Erzurum’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Erzurum Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Erzurum’da çok sayıda doğal güzellik ve tarihi yapı bulunmaktadır. Tarih boyunca çok fazla medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirdeki tarihi yapıların büyük bölümü Selçuklu ve Osmanlı devletlerinden kalmıştır. Doğal güzellikleri arasında dünyanın en büyük 3. şelalesi olan Tortum Şelalesi bulunmaktadır. Erzurum’da gezilecek yerlerin başında ise tartışmasız Palandöken Kayak Merkezi gelmektedir. Şehrin merkezinde olması nedeni ile ulaşım problemi de olmayan kayak merkezi, profesyonel ve amatör kayak severlerin rahatlıkla kayabileceği çok sayıda piste sahiptir. Olimpik pistin dahi bulunduğu merkez, dünya çapında organizasyonlara ev sahipliği yapmıştır. Erzurum’da yıllık sıcaklık ortalaması 5.7 °C. Yılın ortalama 3-4 ayı karla kaplı şehirde kış aylarında termometreler -25 °C’yi gösterebiliyor. Ocak ve şubat, soğuğu en fazla hissedeceğiniz aylar olmakla birlikte sıcaklık gündüzleri -5 °C civarında seyrediyor, temmuz ve ağustos aylarında ise 25 °C’ye kadar yükseliyor.Eğer kayak ve snowboard yapmak için Erzurum’a gelmeyi düşünüyorsanız, kasım ayından nisan sonuna kadar geniş bir zaman seçeneğine sahipsiniz.Yılın neredeyse altı ayı kayak yapmaya elverişli olan Palandöken, Türkiye’de kayak sezonu en uzun kayak merkezlerinden biri.Erzurum’un tarihi zenginliklerini görme niyetindeyseniz, gezinizi ilkbahar ve yaz aylarında planlayabilirsiniz.Tortum Şelalesi ve Tortum Gölü, Narman Peri Bacaları, İspir Yedigöller havaların ısınmaya başlamasıyla en çok ziyaret edilen doğal güzelliklerin başında geliyor.Bunların yanı sıra bölgede yer alan birbirinden özel ve görülmesi gereken yerleri sıralamak gerekirse; Çifte Minareli Medrese, Tortum Gölü, Erzurum’daki özel kaplıcalar, Üç Kümbetler, Erzurum Ulu Camii, Erzurum Kalesi, Yakutiye Medresesi, Narman Peri Bacaları ve Atatürk Evi Müzesi şeklinde ifade etmek mümkündür.

Erzurum’da Mutlaka Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük şehri olan Erzurum ören yerleri, tarihi eserleri ve görkemli doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekliyor.Anadolu’nun en zengin kültürel mirasa sahip şehirlerinden biri olan Erzurum’da Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait pek çok eser görmek mümkün. İşte, Erzurum’da gezilecek yerler…

Tortum Gölü

Erzurum-Artvin yolu üzerinde bulunan bu doğa harikası, tıpkı Tortum Şelalesi gibi bir heyelan kütlesinin Tortum Çayı’nı kapaması ile doğal olarak oluşmuştur. Gölden taşan sular, doğal bir yolu izleyerek dünyanın en büyük 3. şelalesi olan Tortum Şelalesi’nden dökülmektedir. Gölün suyu oldukça sakin olup, sandal ile gezi yapmak mümkündür. Sandal ile yapılan gezilerde, gölün ortasındaki küçük adalara da seyahat edilmektedir. Burada kurulmuş balık çiftlikleri de vardır.Tortum Gölü içerisindeki en derin nokta 50 metreyi bulabilmektedir. En çok rağbet gören yeri ise Bozburun Yarımadası’dır. İçerisinde kuş cenneti de bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak yırtıcı kuşların yuva olarak belirlediği göl ve çevresinde, Türkiye’deki akbaba türlerinin tamamını görmek mümkündür. Genel olarak dağlarla çevrilmiş olan Erzurum, Tortum Gölü sayesinde o dağların görüntüsünü bir başka yansıtmaktadır. Gezilecek yerler düşünüldüğünde de bu gölün bambaşka bir yeri olduğunu ve mutlaka görmeniz gerektiğini bölge halkı ifade etmektedir.

Palandöken Kayak Merkezi

Dağlar ve platolar tarafından çevrilmiş olan Erzurum, dünyanın en popüler kayak merkezlerinden birisine sahiptir. Soğuk iklimi ve dağlık alanları, Türkiye ve dünyanın 4 bir yanından gelen kayak severlere 6 aydan daha uzun bir kayak sezonu sunmaktadır. Havaalanından sadece 20 dakikada ulaşılabilen Palandöken Kayak Merkezi çevresinde çok sayıda lüks kayak oteli bulunmaktadır.1993 yılından bu yana kayak aktivitelerinin düzenlendiği Palandöken, kayak ve snowboard için yüksek kar kalitesine sahiptir. 2011 yılında gerçekleştirilen Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile beraber merkezin popülaritesi yükselmiş ve yurt dışından da giderek daha çok turist ağırlamaya başlamıştır. Dünya çapında ün sahibi olan kayak merkezine neredeyse her yerden turist geliyor ve zaman zaman bölgede kalacak yer bile kalmamaktadır. Burası özellikle kış aylarında kayak alanı ile bambaşka bir hava yakalarken, Erzurum gezilecek yerler düşünüldüğünde de listelerin olmazsa olmazı olarak değerlendirilebilir. Bu konuda ilk sıralarda yer alan bölgede, arkadaşlarınızla birlikte ya da tek başınıza oldukça güzel ve aksiyonlu bir tatil yapma imkanına sahip olabileceksiniz.FIS tarafından tescillenmiş 2 pisti bulunan Palandöken, dünyanın en iyi 20 kayak merkezinden birisi olarak kabul edilmektedir. Türkiye’nin en zorlu ve dik pistleri, burada bulunmaktadır. Fiyat olarak Uludağ, Kartalkaya ve Kartepe gibi rakiplerine nazaran daha uygundur.

Erzurum Kaplıcaları

Erzurum, doğal ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra yer altı kaynakları ile de cazibe merkezidir. Birçok hastalığa şifa olduğu bilinen ve asırlardır bölge halkı tarafından kullanılan bu şifalı sular, merkez ilçesi olan Aziziye’deki Ilıca Kaplıcaları’nda yer almaktadır. Konaklama imkanının da bulunduğu Ilıca Kaplıcası, özellikle romatizmal rahatsızlıklar ve mide hastalıkları bulunan kişilere iyi gelmektedir. Cilt ve kadın hastalıkları üzerinde de etkili olan termal sular, içme kürleri için de uygundur. Bu tarz rahatsızlıkları olanların gezilecek yerler açısından Erzurum kaplıcalarını da listelerine mutlaka eklemeleri ve hem şifa bulup hem de bu tarihi yerleri görmeleri önerilmektedir.Bir diğer kaplıca ise Pasinler Kaplıcası olup, Erzurum şehir merkezine 1 saatlik uzaklıkta olan aynı adı taşıyan ilçede yer almaktadır. Termal otellerin de bulunduğu kaplıca bölgesindeki suların, ortopedik rahatsızlıklara ve solunum sistemi hastalıklarına şifa olduğu bilinmektedir.

Erzurum Saat Kulesi

Erzurum’daki Türk-İslami mimarisinin en eski eserlerinden birisi olarak kabul edilen Erzurum Saat Kulesi, 12. yüzyılın ortalarında Saltuklu Önderi Ebu’l Kasım tarafından yaptırılmıştır. Saat kulesinin yapım amacı aslında, kalenin içindeki mescide minare olmasıdır.Erzurum Kalesi içerisine yapılan bu özel yapı, tarihi açıdan oldukça kıymetlidir. Minarenin üst kısmı 17. yüzyılda yıkılmıştır. İlk olarak 1848 yılında bir saat yerleştirilmiş ve 1881 yılında saat tekrar yenilenmiştir. Gezilecek yerler arasında da tarihi açıdan oldukça önemli bir yeri bulunan bu bölgeyi mutlaka görmeniz önerilmektedir.Savaşlarda gözetleme kulesi olarak da kullanılması, saat kulesine stratejik bir önem katmıştır. Erzurum’un merkezinde bulunan yapı, şehrin sembollerinden birisi haline gelmiştir. Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Erzurum Arkeoloji Müzesi

Sadece Erzurum’un değil çevre illerden gelen eserlerin de sergilendiği Erzurum Arkeoloji Müzesi, ilk olarak 1944 yılında Yakutiye Medresesi bünyesinde açılmıştır. Bundan 3 yıl sonra Çifte Minareli Medrese’ye taşınmış fakat bu serüven de sadece 20 yıl sürmüştür. Artık şehrin bir arkeoloji müzesine ihtiyaç duyulduğunun fark edilmesi ile beraber, yeni bir müze binası yapılmıştır. Murat Paşa Mahallesi’nde inşa edilen yapı, 1968 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Erzurum Arkeoloji Müzesinde; bölge halkının dini inançlarını, üretim aşamalarını, sanatsal aktivitelerini ve kültürel gelişimlerini yansıtan çok sayıda eser bulunmaktadır.

Nene Hatun Milli Parkı

Osmanlı-Rus Harbi’nde büyük bir kahramanlığa imza atan ve Türk tarihinin önemli figürlerinden birisi olan Nene Hatun, 1877-1878 yıllarında baş gösteren büyük savaşta halka liderlik etmiştir. Uzun bir süre yaşayan Nene Hatun, 1955 yılında “Yılın Annesi” seçilmiş ve aynı sene hayata gözlerini yummuştur.Nene Hatun’un mezarı, Aziziye Anıtı’nın hemen yanında olup, halkın ziyaretine açıktır. Nene Hatun Milli Parkı’nın girişinde, bu kahramanımızı simgeleyen bir heykel de yer almaktadır. Bölge 2009 yılında restore edilerek, milli park haline getirilmiş ve ziyaret etmek ücretsizdir.

Lala Paşa Camii

Osmanlı Dönemi’nde Erzurum’a yapılan ilk cami olma özelliğini taşımaktadır. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yapılan sonraki Osmanlı camilerinin de Lala Paşa Camisi’nden örnek alındığı bilinmektedir.Cami, Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı olan Lala Mustafa Paşa tarafından 1562 yılında yaptırılmıştır. Bu yapıyı en değerli kılan unsurlardan biri ise Mimar Sinan tarafından inşa edilmiş olmasıdır. Camiye ek olarak bir saray ve okul da inşa edilmiş olsa da bu bölümler günümüze kadar gelememiştir. Ayrıca bölgede Rüstem Paşa Kervansarayı da bulunmaktadır. Erzurum gezilecek yerler düşünüldüğünde bu bölgeyi görmeden gezinizi bitirmemeniz önerilmektedir. Hem tarihiyle hem de mimarisiyle görülmesi gereken bölgelerden biridir.Çok küçük fakat gösterişli bir mimariye sahip caminin avlusunda, sekiz köşeli ve çatılı bir şadırvan yer almaktadır. Şadırvanlardaki taş işçiliği, dikkat çekmektedir. Avlusunda, inşaatından 200 yıl sonra 4. Mehmet tarafından yazılmış bir ferman da bulunmaktadır.

Haho Kilisesi – Taş Camii

Türkiye’nin dört bir yanında Meryem Ana kiliseleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Tortum İlçesi’nin Babaşı Köyü sınırları içerisinde bulunan Haho Kilisesi’dir. 976 yılında yaptırılmış olan kilise, Erzurum’un en eski birkaç yapısından birisidir. 1000 yılı devirmesine rağmen halen ayakta olan yapı, 19. yüzyılda camiye dönüştürülmüş ve Taş Camii adını almıştır.Yapının en dikkat çeken tarafı ise içerisinde bulunan boğa, kartal ve arslan gibi hayvan kabartmalarıdır. İç mekanda İncil’den alınan ve Hz. Meryem ile Hz. İsa’yı tasvir eden çok sayıda fresk bulunmaktadır. İnanç turizmi adına çok önemli bir değer olup, yurt dışından yoğun ziyaret almaktadır. Erzurum’a 1 saatlik uzaklıkta bulunmaktadır.

Yakutiye Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi

Haftanın her günü açık olan Yakutiye Medresesi, Anadolu’da hüküm sürmüş olan bir Moğol uzantısı İlhanlı Devleti’nin hükümdarı Sultan Olcayto Dönemi’nde inşa edilmiştir. Hoca Yakut Gazani tarafından 1310 yılında yaptırılmış ve bu nedenle de, Yakutiye adını almıştır.Bugün, Erzurum’un merkez ilçelerinden birisine adını vermiştir. Muhteşem bir mimariye sahip olan müze binası içerisinde iri motifli süslemeler bulunmaktadır. Yapının taç kapısı ve iç mekanda bulunan dikdörtgen avlu dikkat çekmektedir. Medresenin çok büyük bölümü günümüze kadar gelebilmiş olsa da bazı önemli kısımları tahrip olmuş veya tamamen yok olmuştur. Son olarak 1995 yılında kapsamlı bir restorasyon çalışmasından geçirilmiştir.

Tortum Şelalesi

Dünya’nın en büyük 3. Türkiye’nin ise en büyük şelalesi konumundadır. Eni 21 metre, boyu ise tam olarak 48 metredir. Oldukça gösterişli olan Tortum Şelalesi, hemen yanında bulunan doğal izleme balkonundan gözlemlenebilmektedir. Bu balkon sayesinde ziyaretçiler, hem bu doğal güzelliğe yakından bakabilmekte hem de fotoğraf çekebilmektedir.1700’lü yılların başında bir heyelan nedeni ile doğal olarak oluşan şelale, su sporlarının da düzenlendiği bir aktivite merkezine dönüşmüştür. Su sporu yapmak isteyen ziyaretçilere Mayıs ve Haziran aylarında Tortum’a gelmeleri önerilmektedir. Şelale çevresinde, piknik ve mangal yapılabilecek mesire alanları da bulunmaktadır. Erzurum bölgesinde hem doğal güzellikler hem de yemyeşil bir alan düşünüldüğünde kuşkusuz Tortum Şelalesi öne çıkmaktadır. Erzurum gezilecek yerler düşünüldüğünde de mutlaka görülmesi gereken bölgelerden biri olarak ifade edilmektedir. Şelalenin adı Tortum olsa da, Uzundere İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Çifte Minareli Medrese

Erzurum’un sembolü haline gelmiş Çifte Minareli Medrese, şehrin merkezinde bulunmaktadır. Bu tarihi eser, Selçuklular tarafından 13. yüzyılda inşa edilmiştir. Halk arasında Hatuniye Medresesi olarak da bilinmektedir.Bunun sebebi ise medresenin Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun tarafından yaptırılmış olmasıdır. Diğer bir rivayete göre de medresenin, İlhanlılardan bir hatun tarafından yaptırıldığı söylenmektedir. Medresenin kapısında ve duvarlarında bulunan taş süslemeleri, Selçuklu mimarisinin tüm inceliklerini gözler önüne sermektedir. Bitkisel örgüler, rumi motifler ve Orta Asya Türklerini simgeleyen kartal ve yılan figürleri de dikkat çekmektedir. Hem muhteşem görüntüsü hem de fevkalade mimarisiyle Erzurum’da gezilecek yerler arasında yer alıyor olan bu medrese, güzel bir şehir turu sonrası yapılacak en iyi incelemelerden biri olacaktır.Göz kamaştırıcı bir yapı olan Çifte Minerali Medrese Osmanlı’da bir dönem kışla olarak kullanılmış, Cumhuriyet ile beraber müze haline getirilmiştir. Günümüzde de hem müze hem de sergi salonu olarak hizmet vermektedir. Bölgenin en özel müzesi olarak gösterilmektedir.

Erzurum Günübirlik Gezilecek Yerler

Erzurum doğa ve tarih turizminin en gözde şehirlerinden biridir. Merkezine yakın konumda bulunan günübirlik gezi yerleriyle şehri keşfetmek mümkündür.

Narman Peribacaları

Halk arasında Kırmızı Periler Diyarı olarak da bilinen bu doğal zenginliğin Pliyosen Çağı’nda oluştuğu tahmin edilmektedir. Kapadokya’daki peribacalarından farklı oluşum şeklidir. Kırmızı rengi ile hayranlık uyandıran bu doğal güzellik, şehir merkezine ortalama 70 km mesafededir.

Mısri Zinnun Kümbeti

Mısri Zinnun Kümbeti Erzurum’un merkezine yaklaşık 130 km uzaklıktadır. Kitabesinde 1226 yılında ölmüş olan zatın adı aşınmalardan dolayı okunamamaktadır yani orada yatanın kim olduğu bilinmemektedir. Yörenin kendine has renklere sahip olan taşlarından inşa edildiğinden garklı bir yapıya da sahiptir.

Aziziye Tabyası

Aziziye Tabyası Erzurum’un merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. 93 Harbi sırasında Kars yolunun güvenliği için Abdülaziz tarafından yaptırılmıştır. Dönemin yaşantılarını anmak adına bir de anıt yer almaktadır.

Oltu Kalesi

Oltu Kalesi Erzurum’un merkezine yaklaşık 115 km uzaklıktadır. M.Ö. 4. yüzyılda Oltu Çayı kenarında Urartular tarafından inşa edilmiştir. Osmanlı Dönemi’nde ise kervansaray olarak kullanılan kale 1999 yılında restore edilerek bugünkü görünümünü kazanmıştır.

Erzurum’daki Festivaller

Yaz aylarının gelmesiyle hız kazanan Erzurum’daki festivaller coşku içerisinde geçiyor. Eğer gezinize farklı bir deneyim katmak isterseniz, aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz. İşte, Erzurum’daki festivaller.

-Uluslararası Buz Tırmanış Festivali (Ocak)
-Palandöken Festivali (Ocak)
-Erzurum’un Kurtuluşu (Mart)
-Aşık Sümmani Şenlikleri (Haziran)
-Akdağ Kültür ve Sanat Festivali (Temmuz)
-Kültür ve Sanat Etkinlikleri Festivali (Temmuz)
-Oltu Kültür ve Sanat Şenlikleri (Temmuz)
-Geleneksel Karakucak Güreşleri (Temmuz)
-Geleneksel Tortum Şenlikleri (Temmuz)
-Çermik Festivali (Temmuz)
-Semerkand Yayla Şenlikleri (Ağustos)
-Armutlu Festivali (Eylül)

Erzurum’da Ne, Nerede Yenir?

Tarihi ve kültürel zenginliğini mutfağına da yansıtmayı başaran Erzurum, çeşit çeşit çorbaları ve et yemekleri ile ziyaretçilerini karşılıyor. Yöresel lezzetleri ile içinizi ısıtacak bu şehirde, farklı tatlar deneme şansınız var. İşte, Erzurum’un geleneksel lezzetleri…

Aşotu Çorbası

Yoğurt, buğday, yumurta ve soğan ile hazırlanan ve yörede aşotu olarak adlandırılan kişniş ile tatlandırılan aşotu çorbası, Erzurum’un en bilindik lezzetlerinin başında geliyor.

Cağ Kebabı

Erzurum’un en meşhur lezzeti olan cağ kebabı, gastronomi tutkunları için şehri ziyaret etme nedenleri arasında ilk sıralarda. Önceden dinlendirilmiş keçi ya da kuzu etinin yatay şekilde pişirilmesi ile hazırlanan kebap türü, enfes lezzetiyle damakları şenlendiriyor.

Lor Dolması

Pazı, bulgur ve lor peynirinin bir araya geldiği lor dolması, şehrin önde gelen yöresel lezzetlerinden.

Su Böreği

Ülkemizde sıklıkla tüketilen su böreği, Erzurum’un kendine has tarifi ile bambaşka bir lezzete dönüşüyor. Yöresel tel peyniri kullanılarak hazırlanan Erzurum usulü su böreği, kahvaltıların olmazsa olmazı.

Çiriş Yemeği

Erzurum’a özgü özel otlardan biri olan çirişin tavada yumurta ile kızartılmasıyla yapılan çiriş yemeği, özgün tatlar denemek isteyenler için ideal.

Erzurum Ketesi

Erzurum’un en meşhur hamur işi olan kete, sabahları lor peyniri ya da reçel veya balla birlikte tüketiliyor.

Kadayıf Dolması

Tel kadayıfın ceviz ve fıstıkla doldurularak dolma şeklinde sarılması ve yağda kızartılması ile hazırlanan kadayıf dolması, Erzurum’un en sevilen tatlısı.

Erzurum Restoran Önerileri

Geleneksel Erzurum Yemekleri: Güzelyurt Restaurant, Erzurum Evleri
Kebap: Koç Çağ Kebabı, Gel-Gör Çağ Kebabı
Kahveciler: Ayak Üstü Kahve, Şehr-i Kahve
Erzurum’dan Ne Hediye Alınır? Nereden Alışveriş Yapılır?

Erzurum’dan ayrılmadan önce almanız gerekenlerin başında Oltu taşı, bakır işi ürünler, dokuma halı ve kilimler, çeçil peyniri ve tandır ekmeği bulunuyor.Şehrin simgesi olan Oltu taşından yapılan pek çok aksesuarı sevdiklerinize hediye olarak satın alabilirsiniz. Taşhan, Tebriz Kapı ve Bakırcılar Çarşısı otantik ve yöresel hediyelik eşyalar için ziyaret etmeniz gereken yerlerden. Forum Erzurum ise şehrin modern yüzünü yansıtan ve popüler markaları aynı çatı altında toplayan bir alışveriş merkezi.

Erzurum Gece Hayatı

Erzurum’da gece hayatını otellerin içerisinde yer alan barlar ve şehir merkezindeki birkaç bar şekillendiriyor. Barlar sokağı olarak bilinen Aşağı Mumcu Caddesi üzerinde yer alan mekanlar, hafta sonu buluşmaları için ideal. Palandöken’deki gece hayatı ise daha hareketli. Kış boyunca merkezde düzenlenen özel etkinlikler, şenlikler, şovlar ve DJ performansları gece hayatını renklendiriyor.

Erzurum Ulaşım

Gelişmiş bir ulaşım hattına sahip olan şehirde dilediğiniz yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri’ne toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isterseniz, İstasyon durağından 07.30-15.30 saatleri arasında hareket eden otobüsleri tercih edebilirsiniz. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı otobüslerde Kardelen Kart ismi verilen ulaşım kartı kullanılıyor.Erzurum şehir içinde gezilecek yerler birbirine yakın mesafede bulunuyor. Ancak gezmekten yorulduğunuzda şehir içi ulaşımda hizmet veren otobüs ve minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Erzurum’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Erzurum, ziyaretçilerine konaklama açısından zengin seçenekler sunuyor. Şehir merkezinde konforlu ve güvenli otel seçeneklerini değerlendirerek tarihi yerleri kolayca ziyaret edebilir, keyifli bir seyahat deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.Kış turizmi için şehre geliyorsanız, Palandöken’de bulunan oteller arasından zevkinize uygun seçenekler bulabilir, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uygun fiyatlı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sway Hotels

Şehir merkezi 4.5 km mesafedeŞehir Merkezi 4.5 km mesafede, Otel, kapalı havuz, spa merkezi, jakuzi, sauna ile birlikte Tourism Information Office’a birkaç adım mesafede yer alır.

Palan Ski & Convention Resort Hotel

Şehir merkezi 3.1 km mesafedeŞehir Merkezi 3.1 km mesafede, Bu lüks otelde konuklara kolaylık sağlamak için kapalı havuz ve kafe bar bulunmaktadır.

Hotel Kervansaray

Şehir merkezi 800 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 600 m mesafede, Ulu Camii’dan sadece birkaç adım uzaklıkta konumlanan bu bütçeye uygun otel Ulu Camii sunmaktadır.

Hotel Zade

Şehir merkezi 100 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 900 m mesafede, Capitols’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 35 odadan oluşmaktadır.

Polat Erzurum Resort Hotel

Şehir merkezi 1.8 km mesafedeŞehir Merkezi 1.8 km mesafede, Atatürk Evi Müzesi yakınında yer alan otel, tepe manzaraları ve yüzme havuzu sunmaktadır.

Hekimoğlu Hotel

Şehir merkezi 800 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 600 m mesafede, Şehre bakan odaları otel Aziziye Tabyalari’a yakındır.

Dilaver

Şehir merkezi 500 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 800 m mesafede, Bütçeye uygun otel, çevrenin panoramik manzarasını sunan 75 odaya sahiptir.

Saltuk Hotel

Şehir merkezi 200 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 800 m mesafede, Ulu Cami’nın yanında yer alan otel, şehir manzaralı 19 odadan oluşuyor.

Dedeman Palandoken Resort Hotel

Şehir merkezi 6.3 km mesafede, Palandöken Kayak Merkezi’a 3.5 km uzaklıkta yer alan bu otel, buharlı hamam, spa merkezi, masaj ile birlikte kapalı havuz sunmaktadır.

Otel Amıller

Şehir merkezi 800 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 400 m mesafede, Aziziye Tabyalari’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 65 odadan oluşmaktadır.

Dedeman Palandoken Ski Lodge Hotel

Şehir merkezi 6.3 km mesafede, Konuklar açık havuzda rahatlayabilir ve odalarından açılan güzel orman manzarasının tadını çıkarabilirler.

Borapark Otel

Şehir merkezi 7.1 km mesafede, Sessiz odalar ve sağlık merkezi, spa merkezi, sauna sunan bu tesis, TEMA Alisveris Merkezi’nın hemen yanında Erzurum şehrinde yer almaktadır.

Grand Hitit Hotel

Şehir merkezi 800 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 500 m mesafede, Dağa bakan odaları otel Adurrahman Gazi hz türbesi’a

Ve Hotels Palandoken

Şehir merkezi 1.6 km mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 2.0 km mesafede, Taşhan’a çok yakın bir konumda bulunan bu otel, gastronomik restoran ile birlikte 42 oda sunmaktadır.

Saltuk Otel

Şehir merkezi 200 m mesafedeLala Mustafa Pasa Mosque 800 m mesafede, Capitols’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 19 odadan oluşmaktadır.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar