Finike’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Finike’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler Konaklama

Tarih ile doğanın birleştiği bir yer olan Finike, portakalı ile ünlü bir bölgedir. Finike İlçesi’nin muhakkak gezilip görülmesi gereken en iyi yerlerini, doğal güzellikler, tarihi eserler, antik kentler, plajlar, müzeler, mağaralar arasından dikkatlice seçerek sizin için derledik.Diğer ilçelere göre sınırlı bir coğrafyaya sahip olmasına rağmen, söz konusu Finike gezilecek yerler olduğunda dikkat çekici noktaları ile ön plana çıkar.Antalya’nın ilçesi Finike, doğal güzellikleri ve tarih boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasının sonucu olarak birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapması ile günümüzde yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören bir turizm cennetidir.Yaz aylarında bölgeye gelen tatilciler, son zamanlarda popüler bir turizm noktası olan Finike ilçesinin içerisinde bulunan gezilecek noktaları ziyaret ederler. Aynı zamanda Finike, yakın olan diğer ilçeler tarafından da ulaşım kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Antalya Finike’de Mutlaka Gezilecek Yerler

Gökbük Kanyonu

Doğa yürüyüşlerinin, kamp ve piknik aktivitelerinin sıklıkla tercih edildiği başka bir yer olan Gökbük Kanyonu, yaklaşık olarak 4 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir.Finike gezilecek yerler listesine eklenerek doğa ile iç içe vakit geçirmek mümkündür. Yaz aylarında kalabalıktan kaçmak ve sessiz bir tatil geçirmek isteyen insanların tercih ettiği bir yerdir.Finike ilçesinin turizme kazandırılmaya son zamanlarda başlayan bir bölgesi olarak, oldukça fazla yoğun ilgi görmeye başlamıştır. Bünyesinde barındırdığı tesisleri ile kişisel her türlü ihtiyacın karşılanması mümkün olmuştur.Su aktiviteleri de son zamanlarda yaygın olmaya başlamış ve balık tutma, kano gibi aktiviteler tercih edilebilir hale gelmiştir. Doğanın içerisinde bir tatil geçirmek isteyen kişilerin Finike gezilecek yerler listesine eklemesi tavsiye edilen noktalardan birisidir.

Andrea Doria Koyu

Antalya’nın ilçelerindeki sahil şeridi genel olarak kamp ve piknik yapmak için uygun ortamlara sahiptir. Bu aktiviteler içinse Finike ilçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan Andrea Doria Koyu’nun en çok tercih edilen yerlerden birisi olduğu bilinmektedir.İsmini Cenevizli amiralden alan koy, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarına ev sahipliği yaparken, caretta carettaların doğal beslenme alanları olarak da ün kazanmıştır. Sahil yapısı daha çok taşlık alanlardan oluşur ve falezli kıyılardan dolayı yüzmek sakıncalıdır.Çevresinin maki ve zeytin ağaçları ile çevrili olması ve etrafında herhangi bir yapının bulunmaması, bölgenin doğal güzelliğini korumasına olanak sağlamıştır. Bundan dolayı da doğaseverlerin yeşili keşfetmek için tercih ettikleri birkaç mekandan birisi olarak ön plana çıkmıştır.

Limyra Antik Kenti

Finike ilçesinin en eski tarihi yerlerinden birisi olan Limyra Antik Kenti, ortalama 2 bin yıllık geçmişe sahiptir. Konumu itibariyle yüksek bir tepeye inşa edilmesi, savaş dönemlerinde stratejik bir öneme sahip olmasına olanak sağlamıştır.Gezilecek yerler arasında bulunan sütunlu binalar ve 3700 kişi kapasiteli antik amfi tiyatro, hala yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca antik yapıların birçok kalıntısını da görmek mümkündür. Likya mimarisinin Roma mimarisi ile bir arada kullanıldığı yapılar, tarihi güzellik keşfi için oldukça önem arz eder.Antik kentin yapılarının yanı sıra Likya mimarisinin en önemli unsurları antik kente 2 kilometre uzaklıkta bulunan kaya mezarlarında rastlanmaktadır.Tarih boyunca çeşitli uygarlıklar altına girdiği için mezarların içlerinde herhangi bir şey günümüze kadar ulaşmamıştır. Ancak desen ve kabartmalar hala varlığını korumaktadır. Lebego1 Gezi rehberi eşliğinde detaylı bilgi edinerek keşfedilmesi önerilmektedir.

Suluin Mağarası

Derinlik söz konusu olduğunda, dünyanın en derin mağaralarından birisi olan Finike Suluin Mağarası, ilçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 1995 yılında, derinliğini öğrenmek isteyen birkaç dalgıcın boğularak can vermesi sonucu dalışlar profesyonel ekipler eşliğinde düzenlenmektedir.Ortalama 80 metrelik devasa girişinin ardından uzun koridorlar boyunca su altına doğru yolculuk devam eder. Derinlik çalışmaları hala devam edilmesine rağmen tam olarak mağaranın sonu bulunamamıştır.Asya kıtasının en derin mağarası ünvanını elinde bulunduran Suluin Mağarası, gizemli yapısından dolayı oldukça fazla merak uyandırır. Bundan dolayı da yılın hemen her zamanında birçok kişinin ilk uğrak noktası olur. Aynı zamanda halk arasında İncirli Mağarası olarak bilinen mağara, yerel halk efsanelerine de konu olmayı başarmıştır.

Arykanda Antik Kenti

Arkeolojik çalışmaların hala devam ettiği Arykanda Antik Kenti, Finike Elmalı yolu üzerinde, Arif Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehre ilk yerleşimlerin tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmemesine rağmen, kazılar sonucunda ortaya çıkan eserler MÖ 5. yüzyılda burada bir yerleşimin olduğunu göstermiştir.Bir zamanlar Ary-ka-wanda olarak bilinen ve yüksek kayalığın yanındaki yer anlamına gelen antik kentin kurulu olduğu alan dağ yamacıdır. Kat kat teraslar üzerine inşa edilen kent, oldukça geniş alana yayılmaktadır.Günümüze kadar gezilecek yerler arasında amfi tiyatro, eski bina sütunları ve birçok tarihi yapı bulunur. Şehrin büyük alana yayılması, bu bölgenin bir zamanlar oldukça önemli bir konuma sahip olduğunu göstermektedir.

Myra Antik Kenti

Demre sınırları içerisinde bulunmasına rağmen söz konusu gezilecek yerler olduğunda Finike ilçe merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta bulunan Myra Antik Kenti sıklıkla tercih edilen bir noktadır. Akdeniz’in hemen kıyı kesiminde yer alan kent, geçiş noktası olarak kullanılmış.İlk yerleşimlerin MÖ 5. yüzyıllarda olduğu tahmin edilen kent, ismini Bizans döneminde “Ana Tanrıçanın yeri” anlamına gelen Myra’dan almıştır.Hristiyanlık adına önemli bir konumu vardır. Bunun sebebi ise Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolas, bir zamanlar burada başpiskoposluk yapmış ve dünyaya adını duyurmuşturMyra Antik Kenti’nde en çok ilgi göre yapı Roma tarzında inşa edilen tiyatrodur. Duvarlarında kabartmalarla işlenen mitolojik figürler hala varlığını sürdürmekte ve gözlemlenebilmektedir.

Rhodiapolis Antik Kenti

Antalya’nın Kumluca ilçe sınırları arasında yer almasına rağmen, Finike ilçe merkezine 19 kilometrelik uzaklığı bulunmaktadır. Oldukça yüksek bir tepe üzerine kurulan Rhodiapolis Antik Kenti, bir zamanlar bölgeye hakim olan Rodoslular tarafından kurulmuştur.Şehrin manzarası doğrusunda Kumluca sahilini gösterdiği için, seyir keyfi içinde tercih edilen bir mekan olarak ün kazanmasına olanak sağlamıştır. İlk yerleşimlerin MÖ 500 yıllarında olduğu düşünülen antik kentte en çok ilgiyi günümüze kadar varlığını sürdüren antik tiyatro çekmektedir.Tiyatronun yanı sıra Agora ve Stadium yapıları, çok fazla deforme olmasına rağmen geniş bir alana yayılmış ve halen gözlemlenebilir haldedirler. 2000’de yangın çıkması sonucunda birçok eser tahrip olmuştur.Ancak son yapılan çalışmalar sonucunda bazı eserler restore edilmiştir. Tarihe ilgisi olanların Finike gezilecek yerler planına mutlaka dahil etmesi gerekmektedir. Ayrıca gezi rehberi eşliğinde keşfederek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Gökliman Koyu

Finike Gökliman Koyu, doğal güzellikleri ile her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Antik Dönem’de liman amacıyla kullanıldığı için antik kalıntıları da bünyesinde barındırmaktadır. Sessiz ve sakin atmosferi, bölgenin doğasının çok fazla zarar görmemesine sebep olmuştur.Çakıl taşlar ile kaplı sahil şeridine sahip olan sahil şeridi bulunmaktadır ve deniz suyu çok berraktır. Koy üzerinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletme yer almaktadır.

Finike Tarihi Yerleri

Antalya’nın en batı ilçelerinden birisi olan Finike, portakalı ile dünyalara nam salmıştır. Ancak portakalının yanı sıra tarihi ile de önemli bir konuma sahiptir. Likya Dönemi’nde yerleşik hayata geçilen Finike’nin tarihi MÖ 5. yüzyıla kadar uzanmaktadır.Söz konusu tarihi güzellikler olduğunda ise günümüze kadar hatırı sayılır birçok tarihi eser ulaşmıştır. Doğanın içerisinde geçmişten günümüze gelen güzellikler, kısmen orijinal yapısını korumuştur.Uzun yıllar boyunca Likya’nın tarım ürünlerini ihraç ettiği bir liman olarak kullanılmıştır. Bu nedenle bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir. İlk yerleşim dönemlerinde Phoinikos adı verilen şehir.Doğu Akdeniz ticaretinin MÖ 4. ve 3. yüzyıllarda gelişmesi sonucunda Persler tarafından ele geçirilmiştir. Bir süre sonra Büyük İskender ticari gelir elde etmek için tüm bölgeyi kendisine bağlamıştır. Tarih boyunca da bu şekilde çeşitli medeniyetlerin etkisi altına girmiştir.

Arykanda Antik Kenti

Arykanda, Finike ilçe merkezinin 17 kilometre kuzeybatısında yer alır. Eski piskopos ve günümüz Katolik tarikatlarından oluşan antik bir Likya şehridir. Kentteki en eski kalıntılar ve buluntular MÖ 6. yüzyıl ya da 5. yüzyıla aittir.Elmalı Finike yolu üzerinde, Küçük Aykırıçay Köyü’nün yakınındaki bir dağ yamacına uzanan beş büyük teras üzerine inşa edilmiştir. Akropol alanında Helios tapınağı, bulvar, dükkanlar, üst agora ve çeşitli evler bulunur. Bu kalıntılar Helenistik Dönem’den kalmadır. Kentin alt kesimleri ise Roma kalıntılarının çoğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Gökbük Köyü

Finike ilçe merkezinin 7 kilometre kuzeyinde yer alan köydür. İsmini, “yeşil” anlamına gelen “Gök” ve “böğürtlenlik” anlamı olan “bük” kelimelerinin birleşiminden almıştır.Bu köy eskiden Rumlara aitmiş. Finike Mübadelesi sonrasında Rumlar köyden çıkartılarak şuanda da hala köyde yaşayan halka verilmiş.Doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan köy, manzara seyri amaçlı çok sık ziyaret edilir. Yemyeşil doğası ve temiz havası ile gidenleri kendisine hayran bırakır.

Gagai Antik Kenti

Finike Körfezi’nin doğusunda, Finike Kumluca arasında yer alır. Yapılan araştırmalarda Antik Çağ’daki isimlerinin Palaion Teikhos veya Eski Kale olduğu ortaya çıkarılmıştır. Ayrıca Likçe dilinde yazılan sikkelerinin üzerinde ise “Gaxe” yazısı vardır.Günümüzdeki konumuna göre iki tepe üzerine kuruludur. Fakat araştırmalar yapılmış olsa da akropolün hangi tepe üzerinde yer aldığı ortaya çıkarılamamıştır. İki tepeden en yükseğinde İlk Çağ surlarının kalıntıları vardır. Diğerinde ise Bizans Dönemi’nde inşa edilen surların kalıntıları gözlemlenebilmektedir.

Limyra Antik Kenti

Finike’nin Yuvalılar Köyü sınırları içerisindeki yaklaşık 1216 metrelik bir tepenin eteğine kurulan Limyra Antik Kenti’ne ilk yerleşimler MÖ 4. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Likya hükümdarı Perikles’in Perslere karşı isyanı sırasında büyük bir popülarite elde etmiştir.Efes Antik Kenti’ni andıran bir görünüme sahiptir. Yer yer sütunların bulunduğu noktaların yanı sıra, eski döneme ait çeşitli yapıların temelleri de ön plana çıkar. Antik kentin en çok ilgi gören yeri amfi tiyatrosudur. Yaklaşık olarak 3700 kişilik bir kapasitesi vardır.Antik kentin iki kilometre doğusunda ise, kaya mezarları bulunmaktadır. Daha çok Likya Dönemi’nden izler taşıyan bu yapılar günümüze kadar varlığını oldukça iyi korumuştur.

Finike’de Günübirlik Gezilecek Yerler

Finike Halk Plajı

Finike, Antalya’nın batısında yer alan turistik ilçelerden biridir. Antalya’da Finike tatili yapmak isteyenler için yakın ilçelerde de gezilebilecek yerler bulunmaktadır.

Olympos

Kumluca ilçesinde üzerinde bulunan Olympos, Finike ilçe merkezinin 45 kilometre kuzeydoğusunda bir konuma sahiptir. Likya Birliği’nin görülmesi gereken en önemli kentlerinden birisidir.Şehrin kuruluşunun kesin tarihi bilinmemekle birlikte, MÖ 4. yüzyılın sonuna tarihlenen büyük bir duvar ve lahit üzerine bir yazı bulunmuştur. Günümüze kadar gelen yapıtlar, köprü ayağı, Orta Çağ Kalesi, amfi tiyatro, hamam kalıntıları ve Bizans bazilikasıdır.

Adrasan Koyu

Antalya iline bağlı Kumluca ilçesi üzerinde bulunan Adrasan Koyu, Finike ilçe merkezine yaklaşık 60 km uzaklıktadır. 2 km’lik kumsalı ve tertemiz denizini orman kaplı dağlar çevrelemektedir. Dünyaca ünlü olan Likya Yürüyüş Yolu da Adrasan Koyu’nun yakınlarında yer alır.

Simena Antik Kenti (Kaleköy)

Simena Kenti, Finike ilçe merkezine yaklaşık 55 km uzaklıktadır. Kaleköy adıyla bilinen kasaba gerek tarihi gerekse doğal güzellikleri ile oldukça şirin bir yapıya sahiptir. M.Ö. 4. yüzyıldan günümüze dek iyi bir şekilde kalmayı başarabilmiş olan kent küçük bir Likya Kenti olarak bilinmektedir.

Kekova Adası

Görülmesi gereken Kekova Adası, Finike ilçe merkezine yaklaşık 75 km uzaklıktadır. Doğal Sit Alanı olarak korunan ada, eşsiz güzellikte koylara sahip olan el değmemiş doğal güzellikler arasındadır. Tarihi antik yerleşimin afetler sonucu su altında kalmasından dolayı su altı arkeolojisine sahiptir.

Melanippe Antik Kenti

Finike ilçe merkezine yaklaşık 55 km uzaklıktadır. Zamanında korsanların denizcileri rehin alıp gemileri yağmalamak için saklandıkları yerlerden biri olan Korsan Koyu da buranın limanıdır. Son yıllarda deniz tatili ve çadırlı kamp kurmayı sevenlerin gözde yerlerinden biri haline gelmiştir.

Finike Gece Hayatı

Antalya’nın diğer ilçelerine göre daha sakin bir atmosferi olan Finike, sakin ve kalabalıktan uzak tatil geçirmek isteyenlerin en önemli uğrak noktalarından birisidir. Diğer ilçeler ile kıyaslandığında bünyesinde barındırdığı turizm noktaları oldukça kısıtlıdır.Portakalı ile ünlü tatil beldesinde yeni yeni turizm yapılaşması artmasına karşın, gece kulüpleri, barlar ve kafeler konusunda biraz pasif kalmıştır. Finike’yi birçok kişi sakin ortamından dolayı tercih etmektedir.

Finike Barları

Düven Cafe

Finike’nin marina ve yat manzaralı barlarından birisi olan Düven Cafe, sıcak ve dinlendirici bir mekan olarak ön plana çıkmaktadır. Manzarası ve konumu ile yoğun ilgi gören barda canlı müzikler gün boyu eşlik eder.Oyun oynanan kafelerdeki gibi bir hizmet anlayışı bulunmaktadır. Bundan dolayı eğlenmek ve arkadaş ortamında oyun oynamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Finike içerisinde çok fazla gürültülü müzik çalan bir yer olmadığı için burada ki müzikler de insanları rahatsız etmeyecek türdendir.Fiyat bakımından konumuna göre oldukça idealdir. Dinlendirici ve sıcak mekanı sayesinde hemen her yaştan insanı görmek mümkündür. En çok tercih edilen içecek ise biralar olmaktadır.

LEBLON Restaurant Cafe & Bistro

Kalabalık ortamların mekanı olarak ön plana çıkan LEBLON Restaurant Cafe & Bistro, Finike içerisinde canlı müzik bulunan ender yerlerden birisidir. Kadınlar Plajı’nın hemen yanı başı olması da mekana ayrı bir ayrıcalık katmış ve gün içerisinde de oldukça kalabalık olmasına olanak sağlamıştır.Atmosfer ve ambiyans bakımından son derece etkileyici olan mekanda hemen her türlü alkollü alkolsüz içeceğin bulunması mümkündür. Aynı zamanda içecekler bakımından da oldukça zengin bir menüsü mevcuttur.Samimi ve hızlı hizmeti bulunan LEBLON Restaurant Cafe & Bistro’nun en çok tercih edilen yiyeceği et fijita iken, içecek konusunda da rakı ve bira ön plana çıkmaktadır. Romantik akşam yemekleri için tercih edilen mekanlardandır.

BlackJack Pub & Club

Finike’nin gece kulüpleri ve barları arasında dj’i ile ünlü olan yerlerden birisi olan BlackJack Pub & Club, canlı müzik ve eğlencenin tek adresi olarak değerlendirilmektedir. Yıl içerisinde ünlü kişilerin de sahne alması da ünlenmesine olanak sağlamıştır.Finike’nin genel gece hayatı göz önünde bulundurulduğunda en rahat ve salaş olan yerlerden birisi olarak, gençlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Geniş bir sahnesi ve alkollü alkolsüz birçok içeceği bulmak mümkündür.Arkadaş ortamı ile gidilebilecek ender eğlence mekanlarından birisi olan BlackJack Pub & Club’da en çok tercih edilen içecek rakı ve bira olmaktadır. Loş bir ortamı romantik buluşmalar için de uygun ortamı oluşturmuştur.Antalya’da yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Antalya Otel listemize mutlaka göz atmayı unutmayın.

Finike Restoranları

Neşeli Balık

Aile işletmelerine benzeyen dekorasyonu ile sıcak bir atmosfere sahip olan Neşeli Balık, Finike’nin en meşhur restoranlarından birisidir. Deniz ürünlerinin hızlı şekilde servis edilmesi ve her gün taze olarak gelmesi, mekanın ön plana çıkmasına imkan tanımıştır.Geniş menüleri ve yemekleri ile ön plana çıkan Neşeli Balık, müzik, hijyen, güler yüz ve hızlı hizmeti ile gün içerisinde birçok kişiyi ağırlamaktadır. Özellikle sütte balık ve kadayıf sarmalı levrek gibi farklı menüleri ile kendilerine has lezzetler oluşturmuşlardır.Konumu itibariyle merkez sayıldığı için hemen her saat kalabalık olabilmektedir. Fiyatı bakımından son derece uygun yiyeceklerin bulunduğu bir yer olması ile birlikte aileler için de en ideal restoranlardan birisi olmaktadır.

Kasap Murat’ın Yeri Et Restaurant Steak House

Söz et yemekleri olduğunda Finike sınırları içerisinde en ünlü yerlerden birisi Kasap Murat’ın Yeri Et Restaurant Steak House’dur. Meze çeşidi o kadar fazladır ki, sadece mezeler ile doymak bile mümkündür.Fiyat bakımından Antalya’nın en uygun yerlerinden birisi olarak ön plana çıkan restoran, son derece hızlı servisinin yanı sıra çay ve kahvesi ile de ön plana çıkmaktadır. En çok tercih edilen yiyecekler arasında kuzu pirzola, pirzola köfte ve kuzu şiştir.Kalabalık grupların, ailelerin ve deniz kenarında yemek yemek isteyenlerin uğradığı mekan, günün hemen her anı kalabalık olabilmektedir. Finike’de et nerde yenilir? sorusunun cevabı burasıdır.

Pideci Bayram Usta

Finike içerisinde daha çok Anadolu kültürüne ait yemeklerin bulunduğu Pideci Bayram Usta, özellikle hamur işlerinde ön plana çıkmaktadır. Antalya’nın en güzel pidelerinin ve kebaplarının burada yapıldığı birçok kişi tarafından iddia edilmektedir.Her bir porsiyonunun oldukça fazla olduğu mekanda, fiyatlar da son derece uygundur. Söz konusu hizmet, lezzet ve kalite olduğunda ender noktalardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Sürekli olarak tazelenen yiyecekler, kıvamında pişirilerek servis edilmektedir.Nezih bir atmosferi olduğu için sıklıkla tercih edilen Pideci Bayram Usta, Anadolu’nun pide ve kebap çeşitlerini bir çatı altında barındırdığı için, yerli halk tarafından da oldukça fazla ilgi görmektedir. Dekorasyonu ise aile işletmelerini andırmaktadır.

Finike Meyhaneleri

Büke Garden Balık Restaurant

Finike’de deniz ürünleri restoranları arasında en popülerlerinden birisi olan Büke Garden Balık Restaurant, aynı zamanda rakı balık sofrası ile de oldukça ön plana çıkan bir mekandır. Kaliteli hizmeti sayesinde elit bir ortam oluşturmuştur.Bir çay kenarına kurulu olan restoran manzarası ile de oldukça etkileyicidir. Çay üzerinde birçok kaz ve ördek bulunur. İç dekorasyon bakımından daha çok klasik bir yer gibi durmasına rağmen, oldukça lüks bir görünüme sahiptir.Haftanın bazı günleri fasıllar düzenlenerek müzik ziyafeti de verilmektedir. Nezih ve sakin ortamından dolayı ailelerin sıklıkla tercih ettiği bir mekan olmasının yanı sıra fiyat bakımından da oldukça uygundur.

Altın Sofra

Yat ve marina manzarası ile rakı balığı ve mezesiyle ünlü olan Altın Sofra, yaklaşık olarak 30 yıldır hizmet vermektedir. Taze deniz ürünlerinin günlük olarak denizden sofralara ulaşması ve kaliteli hizmet anlayışı ile en iyi balık restoranlarından birisi olarak değerlendirilir.Kalabalık grupların da sıklıkla tercih ettiği mekanda ünlü olan bir diğer yiyecek ise kebaplardır. Menü seçeneğini oldukça zengindir. Sakin ve nezih bir atmosferinin olması ailecek gidilebilecek bir ortam olmasına olanak sağlamıştır.Balık ve ızgara çeşitlerinin farklı tariflerde servis edilmesi müşterilerine farklı bir deneyim kazanmalarına yardımcı olurken, güler yüzlü hizmeti de mekanın kalitesinin artmasını mümkün kılmıştır.

Mavi Ay Restaurant

Sahil kenarında manzarası ve deniz ürünleri yemekleri ile ün kazanan Mavi Ay Restaurant, Finike’deki en hızlı servislerden birisine ev sahipliği yapmaktadır. Yol kenarında bir yer olduğu için ulaşım kolaylığından dolayı sıklıkla tercih edilir.Oldukça geniş meze çeşidi vardır. Manzara ve balık ızgaranın en iyi olduğu yerlerden birisi olarak rakı balık konusunda da iddialıdır.Diğer meyhanelere göre daha çok bir restoran tarzında hizmet veren Mavi Ay Restaurant’ta müzik olarak daha çok pop ve Anadolu kültürüne özgün müzikler çalınmaktadır. Özellikle hafta sonları oldukça çok müşterisi olduğu için rezervasyon yapılması tavsiye edilir.Finike, Teke yarım adası doğasının tüm güzelliklerini üzerine almış. Yemyeşil doğası, uçsuz bucaksız kumsalları, kampçıları çıldırtacak güzellikte ısız koyları, tarih tutkunlarının ise vazgeçemeyeceği Likya başkentlerinden biridir.Akdeniz’in incisi, portakalları ile dünya çapında meşhur Finike, Antalya’ya bağlı popüler turizm ilçelerinden biridir. Tarihi önemi ve doğal güzellikleri ile birlikte bölgenin en çok tercih edilen tatil merkezlerinden olan ilçe, eşsiz manzarası, denizleri, koyları ve antik kentleriyle bir cazibe merkezi haline gelmiştir.Likyalılar döneminde başkent olarak kullanılmış olan ilçe, günümüzdeki popüler tatil merkezlerine alternatif arayanlar için adeta biçilmiş bir kaftan olarak görülmektedir.Sakin yapısı ve doğa ile iç içe oluşuyla beraber, ziyaretçilerine farklı imkanlar sunan bölgede konaklama için de birçok farklı alternatif bulunmaktadır.

Finike’de Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Antalya’nın Finike ilçesi, ince tanecikli kumları, berrak ve temiz denizleri, kartpostal görüntülerini andıran manzarası ile özellikle son yıllarda yerli ve yabancı turistler tarafından yaz aylarında tercih edilmektedir.Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçede, yaz sezonu oldukça uzun sürdüğü için, tatilcilerin konaklama yapabilmeleri açısından pek çok avantaj bulunmaktadır. Bölgede hizmet veren konaklama tesisleri, her bütçeye uygun ve farklı imkanlar sağlayacak şekilde hizmet vermektedir.Apart daireler, oteller, pansiyonlar ve butik tesislerden oluşan konaklama alternatiflerinin sunduğu imkanlar, uygun görülen bütçelere göre farklılık gösterebilmektedir.Finike’de konaklama tesisleri genellikle sahil kenarına yakın yerlerde hizmet verirken, daha iç kısımlarda doğa ile iç içe konumda bulunan çeşitli konaklama alternatifleri de bulunmaktadır.Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Finike’de tatilinizi planlamak için Finike Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.

1- Heredot’s House

Finike’de İskele Mahallesi’nde hizmet veren Heredot’s House, özel konaklama tesisi olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Tesise ulaşımlar özel araç veya taksi ile yapılabilmektedir.Konum olarak yüksek bir noktada bulunan tesis, arkadaşlarınız veya aileniz ile birlikte yapacağınız konaklamalar için oldukça ideal olacaktır.Kendine ait 1 adet yüzme havuzu, bahçesi bulunan tesis, dizayn olarak bölge mimarisine uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Evin girişlerinde kullanılan kapılar, antik dönem Bizans kentlerinde tercih edilen sistemi andırmaktadır.Geniş yataklı odası, oturma salonu, teras katı, banyosu ve mutfağı olan daire, kalabalık konaklamalar için daha uygundur. Burada yapılacak olan konaklamalar için alınan ücret günlük 380 – 400 TL’dir.

2- Hotel Anadolu

Finike’nin Kum Mahallesi’ne bağlı sahil yolu üzerinde yer alan Hotel Anadolu, tatilinizde konaklama yapabileceğiniz, bölgenin en çok tercih edilen tesisleri arasındadır. Otele ulaşımlar yürüyerek, özel araç veya taksiyle yapılabilmektedir.Aracıyla gidenler için ücretsiz otopark hizmeti sunan tesiste aynı zamanda yüksek hızda internet, yüzme havuzu, bar ve oturma salonu imkanları yer almaktadır.Sahil kenarında olması sebebiyle konuklarına özel ayrılmış plajı da bulunan otelde bisiklet kiralama, bebek bakım hizmetleri ve çocuk aktiviteleri için ayrılmış özel bölüm bulunmaktadır.Odalarında klima, kilitli hasa, mini bar ve banyo malzemeleri yer alan otelde oda servisi de verilmektedir. Oda seçenekleri arasında ailelere özel odalar da bulunmaktadır.Konumu ve sunduğu imkanlar neticesinde hizmet vermeye devam eden otelde bir günlük tek kişi konaklama ücreti 250 – 300 TL aralığındadır.

3- Öz Ulutaş Apart Evleri

Finike’de İskele Mahallesi üzerinde hizmet veren otel, apart sistemi ile çalışmaktadır. Ulaşımların özel yürüyerek, özel araç veya taksiyle yapılabildiği tesis, aile konaklamaları için de uygundur.Bir cephesi dağ manzarası, diğer cephesi ise şehir manzaralı olarak hizmet veren tesiste ücretsiz otopark, yüksek hızda internet imkanı da sunulmaktadır.Tesis içerisinde her öğününüzde tercih edebileceğiniz 1 adet restoran hizmet vermektedir. Günlük yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfeler de bulunan tesisin kendine ait plajı da konukların imkanları arasındadır.Havalimanından ulaşım transferi servisi de bulunan tesisin odalarında klima, emanet kasası, banyo ve kişisel bakım hizmetlerinin yanı sıra oda hizmetleri de verilmektedir.Finike tatilinizde ortalama fiyatlı tesisler arasında aileniz ile birlikte rahatlıkla tercih edebileceğiniz Öz Ulutaş’ta 1 günlük tek kişi konaklama ücreti 250 – 300 TL’dir.

4- Amelas Gold Hotel

Finike’de Sahilkent bölgesinde hizmet veren Amelas Gold Hotel, ilçe merkezine oldukça yakın bir konumdadır. Ulaşımların taksi, özel araç veya otel servisi ile sağlanabildiği tesiste otopark hizmeti de verilmektedir.Odalarının deniz ve dağ manzarasına sahip olduğu tesis içerisinde yüzme havuzu, spor salonu, fitness merkezi, bar, oturma salonu bulunmaktadır.Kendine ait plajı da bulunan tesiste, konukların Akdeniz mutfağının en leziz yemeklerini yiyebileceği restoran da hizmet vermektedir. Ayrıca otelde çocuklar için özel oyun alanı bulunması sebebiyle tesis, ailelerin konaklama yapabilmeleri için oldukça uygundur.Her odasında klima, banyo, çalar saat, banyo malzemeleri, saç kurutma makinesi bulunan tesiste 1 kişi, tek gece konaklama ücreti 200 – 250 TL’dir.

5- Hotel Finike Marina

Finike ilçe merkezinde, limana yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Hotel Finike Marina, ekonomik konaklama tesisleri arasında yer almaktadır. Bulunduğu konumdan ötürü ulaşımların yürüyerek de yapılabildiği tesise özel araç ve taksiyle de gidilebilmektedir.Otelde ücretsiz otopark alanı da bulunmaktadır.Finike tatilinizde ekonomik fiyatlı ve aynı zamanda geniş imkanlara sahip olabileceğiniz tesislerden olan oteli, butik yapısı, konumu ve sunduğu alternatifler ile birlikte tercih edebilirsiniz.İşletmenin sunduğu imkanlar arasında ücretsiz yüksek hızda internet, yüzme havuzu, ücretsiz kahvaltı, toplantı odaları, kuru temizleme ve çamaşır yıkama hizmeti gibi seçenekler bulunmaktadır.Her odasında klima, minibar, banyo ve televizyon bulunan tesiste sigara içilmeyen, aile, süit gibi oda seçeneklerinin de bulunmasından ötürü aile ile gidecek olanlar için oldukça uygundur.3 yıldızlı olarak hizmet veren tesiste, Akdeniz manzarasına karşı 1 gece tek kişilik yapılacak olan konaklamalar için ödeyeceğiniz ücret 150 – 200 TL aralığındadır.

6- Otel Carpe Diem Gold

Finike’de konaklamalarınızı uygun fiyatlı olarak yapabileceğiniz tesisler arasında bulunan Otel Carpe Diem Gold’a ulaşımlar yürüyerek, taksi veya özel araç ile yapılabilmektedir.Finike’nin ilçe merkezinde, sahil kenarında hizmet veren otel, geniş ve ferah odaları ve ekonomik fiyatları ile birlikte ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İşletme olanakları arasında ücretsiz otopark, internet, yüzme havuzu, bar, restoran gibi imkanlar bulunmaktadır.Havaalanı transfer hizmeti gibi olanakları da bulunan tesiste çocuk aktivitelerinin yapılabildiği özel oyun alanı da yer almaktadır. Bu sebeple çocuklu aileler için de oldukça uygun bir tercih olan tesisin her odasında minibar, çalışma masası, emanet kasası ve klima bulunmaktadır. Burada yapılacak olan 1 kişilik tek gece konaklama ücreti 150 – 180 TL aralığındadır.

Günübirlik Olimpos gezisinde antik kente girişlerde 20 TL ücret alınmaktadır. Antalya için planladığınız tatilinizde konaklamak istediğiniz lokasyonu Olimpos olarak tercih etmek isterseniz Olimpos Otelleri sayfamıza göz atabilir, bütçenize ve zevkinize en uygun otelden yerinizi ayırtabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar