Düsseldorf’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Düsseldorf' Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Avrupa kentlerinin aksine Düsseldorf merkezinde oldukça fazla alışveriş merkezi bulunuyor. Merkezde özellikle Königsalle civarında bulunan çok sayıda alışveriş merkezi sebebiyle caddeler fazlasıyla kalabalık oluyor. Düsseldorf şehri 50 semtten oluşur. Barok kiliseler, uluslararası galeriler, son moda kıyafetlerin satıldığı butikler ve publar bir aradadır. Şubat ayındaki karnaval özellikle dikkat çeken eğlencelerdendir. Gezi için tercih edilen zamanlar ise genellikle mayıs eylül ayları arasıdır. Eğer fuar gezmek gibi bir amaçla gidilmediyse Düsseldorf ’u gezmek için ortalama 2 – 3 günlük bir seyahat planı yeterlidir. Dusseldorf karnavalı, geleneksel olarak on binlerce gezgin çeken en ünlü kutlama olarak bilinir. Bu çok renkli ve sembolik bir tatil. Tatilin ilk sözleri, festivalleri ve tören alaylarını organize ederek tatilleri kutlama geleneklerinin ortaya çıkmaya başladığı 2. yüzyıla kadar uzanıyor. İkinci Dünya Savaşı’nda oldukça hasar alan Düsseldorf’ta tarihi kent merkezi çok küçük bir alana sıkışmış durumda. Dolayısıyla Düsseldorf merkezde görebileceğiniz tarihi yapılar da sınırlı oluyor.Düsseldorf, Almanya’nın aynı zamanda Kuzey Ren eyaletinin de başkentidir. Fuarlarıyla pek çok sektörde yeni ürünlerin tanıtımında adından sıkça söz ettirir. Haliyle de oldukça büyük fuar merkezine de sahiptir. Tüm bu özellikler Düsseldorf’un aynı zamanda büyük bir havalimanına sahip olmasına yol açmıştır. Almanya’nın en büyük 3.havalimanı bu şehirdedir. Düsseldorf nemli bir hava iklimine sahiptir. Hemen hemen her mevsimde Düsseldorf’a gidebilirsiniz. Bu şehri ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, çok sık yağmur yağdığı için yanınızda şemsiye bulundurmalısınız.

Düsseldorf’ta Mutlaka Gezilecek Yerler

Dusseldorf’u gezmek için 1-2 gün yeterlidir ancak eğer fuarda gezmek istiyorsanız bu süre yetmeyece ktir. Bir de fuar dönemlerinde konaklama sorunu yaşamamak ya da çok yüksek fiyatlarla karşılaşmamak için rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin. Düsseldorf’ta çok sayıda görülmeye değer yer bulunmaktadır. Almanya’nın genelinde olduğu gibi bu şehrin de hemen hemen her yeri yemyeşildir. Kent turistlerin ilgi duyduğu yerlerden biridir. Şimdi bu şehirde gezilecek yerleri sırasıyla sizlere sunduk.

Aquazoo Löbbecke Museum

Biyolojik çeşitliliğin odak noktası olduğu Aquazoo Löbbecke Müzesi içerisinde eşsiz eserler görebilmeniz mümkün. Doğa tarihinin ayrıntılarla yansıtıldığı müzede 1.400 adet nesneden oluşan bir koleksiyona sahiptir.Toplamda 560 deniz canlısının biyolojik evriminin görüldüğü müzeyi haftanın her günü 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Wildpark Grafenberger Wald

Canlılarla iç içe olmayı seviyor ama onların bir kafese kapatılmasını sevmiyorsanız Wildpark’ı görmelisiniz. 40 dönümlük arazi içerisine doğada istedikleri gibi hareket edebilen canlıları yakından görebiliyor, ellerinizle besleye biliyorsunuz. Park içerisinde görebileceğiniz canlı türleri arasında;geyik,sülün,keklik,kuş türleri, kediler, rakunlar bulunuyor.Güvenliğinizi tehdit etmeyen sevimli canlılar sayesinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Wildpark’ı dilediğiniz her gün 10.00-17.00 arasında ziyaret edebiliyorsunuz.

Museum Kunstpalast

Duesseldorf geziniz sırasında sanatsal noktaları da ziyaret etmek isterseniz Kunstpalast Müzesi’ni ziyaret etmenizi öneriyoruz. Cam sanatının ve grafik sanatının birbirinden güzel örnekleri barındıran müze içerisinde 80.000 fazla grafik ve 3000’den fazla cam eser bulunmaktadır.Gotik, Barok, Goethe dönemlerine ait eserleri görebilirsiniz. Müzeyi, Pazartesi günleri dışında saat 11.00-18.00 saatleri arasına ziyaret edebiliyorsunuz.

Neanderthal Museum

Duesseldorf’ta bulunan Neanderthal Müzesi, 1996 yılında açılmıştır. Müze içerisinde insanlık tarihini dört milyon yıl öncesinden itibaren başlayıp bugüne kadar anlatıyor.Geleneksel medya öğelerinin yanı sıra sesli sunumların da bulunduğu müze içerisinde Afrika savanlarındaki ilk insanları tasrif den heykelleri görebilir, heykellerle resim çekilebilirsiniz. Avrupa’nın evrim üzerine kurulmuş olan en modern müzelerinden olan Neanderthal Müzesi’ni pazartesi günleri dışında 10.00-18.00 saatleri arasına gezebiliyorsunuz.

Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen

Almanya’nın en özel koleksiyonların en sahipliği yapan Nordrhein-Westfalen Galerisi’nde oldukça keyifli zaman geçireceksiniz. Çizimler, heykeller ve fotoğrafların bulunduğu müze de Almanya’nın en meşhur sanatçılarının eserleri sergileniyor.İçindeki eserler kadar dış mimarisiyle de dikkat çeken galerinin açılış saatlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Filmmuseum Duesseldorf

Duesseldorf’ta film endüstrisinin tarihini inceleyebileceğiniz özel müzelerde biridir Film Müzesi. Teknik ekipmanlardan, süslemelere her türlü ayrıntının incelendiği ve muhafaza edildiği müze içerisinde sinemanın ilk dönemlerine doğru yolculuğa çıkabiliyorsunuz.Özel sergilere de ev sahipliği yapan müzeyi Pazartesi günleri dışında 11.00-18.00 saatleri arasında gezme şansına sahipsiniz.

Der Neue Zollhof

Şehrin Ren Nehri kıyısında bulunan Der Neue Zollhof, üç ayrı binadan oluşmaktadır. Bir proje halinde yapılmış bu binalar farklı mimarileri ve küçük pencereleriyle dikkat çekmektedir. Şehre farklı bir görünüm kazandıran bu binalar Duesseldorf’un simgesi sayılmaktadır.

Rheinturm

Duesseldorf’un en popüler yapılarından olan Rheinturm Kulesi, 1981 yılında inşa edilmiştir. Telekomünikasyon amacıyla inşa edilmiş olan kule 234,2 metre yüksekliğiyle Duesseldorf’un en yüksek kulesidir.Muhteşem Duesseldorf manzarasıyla ziyaretçileri kendine çeken Rheinturm’un en üst kısmı cam cepheden oluşmaktadır. Panoramik şehir manzarası sunan kulenin en üst katından şehri izleyebilir, manzaraya karşı lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Kuleye haftanın her günü 10.00-01.00 saatleri arasında uğrayabilirsiniz.

Königsallee

Duesseldorf’ta 1 km boyunca uzanan Königsallee, şehrin en sevilen yürüyüş alanları arasında bulunuyor. İki tarafı ağaçlarla kaplı olan bu kanal boyunca kafe, restoranlar ve mağazalar bulunmaktadır. Konigsalle’yi yoğunluğun daha az olduğu sabah saatlerinde ziyaret etmenizi öneririz.

Benrath Kalesi

Nicholas de Pigage adına 1773 yılında inşa edilmiş olan Benrath Kalesi, Rokoko tarzı mimarisiyle şehrin dikkat çekici noktalarından biridir.Günümüzde müze olarak kullanılan yapı içerisinde, yapıldığı döneme ait eserleri barındırmaktadır. Hem müzeyi gezip hem de iç mimarisini ve antika mobilyalarını görmek istiyorsanız ziyaret saatleri ve giriş ücretleriyle alakalı detaylı bilgiyi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Eski Şehir

Ren Nehri ve Heinrich-Heine-Allee arasında kalan Eski Şehir, Düsseldorf’un kalbinin attığı yarım kilometrekarelik bir alandır. Bölgede yer alan ulusal ve uluslararası restoranlar, popüler mekânlar, antika içecek fabrikaları ve alışveriş için birçok mağaza bulunur. Bunun yanı sıra Lambertus Kilisesi, kale meydanı, NRW sanat müzesi gibi kültürel ve tarihi içerikli turlar ile ziyaret edilebilecek yapılar da vardır.

Düsseldorf ’daki Festivaller

Düsseldorf ‘un en ünlü eğlencesi karnavallardır. Birçok turist, gezi zamanlarını bu karnavallara göre ayarlar. Festivalin açılışı etkinliğin en önemli anlarından biri olarak biliniyor. Açılış tarihi ve saati yüzyıllar boyunca aynı kaldı – 11 Kasım, 11 saat ve 11 dakika. Birkaç gün boyunca şehrin hayatı önemli ölçüde değişiyor. Tüm dükkanlar ve devlet daireleri kapanır, ofis çalışanları ve katı patronlar, şık elbiseler için iş elbiselerini değiştirir ve şehrin sokaklarında yürüyüşe çıkar. Karnaval boyunca ziyaretçiler en sevdikleri masal karakterlerini ve efsanevi yaratıkları, korsanları ve büyücüleri uzun elbiselerde görebilirler. Tatil boyunca şehrin sokaklarında rahat kıyafetler giyen birini bulmak imkansız.

-Japon Günü ( Mayıs)
-Jazz Rally (Mayıs)
-Opera Days (Haziran)
-Brasilianische Nacht- Latin Müzik ve Dans Festivali (Ağustos)
-Düsseldorf Gurme Festivali (Ağustos)
-Groste Kirmes am Rhein (Rheinkirmes) (Eylül)
-Düsseldorf Karnavalı (Kasım)

Düsseldorf ’ta Nerede Ne Yenir?

Düsseldorf’ta, yerel Alman yemekleri, Türk restoranları ya da Japon restoranları başta olmak üzere hemen hemen her damak tadına uygun restoranlar bulmak mümkün. Düsseldorf ‘un ünlü Halve Hahn peynirinden yapılmış çavdar çöreği, Flönz kan sosisi, besleyici et çorbaları ve çeşitli patates yemeklerini burada yiyebilirsiniz.Almanya’ya özgü bir yiyecek olan “Hamburger”in anavatanı, isminden dolayı Hamburg olarak bilinse de Düsseldorf’taki hamburgerlerin tadı bambaşkadır.

-Kahvaltı: Carlsplatz, Altstadt’taki kafeler
-Hamburger: Bob & Mary, What’s Beef
-Sokak atıştırmalıkları: Altstadt’taki sokak satıcıları
-Akşam yemeği: The View Skylounge, Im Fuchschen

Ristorante La Luce Due

Çok uluslu bir menüye sahip gibi görünse de aslında menüdeki parlayan yıldız İtalyan mutfağıdır. Özellikle deniz mahsülleri üzerindeki başarısıyla adından söz ettirmiş bir yerdir ve şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı ve brunchlarınız hariç her öğünü yapabileceğiniz şahane sunumlarıyla sizi şaşırtabilecek sıcak bir ortama sahip bir restorandır.

Los Chicos

Akdeniz yemekleri, İspanyol yemekleri ve menünün kraliçesi olan biftek. Tüm bunları bulabileceğiniz yer sıcak atmosferi ile sizi büyüleyecek. Biranızı içerken yiyebileceğiniz biftek, Akdeniz mezeleri buraya popüler yapan en önemli özelliklerden. Konu biftek olunca fiyatlar biraz pahalı olsa da hiç önemi yok, sonuna kadar değecek!

Restaurant Setzkasten

Şahane sunumlarıyla göz kamaştıran bir restoran olan bu yer şehir merkezinde bulunmaktadır. Bunun yanında Orta Avrupa ve Alman mutfağının harmanı bir menüyle karşınıza çıkar. Ellerinden her şey gelen titiz aşçılarıyla ve meşhur olmasını sağlayan yemek sunumlarıyla sizi doyurmaya hazır.

Restaurant le flair

Michelin Yıldızı’na sahip bu yer sıcak bir evimizdeki yemek odası havasında döşenmiştir ve Fransız mutfağı ile Alman mutfağını menüde görebileceğiniz bir yerdir. Genel Avrupai tatları da bulabileceğiniz restoran zengin bir menüye sahip. Bu yere gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız çok daha uygun olacaktır zira bazen dolu olabilmektedir.

Nagaya

Königsallee’ye 500 metre yürüme mesafesinde bulunan bu yer Japon mutfağı üzerine kurulmuş bir restorandır ve tahmin edeceğiniz üzere en popüler tatları suşidir. Burada gerçek suşiyi yiyip keyif alacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Düsseldorf ’da Nereden Alışveriş Yapılır?

Yerel halkın “Kö” olarak isimlendirdiği Königsallee, dünyanın en lüks alışveriş bulvarlarından birisidir. Burada lüks mağazalar ve değişik hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca Schadow Sokağı da oldukça büyük bir alışveriş caddesidir. Stilwerk de şehrin önemli bir alışveriş merkezidir.

Düsseldorf ’da Gece Hayatı

Altstadt semti ve Hafen bölgesinde çok sayıda eğlence mekânı bulunur. Cuma ve cumartesi günleri çok kalabalık olan mekânlar, hafta içinde de iş çıkışlarında insanların uğrak yerlerindendir.Gecenin ilerleyen saatleri için MedienHafen çevresi ve Bolkerstrasse önerilir. Hareketli ve kalabalık ortamlarda bulunmak istemiyorsanız, Ren kıyısında yapılacak bir yürüyüş sonrası, buradaki kafelerde de keyifli zaman geçirme imkanına sahipsiniz.

Golzheim Club

Dışarıdan çok insan alamayacak gibi görünse de içine en az 200 kişinin sığabileceği bir gece kulübüdür. Şehrin en popüler kulüpleri arasında yer alır ve genellikle gençler tarafından doldurulmuştur. Genellikle mavi ve bordo ışıklar ön plandadır.

Fatty’s Irish Pub

İçerisinde canlı müziğin yapıldığı bir platformun bile olduğu bu pub, Düsseldorf içerisindeki en önemli publardan birisidir. Makul fiyatları ve güzel ışıklandırmasıyla turistlerin en çok tercih ettiği barlardan biridir.

Cubanitos Bar

Gündüzleri neredeyse bir kafeyi andıran ve gece barından fışkıran kırmızı ışıklarla şahane bir atmosfere bürünen bar, merkeze yakın bir yerde bulunur. Ortalama fiyatlara sahip bir bardır.

Unikat Shisha Bar

Pahalı görünen kaliteli iç ışıklandırma, rahat koltuklar ve efsane kokteyller. Bu bar şehrin en meşhur barlarından biridir ve özellikle biraz dans, eğlence ve ışıkları için gidebileceğiniz bir yer.

Düsseldorf Ulaşım

A tipi bilet şehir içinde geçerli değildir. Alınan biletlerin bölgesi ve süresi belirlidir. Bu süre boyunca başka bir ücret ödemeden belirlenen bölgedeki toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Çok sayıda otobüs hattının bulunduğu şehirdeki metro hatlarının sayısı 8, tramvay hatlarının sayısı 13’dür. Toplu taşıma hizmeti sabah 05.00 ile gece 01.00 arasındadır. Hizmet verilmeyen saatlerde ise 02.00 ve 05.00 arasında küçük otobüsler çalışır. Bu otobüslerde bilet, şoförden alınabilir. Otobüs duraklarındaki elektronik göstergelerden hangi numaralı otobüsün kaç dakika sonra geleceği ve güzergâhı hakkında bilgiler almak mümkün. Ulaşımda metro (u-bahn), tramvay (s-bahn) ve otobüsler kullanılır. Düsseldorf’da kısa mesafe için (Kurzstrecke), A,B,C ve D grupları olmak üzere beş farklı biletleme tipi bulunur. Kısa mesafede sadece dört durak gidebilirsiniz.

Düsseldorf ’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Düsseldorf’ta gezi amaçlı bulunuyorsanız Altstadt seçeneği değerlendirilmelidir. İkinci Dünya Savaşı sonunda tamamen yıkılmış olan bölge, tarihi planlara göre tekrar inşa edilmiştir.Bu nedenle şehrin tarihi merkezi olarak da bilinir. Düsseldorf ’un en meşhur bölgesi olan Altstadt’da çok sayıda alışveriş merkezi, mağaza ve dükkân bulunur. Yeme ve içme alternatiflerinin de çok fazla olduğu bölge, turistik amaçla gelen kişilerin en sık konakladıkları yerlerin başında gelir.Şehre hem iş hem de gezi amaçlı geldiyseniz, Stadtmitte de bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Carlstadt, Pempelfort, Oberbilk ve Düsseldorf-Altstadt arasında kalan bu bölgede ana tren garı Düsseldorf Hauptbahnhof, alışveriş caddesi Schadowstrasse ve lüks alışveriş bulvarı Königsallee ile iç içe olursunuz. Şehre sadece iş için geldiyseniz, Düsseldorf Merkez İstasyonu’na yakın yerleri tercih edebilirsiniz.

Leonardo Royal Hotel Düsseldorf Königsallee

Şehir merkezi 700 m mesafedeForum Freies Theater Düsseldorf 300 m mesafede, Otel hafif mutfağı sunan lounge tarzı restorana ve harika bahçe manzarasına sahiptir.

Nh Dusseldorf City

Şehir merkezi 2.1 km mesafedeBertha von Suttner Platz 600 m mesafede, Otel, uygun bir şekilde konumda bulunan 338 rahat odası ve 24 lobideki bar ile Oberbilk semtinde bulunmaktadır.

Berolina Haus

Şehir merkezi 1.9 km mesafedeRochus Kirche 800 m mesafede, Rheinuferpromenade’dan kısa mesafede bulunan şehrin çevresindeki konaklama şehrin Düsseltal semtinde yer alır.

Mcdreams Hotel Dusseldorf-City

Şehir merkezi 3.8 km mesafedeMitsubishi Electric Hall arenası 1000 m mesafede, Eller semtinde bulunan bütçeye uygun otelde gastronomik restoran bulunmaktadır.

Mercure Hotel Dusseldorf Sud

Şehir merkezi 7.3 km mesafedeCASTELLO Dusseldorf 1.5 km mesafede, Museum für Europäische Gartenkunst’a 30 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otel, yüzme havuzunun yanı sıra günlük leziz kahvaltı sunmaktadır.

Hotel Schumacher Dusseldorf

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeCapitol Theater Duesseldorf 400 m mesafede, Otel 1965 yılından beri Düsseldorf Şehir Merkezi semtinde olup 29 sigara içilmeyen oda ve 24 saat açık bir bar sunmaktadır.

Holiday Inn Express City-North

Şehir merkezi 3.2 km mesafedeRheinmetall 900 m mesafede, Işlevsel mimari tarzı bir bina 2004 yılında titizlikle yenilenmiştir ve yüksek kaliteli otel Burgplatz’a oldukça yakındır.

Leonardo Hotel Dusseldorf City Center

Şehir merkezi 1.6 km mesafedeBertha von Suttner Platz 300 m mesafede, Oberbilk semtinde yer alan bu otel, bira barına ve nehir manzarasına sahiptir.

Hotel Nikko Dusseldorf

Şehir merkezi 1000 m mesafedeBerliner Allee 500 m mesafede, Avrupa mimarisi tarzı bir binada Düsseldorf şehrinin merkezinde yer alan tesis, buhar odası, samaryum, jakuzi ile birlikte şaşılacak manzaraya sahiptir.

Intercontinental Dusseldorf, An Ihg Hotel

Şehir merkezi 600 m mesafedeStilwerk 300 m mesafede, Şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde, alışveriş bölgesinde yer alan bu otel, 287 oda sunmakta ve kütüphaneye, golf kurslarına sahiptir.

Hotel Favor

Haritada gösterŞehir merkezi 400 m mesafedeTheatre an der Kö 100 m mesafede, Tonhalle/Ehrenhof metro istasyonuna yakın, işlek bir bölgede yer alan bu konforlu otel, günlük açık büfe kahvaltı, özel sigara içme alanı, özel bir kasa, asansör sunmaktadır.

Hotel Metropol

Şehir merkezi 2.0 km mesafedeSavoy Theater Düsseldorf 1.4 km mesafede, Friedrichstadt semtinde yer alan bu otel, bahçedeki bara ve dağ manzarasına sahiptir.

Holiday Inn Express Dusseldorf City

Şehir merkezi 1.4 km mesafedeDüsseldorf Merkez İstasyonu 900 m mesafede, Zoo Park’dan kısa mesafede bulunan iş konaklama şehrin Düsseldorf Şehir Merkezi semtinde yer alır.

Carathotel Dusseldorf City

Şehir merkezi 900 m mesafedeSavoy Theater Düsseldorf 200 m mesafede, Duesseldorf City Hall’nın yanında ve Hetjens Museum’a sadece 1.1 km uzaklıkta yer alan bu otel, lounge bar ile birlikte kapalı havuz sunmaktadır.

Ibis Hotel Dusseldorf Hauptbahnhof

Şehir merkezi 1.3 km mesafedeDüsseldorf Merkez İstasyonu 200 m mesafede, Inovatif mimari tarzı bir binada yer alan tesis, Düsseldorf şehrinin eski bölgesinde ve Düsseldorf Hbf metro istasyonuna yakın bir konumda yer almaktadır.

Wyndham Garden Duesseldorf City Centre Koenigsallee

Şehir merkezi 1000 m mesafedeForum Freies Theater Düsseldorf 100 m mesafede, Museum Kunstpalast yakınında yer alan bu otel, nehir manzaralıdır ve lobi restoranına sahiptir.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar