En Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Çok Değerli İpuçları

Ucuz Uçak Bileti Almanın Püf Noktaları - Lebego1.Com

Aynı bileti farklı ülkelerden almak fiyatta farklılığa yol açabiliyor. Uçak bileti fiyatlarını etkileyen pek çok faktör var. Ucuz uçak bileti bulma şans ya da çok da olağanüstü bir yetenek gerektirmiyor. Gereken şey biraz bilgi ve harekete geçme. Bunun için birkaç temel kuralı akılda tutmak ve elbette uygulamak yeterli. Aşağıdaki listede benzer bilgiye birkaç başlıkta değindiğimi görüyorsanız eğer bu konuların birbiriyle bağlantılı ve ayrıca konunun çok önemli olduğu anlamına geliyor.Türkiye’den seyahat etmek için yıl içerisinde en uygun zaman olarak Mayıs ayı ön plana çıkıyor. Hafta içi olan uçuşları ve tatil dönemine denk gelmeyen tarihleri tercih edin Kendinizi farklı ülkede göstermek için VPN kullanıp, havayolunun ülke seçiminde başka ülkeyi tercih edebilir, dil ksımında da ingilizce ile ilerleyebilirsiniz.Tek bir arama motorundan bakarak biletinize karar vermeyin! Skyscanner, Momondo, Expedia, Kayak, Turna vb siteler birçok havayolu ve başka uçak bileti satan sitelerden fiyatları listeleyecektir. Bu arada Kayak.com artık charter -Atlas, Pegasus, Onur Air gibi düşük bütçeli havayolları- şirketlerini aramalarına dahil etmiyor. Hepsi birbirinden farklı listeleyebiliyor. Ayrı ayrı bakmakta fayda var. Mesela biz Peru biletimizi Momondo’dan bulduk. Diğer siteler bu bileti göstermiyordu. Bu konuda genel geçer bir şey söylemek çok zor. Ama şöyle şeyler yapabilirsiniz: En azından önden rezervasyon yapıp, bileti satın almadan arada fiyat kontrolü yapabilirsiniz. Rezervasyon bitiş tarihinizi kaçırmayın ama!

Biletlerinizi Doğru Zamanda Almaya Özen Gösterin

Seyahate çıkmayı planladığınız günden 1 ay öncesine kadar herhangi bir promosyon denk getiremezseniz, o zaman ilk baktığınız fiyattan bu bileti alabilirsiniz. Hatta Uluslararası bilet fiyatlarında, yerel uçak bileti fiyatlarındaki kadar dalgalanma olmadığındanseyahat tarihinizden 1 ay öncesindeki fiyatlar, 8 ay öncesindeki fiyatlara göre %4-5 oranında daha düşük olacaktır. Burada önemli olan bir diğer konu, gideceğiniz ülkeye veya kıtaya yapılan uçuşların fiyat ortalaması hakkında biraz bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin Uzakdoğuya fiyatlar ortalama 500-600 dolar civarında iken, Güney Amerika’ya 800-1200 arası. Okyanusya’da bir ülkeye ise 1000 doların üzerinde. Ucuz uçak bileti almanın bir diğer püf noktası ise doğru zamanı yakalamak. ”Biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ucuza gelir” sözü doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi. Eğer aylar sonra gerçekleşecek bir yurtdışı seyahatiniz varsa ve büyük bir promosyon yakalamadıysanız o bileti erkenden almanızın hiçbir avantajı olmayacaktır.

Havayolu Şirketlerinin Mail Listelerine Kayıt Olun

Newyork veya Miami’den Güney ve Orta Amerika’nın birçok ülkesine çok ucuza uçmanız mümkün. İstanbul’dan Jamaika’ya uçak bileti fiyatları 1000 doların üzerinde. Fakat İstanbul – Newyork arası 400 dolara rahatlıkla bilet bulabilirsiniz. Spirit havayollarından Newyork-Jamaika arası gidiş dönüş 80 dolara bir promosyon bilet yakaladığınız an, Jamaika bileti size toplamda 480 dolara gelmiş olur.Katar Havayollarının mail listesine kayıt olarak, her yıl 2 defa düzenlediği ”Travel Festival” kampanyasının tarihinden erkenden haberdar olabilir, hazırlığınızı ona göre yapar ve 15 dolara gidiş dönüş İstanbul – Bangkok bileti satın alabilirsiniz.Asya Kıtasının en popüler ucuz uçuşlarını yapan Malezya merkezli AirAsia havayolu şirketi sıklıkla promosyon düzenleyen bir firma. Promosyon tarihlerinden haberdar olursanız, Kuala Lumpur üzerinden Asya’da istediğiniz bir ülkeye 5-10 dolar gibi fiyatlarla uçuş yapabilirsiniz.Amerika Kıtası için Spirit Havayolları çok güzel promosyonlar düzenliyor. Abd vizeniz varsa eğer,

Havayollarının Sistem Hatalarından Faydalanın

Ucuz uçak bileti bulmanın yöntemlerinden bir diğer ise sistem hatalarından faydalanmak. Havayolu şirketleri bazen çeşitli nedenlerden dolayı ücretlerini sisteme yansıtırken ciddi şekilde hata yapabiliyor. Para birimi dönüştürmeden kaynaklı, teknik veya insan hatası gibi bir sebepten dolayı yüzlerce dolarlık bir uçak bileti karşınıza birkaç dolar olarak çıkabilir. Eğer bu bileti satın alırsanız tüm sorumluluk havayolu şirketinde ve sizi o fiyattan uçurmak zorunda! Havayolu şirketlerinin yaptığı promosyonlardan zamanında ve öncelikli olarak haberdar olmak için mutlaka mail listelerine kayıt olun.Ucuz uçak bileti bulmak için promosyonlardan öncelikli olarak haberdar olmanız çok önemli! Çünkü promosyon biletler genellikle sınırlı sayıda satışa çıkartılıyor ve kısa sürede tükeniyor. Ayrıca bu listelere kayıt olarak, 5-10 dolar gibi ücretlerle uluslararası veya kıtalararası uçak bileti bulmanız dahi mümkün. Peki bu tarz hataları nasıl tespit edeceksiniz ? Endişelenmeyin, bu işi sizin için yapan AirFare Watchdog ve Secret Flying gibi bazı internet siteleri mevcut. Bu sitelere kayıt olarak alarmlar oluşturabilir ve hatalı bilet fiyatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Uçak Biletini Farklı Para Birimleriyle Aramayı Deneyin

Bu yöntemi kullanarak hem daha ucuza hemde direk uçmuş olacaksınız. Fakat bu yöntemi kullanacaksanız bilmeniz gereken bazı durumlar söz konusu. Gizli uçuş biletlerini sadece tek yön almalısınız. Eğer bileti gidiş dönüş olarak alırsanız, dönüş uçuşuna kabul edilmezsiniz.Meksika’dan Almanya’ya tek yön bilet araştırırken 150 ABD Dolarına bulduğum bileti, web sitesinin para birimini Yeni zelanda dolarına çevirerek 30 dolar daha ucuza aldım. Bu taktik her zaman işe yaramasada sık seyahat ediyorsanız mutlaka faydasını göreceğinize eminim.Bir ülkeden farklı bir ülkeye abd doları veya euro gibi güçlü para birimleri üzerinden arama yapmak yerine daha zayıf bir para birimini kullanırsanız biletinizi daha ucuza alma ihtimaliniz var.

Ucuz Uçmak için Gizemli Şehir Biletlerini Araştırın

Gizli uçuş biletlerini sadece tek yön almalısınız. Eğer bileti gidiş dönüş olarak alırsanız, dönüş uçuşuna kabul edilmezsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse, Dubai’den İstanbul’a bir bilet almak istediğinizi varsayalım. THY ile Dubai – İstanbul uçuşunun fiyatı 638 dolar olsun. THY’nin web sitesine girerek Dubai’den – Tahran’a, Beyrut’a veya Tiflis gibi farklı şehirlere de arama yapın. Direk uçuşlar her zaman aktarmalı uçuşlardan pahalı olduğundan, muhtemelen bu şehirlere 638 doların çok daha altında bilet bulacaksınız. Burada bileti aldığınız şehrin bir önemi yok! Bileti nereye almış olursanız olun, uçuş İstanbul aktarmalı olacağından İstanbul’da inebilirsiniz.Birkaç yıl evvel ”Gizli Şehir” uçuşları olarak bilinen bir tüyo keşfettim ve bu tüyoyu kullanarak normalden çok daha ucuza birkaç bilet denk getirdim.Bazen gitmek istediğiniz şehre bağlantısı olan bir uçuş, o şehre direk uçmaktan çok daha ucuz olabiliyor.

Aramalarınızı Mutlaka Gizli Modda Yapın

Valizleriniz indiğiniz şehirde değil, biletinizde yazılı olan şehirde indirileceğinden, check-in’e vermemelisiniz.Bazı uçuşlarda aktarma yerine duraklama yapılmakta. Duraklama yapan uçak, indiği şehirden yakıt ve/veya yolcu alarak yoluna devam eder. Böyle bir uçuşa bilet almadığınızdan emin olmalısınız. Aksi taktirde duraklama yapılan şehirde uçaktan inmenize izin verilmez. Web tarayıcınızda birkaç kez uçak bileti araştırması yaptıktan sonra fiyatların birden yüksediğine şahit oldunuz mu hiç? Evet ise, bunun nedeni ilk baktığınız fiyattaki biletin o an bir başkası tarafından satın alınmış olması değil.! İnternet üzerinden yaptığınız tüm aramaların çerezler aracılığıyla kaydedildiğini unutmayın. Sistem, çerezleri kullanarak bir algoritma çalıştırıyor ve belirli bir rotaya sıkça yaptığınız bilet araştırmanızın sonucunda, o bileti satın alacağınızı düşünerek fiyatı arttırıyor.İlk olarak, en ucuz uçak biletini bulmak için araştırmanıza web tarayıcınızı gizli moda alarak başlamalısınız. Google Chrome veya Safari’de gizli modu etkinleştirmek için: Klavye den Ctrl + Shift + N tuşlarına aynı anda basmalısınız. Mozilla Firefox veya Internet Explorer’da gizli modu etkinleştirmek için: Ctrl + Shift + P tuşlarına aynı anda basmalısınız.

Ucuz Uçak Bileti Satan Havayolu Şirketlerini Araştırın

Gitmek istediğiniz ülkeye ucuz uçuş yapan şirketlerin hangileri olduğunu bilmiyorsanız, havalimanının web sitesinden uçuş yapan tüm havayollarının listesini edinebilirsiniz.Sabiha Gökçen Havalimanının uçuş listesini inceleyerek bu havalimanına ucuz uçuş yapan şirketleri belirleyebilir ve seyahat planınızı ona göre organize edebilirsiniz. Eminim daha önce adını hiç duymadığınız birçok havayolu şirketi ile karşılaşacaksınız.! İngilizce’de ”Budget Airlines” olarak adlandırılan ve dünya üzerinde geleneksel havayolu şirketlerinden çok daha ucuz uçuşlar gerçekleştiren bir çok havayolu şirketi mevcut. Bu havayolu şirketlerinin çoğu amadeus ve iata gibi sistemlere kayıtlı olmadığından, uçak bileti araştırması yaptığınız arama motorlarında gözükmezler.Özellikle gitmek istediğiniz ülke veya ülkelere henüz karar vermediyseniz, bu şirketlerin uçtuğu destinasyonlara çok ucuza biletler alarak, yıllık izninizde 5-10 ülkeyi dahi gezmeniz mümkün.

Hangi Özel Durumlarda Uçak Bileti Erken Alınmalı?

Bugün yaptığınız fiyat araştırmasında bulduğunuz en ucuz fiyat 600$ olsun. Bileti hemen almak yerine, havayolu şirketlerinin promosyon dönemlerini takip ederek aynı bileti yarı fiyatına dahi almanız mümkün. Seyahat tarihi yaklaştıkçada bilet fiyatları uçuşa geçiyor. Özel havayolu şirketlerinde seyahate birkaç gün kala uygun bilet bulmak neredeyse imkansız.Son olarak, bilet alacağınız ülkeye vize ihtiyacınızın olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Yukarıdaki örnekte THY’dan Tahran – Dubai arası bilet alırsanız ve dubai vizeniz yoksa uçuşa kabul edilmezsiniz…Yaptığınız araştırma sonucu en ucuz bileti THY, Emiratess, AirFrance gibi devlete ait bir havayolu şirketinden değil de, Pegasus, Onurair, Atlasjet, AirAsia, Airarabia.. gibi özel bir havayolu şirketinden bulduysanız, fazla zaman kaybetmeden bu bileti almalısınız. Özel şirketler ileri tarihli çok fazla promosyon bilet satışı yapıyor. Hatta siz bileti aldıktan birkaç hafta veya birkaç ay sonra havayolu şirketi bir promosyon yaparak aynı bileti çok daha ucuza satabilir.4 ay sonraki yıllık izninizde İstanbul’dan Bangkok’a gideceğinizi varsayalım.Sizin uçacağınız tarihe, şehre, güne göre değişiklik gösterebilir. Bir yerde kalabalıkları çekecek bir festival, spor maçı veya kongre varsa diğer birçok sebepten bağımsız, artan talepten dolayı fiyatlar çok hızlı bir şekilde yükselebilir. Ya da tam tersi gideceğiniz şehirdeki olumsuz bir durum uçak bileti fiyatlarında düşmeye yol açabilir. Yine de yukarıdaki bilgileri aklınızda tutun.

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.