai Beach, Hawaii, ABD

42. Cala Mitjana, İspanya

43. Ageeba Beach

44. One Foot Island, Cook Adaları, Yeni Zelanda

45. Ao Nang, Tayland

46. Cannon Beach, Oregon

47. Eagle Beach, Aruba, The Hollanda

48. Shoal Bay, Anguilla

Havlu ve deniz gözlükleriniz hazırsa, dünyaca ünlü plajları sizinle keşfe çıkıyoruz. Dünyada birbirinden güzel plaj var ve siz hangisine gideceğinize karar veremiyorsunuz size birkaç önerim olacak. Görenleri büyüleyen berrak, temiz, mavi ve yeşil tonlarda yüzlerce gölgenin oynaştığı sularıyla dünyanın en ünlü plajlarını anlatmaya çalıştık.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar