İncekum’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

İncekum’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Antalya’nın ilçesi olan Alanya bu yönüyle bir ilçe değil sanki il gibi. Bundan dolayı buraya ulaşım da oldukça kolay. Alanya Havalimanı var ve buraya gelen birçok özel otobüs de mevcut. İncekum, Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı bir beldedir. Bu belde, Antalya hava alanına 100 km, Alanya merkeze 25 km uzaklıkta bulunur. Akdeniz’in en güzel noktalarından İncekum’u detaylı bir şekilde inceledik. Alanya’nın İncekum tatil beldesinde muhteşem doğanın tadını çıkarırken, Akdeniz’de günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Buraya gelen ziyaretçiler bir taraftan deniz, kum ve güneş keyfi yaşarken diğer taraftan bakir doğa ve harika doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

İncekum’da Mutlaka Gezilecek Yerler

-Yörük Müzesi

-Sealanya Dolphinpark

-Alara Kalesi

-Alara Grand Bazaar

-Bull Gym

-Sealanya Su Parkı

-Water Planet Aqua Park

-Union Travel

-Diving Center Falcons

-Alarahan

-Summer Garden

-Aqua Fun City

-Megamall AVM

-Konaklı Time Center

-Neva Outlet

-Delfino Turkish Bath

-Tunar Travel

-Aromatik Cennet Vadisi

-Mustafa Şahin Çocuk Parkı

-JoyTrek Turkey

-Ali Köprüsü

-HanZade Hamam Spa Center

-Turkish Cooking Class Alanya

-Villa Augusto Spa Welness

-Fbi Rent A Car

-AlanyaGeziNet

-Vetamod Deri

-Sarapsu Turizm

-Doruk Deri

Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu tatil beldesini ziyaret edin derim. Buraya ulaşmak için ilk önce Alanya merkezine gelmeniz gerekir. Alanya’ya geldikten sonra burada kalkan minibüslerle İncekum beldesine ulaşım sağlayabilirsiniz.İncekum, Alanya ilçesine bağlı bir mahalledir. 2012 yılında mahalle statüsü kazanmış olması, turizmde daha da ileri gitmesini sağlamıştır.

Mahalle nüfusu şu an 1518 kişi olarak belirlenmiştir. Muz yetiştiriciliğinin yanında genel tarım ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. Son zamanlarda mahalle sınırları içerisinde 5 yıldızlı otel yapımına ağırlık verilmesi, bölgede hizmet sektörünün gelişmesine ve turizmin de ilk sıradaki ekonomik gelirler arasında sayılmasına neden olmuştur. Sahil şeridinde yer alması nedeniyle turistlerin akın ettiği mahalle, belediyeye ait bungalov evlerini ve otelleri bünyesinde barındırmaktadır.

İncekum’un Tarihi Mekânları

Alara Kalesi: Alara Kalesi, bölgeye oldukça yakındır. Yüksek bir yerde bulunması, kaleye çıkanların İncekum tatili sırasında manzara da izlemesini sağlar.Kızılkule: Selçuklu sultanı I. Alaaddin Keykubat tarafından yapılan bu kule, Alanya’nın her yerinden görülme özelliğine sahiptir.

Sydera Antik Kenti: İçerisinde antik tiyatro ve mezarları bulunduran bu kent, kalıntılar şeklinde bulunmuştur. Ardından turistlerin beğenisine sunulan bu kent, bölgede tatil yapmaya gelenler tarafından beğenilmektedir.

İncekum’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Kleopatra Plajı: İncekum tatili yapmak isteyenler bu plajdan her zaman özlemle bahseder. Alanya’nın en temiz suyuna sahip olan bu plaj, yaz aylarında kalabalık olmaktadır.

Dim Çayı: Doğal olarak oluşan bu çayın suları, birikerek Dim Mağarası’nın açılmasına neden olmuştur. Bölge halkı tarafından korunan çay ve mağara, ziyaretçileri tarafından oldukça beğenilmektedir.

İncekum’un En Önemli Etkinlikleri

Turizm ve Sanat Festivali: İncekum otellerinin dolulukta zirveye yaklaştığı Nisan- Mayıs aylarında yapılan bu festival, yurt dışından sanatçıları ağırlamaktadır. Festivalde sanatın her dalından eserler beğeniye sunulmaktadır.

İncekum Yeme İçme Yerleri

İsa’s Restoran: Giden turistlere Akdeniz ve Ege yemeklerinin en lezzetlilerini sunan restoran, balık kızartmaları ile ünlüdür. Bunun yanında restoranda deniz ürünlerinin büyük çoğunluğunu bulmak mümkündür.

Gardenbar: Yeşillik severseniz, sebze yemeklerine hayransanız bu restoranı kesinlikle denemelisiniz. Ağırlıklı olarak sebze yemekleri ve meyveli- sütlü tatlılar bu restoranda müşterilere servis edilmektedir.

İncekum’a Hangi Mevsimde Gidilir?

İncekum’un hava durumu genellikle 20 derecelerdedir. Bu nedenle bölgede yaz turizmi daha erken açılır. İncekum otelleri, daha büyük bir hızla dolar.İncekum Beach Resort, İncekum balayı otelleri arasında yer alır. Bunun yanında Annabella Diamond Hotel de balayını İncekum balayı otellerinde yapmak isteyenlere tavsiye edilir.

İncekum’a Nasıl Gidilir?

İncekum’a ulaşım olanakları İstanbul ve Ankara’dan ulaşım sağlanması durumunda oldukça gelişmiştir. Çorlu veya Tekirdağ gibi havalimanına sahip illerden de buraya havalimanı aktarmalı olarak geçiş yapılabilir. Hava yolu kullanılacaksa, Antalya Havaalanı’ndan kişilerin belediye otobüsleri aracılığıyla İncekum’ a ulaşması mümkündür. Kişilerin kendi araçları ile bölgeye ulaşım sağlaması durumunda D650 kara yolunu kullanmaları gerekmektedir. Bu yolun kullanılması sırasında İstanbul’dan yola çıkılması halinde Bursa- Antalya yolu kullanılmalıdır. Eğer Ankara çevresinden ulaşım sağlanacaksa, İzmir’e varmadan D650 yoluna bağlanan alt yollar kullanılmalıdır.

İncekum’da Nerelere Gidilir?

Tüplü Dalış ve Şnorkelle Dalış Merkezleri: Buraya geldiyseniz, bölgenin en sık yapılan etkinliği dalış ile tanışmalısınız. İncekum gezilecek yerler arasında yer alan sahil dalış bölgesi, kişilere verdiği eğitimin ardından dalış yapma imkanı sunmaktadır. Plajın en büyük özelliklerinden birisi kumunun ince olmasıdır. Deniz yavaş yavaş derinleşiyor. Özelikle çocuklu aileler plajımızı tercih ediyor. Misafirlerimiz yiyeceğini yanında getirebiliyor.

İncekum’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Akdeniz kıyılarında, gözlerden uzak, doğayla iç içe ve her anıyla huzur veren bir tatil hayal ediyorsanız İncekum tam size göre tatil beldesidir diyebiliriz. Akdeniz kıyılarında, gözlerden uzak, doğayla iç içe ve her anıyla huzur veren bir tatil hayal ediyorsanız İncekum tam size göre tatil beldesidir diyebiliriz. Tatil cenneti Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı olan İncekum, Antalya il merkezine 92 kilometre, Alanya ilçe merkezine ise yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır. 4 kilometre boyunca uzanan sahili, tatilcilere güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarma imkanı vermektedir. Adından da anlaşıldığı üzere incecik altın sarısı kumsalı, insanı sarıp sarmalayan yemyeşil tabiatı, tertemiz havası ile İncekum, gelenlerin tekrar tekrar gelmek istediği gözde sahil beldelerinden biridir.

-Miarosa İncekum West Resort
-Miarosa İncekum Beach
-Oz Hotels İncekum Beach Resort
-Magnolia Hotel
-Adin Beach Hotel Antalya
-Annabella Diamond Hotel & Spa
-Sun Maritim Otel
-Alara Hotel
-Alara Park & Residence Hotel
-Alara Star Hotel
-Aska Bayview Resort
-My Home Sky Hotel
-Pegasos Resort Hotel

İncekum Orman Kampı’nı betimlemek gerekirse bir adımla masmavi denize ve altın rengi kumlara ayak basacağınız bir adımla da çam ağaçlarının gölgesinde yazın sıcağından kendinizi izole edeceğiniz muhteşem bir kamp alanı. Manzara olarak burası o kadar güzel ki buraya gelirken eğer fotoğraf makineniz varsa mutlaka getirin.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.