Kilis’te Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Kilis Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Kilis gezilecek yerler daha çok tarihi güzellikleri kapsamaktadır. Buna karşılık sınırlı sayıda bulunan doğal güzellikler, farklı bir dünyaya bakıyormuş hissine sizleri sürükleyecektir. İster tarihi güzellik hayranı, isterseniz de doğasever birisi olun, Kilis genel olarak hemen her gruptan insana uygun güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır.Bir zamanlar Hitit Devleti’nin en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Kilis, antik döneme ait birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Kilis medeniyetlere ev sahipiliği yapmış illerimizdendir. Ve gezilip görülecek birçok tarihi alanları vardır. Bu yazımız içerisinde sizlere Kilis’de gezilmesi gereken yerler hakkında güzel bir liste oluşturmaya çalışacağız.Güneydoğu ile Akdeniz bölgesinin tam ortasında yer alan Kilis, Suriye sınırına en yakın kentlerimiz arasında yer alıyor. 1995 yılında Gaziantep’ten ayrılarak bir il olan Kilis, Türkiye sınırlarındaki diğer iller ile karşılaştırıldığında oldukça küçük bir yüzölçümüne sahiptir. Suriye ile sınır konumundadır. Küçük bir yüzölçümü bulunan şehrin bünyesinde sınırlı sayıda doğal güzellik bulunurken, MÖ 1700’lü yıllara uzanan geçmişi ile tarihi yerler zengin seçenekler sunmaktadır.2020 yılında yapılan nüfus sayımına göre 142,490 nüfusu bulunan kent, popülerliğini maalesef yitirmiştir.

Kilis’te Mutlaka Gezilecek Yerler

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kilis, doğal güzellikleri ve zengin tarihi dokusu ile gezilecek yerler listenizde bulunması gereken önemli bir yerdir.Neşet Efendi Konağı, Kilis’in merkezindedir. Mimar Hacı Ahmet Usta’ya inşa ettirilen bu bina, kendine has mimariye ve dekorasyona sahip üç kattan oluşur. Kilis’e has kesme taşlar kullanılarak yapılmıştır. Kilis’e yolunuz düştüğünde mutlaka gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Kilis Müzesi

Kilis Müzesi, Kilis il merkezine bağlı Ekrem Çetin Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 1900’lü yılların başında Sabunhane olarak inşa edilen binanın yakın zamanda son kez restore edilerek düzenlenmesi sonucu oluşturulmuştur. Şehrin yüzlerce yıllık geçmişini yansıtan günümüze kadar gelmiş iyi bir mimari ile gezilecek yerler açısından ilk sıralarda yer almaktadır.Birkaç yıl önce Kilis sınırları içerisinde gerçekleştirilen kazılar sonucunda gün yüzüne çıkan tarihi eserler, Kilis Müzesi’nde görülmesi gereken tarihi eserlerdir. Eserlerin büyük bir kısmı Hitit ve daha sonra Asur, Med ve Perslere aittir. Bu eserlere ek olarak en fazla dikkat çeken eser, Tunç Çağı’na kadar uzanan önemli araç gereçlerdir. Antik eserlerine ek olarak müzede yöre halkının kültürel gelişimini konu alan etnografik eserler de sergilenmektedir. Tarihe ilgisi olanların Kilis gezilecek yerler listesine mutlaka dahil etmesi gerekmektedir.

Kilis Evleri

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kilis, her bir medeniyetin izini bünyesinde bulundurduğu yapıları yansıtmaktadır. Bütün eserler günümüze kadar ulaşmış olmasa da, ulaşan eserler geçmişimize bir göz atmamıza olanak sağlamaktadır. Bir kültürel miras örneği olan Kilis Evleri de, şehrin tarihi geçmişini yansıtan en iyi yapılar arasında değerlendirilmekte ve Kilis gezilecek yerler planına eklenmektedir.Türkiye üzerindeki diğer tarihi evler ile karşılaştırıldığında gezilmesi gereken Kilis Evleri’nin dizaynı ve mimarisi kendisine has ve uygun bir yapıdadır. Avlu, mutfak ve mağaralardan oluşan eski evler genellikle tek veya çift katlıdır. Yapı malzemesi olarak hem kerpiç hem de tek ve çift katlı taştan yapılmış evler bulunmaktadır.

Akpınar Mesire Alanı

Akpınar Mesire Alanı, Kilis ilinin Kuskunkıran ilçe merkezinde yer almaktadır. Kilis ilinde doğal bir kaynak suyu olarak ön plana çıkan Akpınar suyunun yanı başında bulunmasından ötürü, bu ismi almıştır. Doğal kaynak suyu ile bölgede bağlar, bahçeler ve zeytinlikler oluşturulmuştur. Akpınar, yöre halkının sıcak havalarda veya hafta sonlarında ziyaret ettiği dinlenme yeridir. Anlaşıldığı üzere günübirlik aktiviteler için sıklıkla tercih edilen mesire alanı, doğaseverlerin ve piknik yapmak isteyenlerin de Kilis gezilecek yerler arasında sıklıkla tercih ettiği güzel bir noktadır.

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı

Sonradan oluşturulan ve doğal yaşam için ön planda bulunan tabiat parklarından Kilis ilinde de vardır. Hisar Çamlığı adıyla bilinen bu park, il merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. Oldukça geniş bir alanı içerisine alan parkta doğal hayatın sürdürülebilmesi için birçok çalışma yapılmıştır. Park bölgesinde görülmesi gereken kelebek, ova kurbağası, tosbağa, saksağan, kırlangıç ve alakarga gibi canlı türleri yaşamlarını sürdürmektedir. Bir yandan gezip eğlenmek bir yandan da farklı canlı türlerini bir arada gözlemlemek için en ideal ziyaret noktalarından birisi olan Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’nda ayrıca kişisel ihtiyaçların giderilebileceği noktalar da mevcuttur. Park içerisinde tuvalet, WC, kır kahvesi, piknik alanı, trekking parkuru, büfe ve otopark gibi çeşitli yapılar hizmet vermektedir. Kilis gezilecek yerler arasında doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir.

Hoca Hamamı

Kilis ilinin en eski yapılarından birisi olan hamam, Büyükkütah Mahallesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 1545 yılında Kanunu Sultan Süleyman Dönemi’nde Canbolat Bey tarafından yaptırılmıştır. Osmanlı Dönemi mimarisinin tipik bir örneğini yansıtan ana binanın oldukça sade bir yapısı, görülmesi gereken özellikler taşımaktadır. Kare plana sahip olan binanın içerisinde soyunma yeri, soğukluk ve sıcaklık bölümleri mevcuttur. Şifa amacıyla meşhur olan hamam, Kilis gezilecek yerler arasına mutlaka eklenerek ziyaret edilmesi gerekmektedir.Büyük kubbesi ile ön plana çıkan hamam, 2010 yılında son kez restore edilerek, Vakıflar Müdürlüğü’nce tekrardan hizmete açılmıştır. Hamamın merkez bölgesinde beyaz, sarı, kırmızı ve siyah renkli mermerlerden yapılmış bir de göbek taşı bulunmaktadır. Yapay yöntemlerle ısıtılan sular ile uzun yıllar boyunca hizmetine devam etmektedir.

Şeyh Hilal Camii

Kilis iline bağlı Çaylak Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Şeyh Hilal Cami (Şeyh Ahmet Cami), uzun yıllar boyunca varlığını sürdürmüştür ve günümüzde aktif olarak kullanılan yapılar arasında en dikkat çekenidir. Yapılan araştırmalara göre 1631 yılında Şeyh Halil tarafından yaptırılan cami, 1937 yılında satılmıştır ve yeni sahibi Şeyh Ahmet olduğu için Şeyh Ahmet Cami olarak da anılmaktır. Yapıldığı ilk aşamada minaresi yokken, daha sonra 1643 yılında bir minare yaptırılmıştır. Bu sayede günümüzdeki görünümünü almış olsa da zaman zaman restorasyonlar da geçirmiştir. Düzgün kesme taştan yapılan çokgen ve kalın minareye sahiptir. Sekiz kollu yıldız şeklindeki panosu bitkisel motifler ile süslenmiştir. Caminin geri kalanı ise oldukça sade ve süslemesizdir. İnanç turizmi yapmak isteyenlerin mutlaka gezilecek yerler listesine ekleyerek ziyaret etmeleri gereken bir yerdir.

Ravanda Kalesi

Kilis iline bağlı Polatlı ilçesine bağlı Belenözü Köyü’nde bulunan Ravanda Kalesi’nin tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Çevresine hakim tepe üzerinde bulunan kale, Afrin Çayı’nın doğusundadır. Manzara seyrinin ayrı bir anlam kazandığı bir nokta olarak ön plana çıkmaktadır. Kaleden günümüze kadar iyi bir şekilde sadece ana iç kale kısmı ulaşmıştır. Dış kale ise harabelerden ibarettir. Diğer antik kalelerdeki gibi kalenin iç bölgesinde geniş su sarnıçları bulunmaktadır. Kalenin iç kısmının doğu bölümünde yer alan ve ön tarafında ana merdivenler olan iki tane büyük su sarnıç aracılığıyla, gizli yol üzerinden Afrin Çayı’na inilebildiği düşünülmektedir. Yapılış tarzı ve kullanılan malzemelerde çok fazla çeşitlilik olduğu için farklı tarihlerde kalenin sürekli olarak onarıldığı tahmin edilmektedir. Tarihi dokusu ile Kilis gezilecek yerler arasında yer edinmiştir.

Söğütlüdere

Kilis ilinde piknik yapmak için ilk akla gelen noktalardan birisi olan Söğütlüdere, Kilis il merkezine bağlı Söğütlüdere Köyü’nde bulunmaktadır. Şehrin en değerli mesire alanı olarak ön plana çıkan noktada gezilecek yerler arasında Akpınar, Zoppun ve Söğütlüdere pınar sularından oluşturulma yapay göl bulunmaktadır. Yapay göl olmasına karşın yapılan peyzaj çalışmaları sonucunda hem derin hem de geniş bir hal almıştır.1991 yılından bu yana yerli yabancı birçok insanı ağırlayan Söğütlüdere, piknik alanı için hem kapalı hem de açık alanlara sahiptir. Gezmek amaçlı gelen kişiler kafe ve lokanta gibi uygun noktaları tercih ederken, toplu şekilde piknik yapmak için açık alanlar tercih edilmektedir. Açık hava etkinlikleri için gezilecek yerler listesinde vazgeçilmez adresler arasındadır.

Neşet Efendi Konağı

Kilis il merkezinde yer alan Neşet Efendi Konağı, 1925 yılında Neşet Efendi tarafından Halepli Mimar Hacı Ahmet Usta’ya yaptırılmıştır. Binayi bir adet bodrum kat ve iki adet üst kat oluşturmaktadır.Birinci katında 6 adet oda, mutfak, salon, tuvalet ve banyo yer alan konak, tam kargir olarak inşa edilmiştir. Yapımında ise Kilis iline özgü meşhur kesme taşlar kullanılmıştır. Gezilecek yerler listesine dahil edilerek keyifli bir yolculuğa çıkılabilmektedir.

Oylum Höyük

Kilis il merkezine bağlı Oylum ilçesinde yer alan Oylum Höyük, il merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. 1950’li yıllarda kazı çalışmalarına başlanan höyükte birçok esere ve kalıntıya ulaşılmıştır. Araştırmalara göre Tunç Çağı ve Demir Çağı’nda önemli bir yerleşim yeri olarak kullanılmıştır.Gün yüzüne çıkarılan eserler arasında ise sikkeler ve mühür üzerine kabartmalar yer almaktadır. Ayrıca höyük içinde olan yerleşim yerleri de gezilecek yerler arasındadır.

Talha ve Zübeyr Türbesi

Abdioymağı Caddesi üzerinde yer alan Talha ve Zübeyr Türbesi, Hz. Zübeyr ve Hz. Talha adına yaptırılmıştır. Türbe içerisinde 2 sanduka yer almaktadır.Bilinene göre Hz. Talha, islamiyeti kabul eden 6. kişi olarak kabul edilirken, Hz. Zubeyr ilk müslüman olan 5. kişidir. İnanç turizmi amacıyla gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda bulunmaktadır.

Kilis Günübirlik Gezilecek Yerler

Kilis, tarihi yerler ve doğal güzellikleri ile mutlaka gezilip görülmesi gereken iller arasındadır. Gezilecek yerler, Kilis ile sınırlı kalmamaktadır. Çevre bölgesinde de günübirlik ziyaret edebileceğiniz gezi yerleri oldukça fazladır.

Dülükbaba Mesire Alanı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan Dülükbaba Mesire Alanı, Kilis il merkezine 62 kilometre uzaklıktadır. Doğal güzelliği ile herkesi kendisine hayran bırakan mesire alanı bölgesinde tarihe yolculuk yapabileceğiniz Dülük Antik Kenti yer almaktadır. Doğa ile iç içe bir gün için gezilecek yerler listesinize dahil edebilirsiniz.

Zeugma Mozaik Müzesi

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, Kilis il merkezine 64 kilometre uzaklıktadır. Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesidir. Dünya çapında popülarite kazanan günümüze kadar iyi bir şekilde gelmiş Çingene Kızı mozaiği, bu müze içerisinde sergilenmektedir. Gezi planınıza dahil ederek çeşitli mozaik örneklerini görebilirsiniz.

Gaziantep Kalesi

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yer alan Gaziantep Kalesi, Kilis il merkezine 62 kilometre uzaklıktadır. Roma Dönemi’nde gözlem amacıyla ile kullanıldığı bilinen kalenin yapım tarihi kesin olarak öğrenilememiştir. Zamana meydan okuyarak günümüze kadar iyi bir şekilde gelen Gaziantep Kalesi, Gaziantep’te yüksek tepe üzerine inşa edilmiştir.

Kilis’teki Festivaller

Kilis’te yerli halk ile bütünleşip kültürel dokuyu yakından tanımak isteyenler için şenlikler ve festivaller düzenlenmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimleri arasında festivaller düzenlenerek keyifli zamanlar geçirilmektedir. Kilis’te aileniz ile bir arada keyifli, konforlu bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Kilis aile otelleri sayfamızda yer almaktadır. Kilis’te her yıl düzenli olarak Ağustos ayında Musabeyli ilçesinde Geleneksel Musabeyliler Şöleni düzenlenmektedir. Kilis’in meşhur yöresel lezzetlerinin pişirildiği ve eğlenceli aktivitelerin düzenlendiği bir şenliktir. Kilis’in lezzetli üzümlerini ve katmerini tadabileceğiniz bir festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Yerli halkın güzel vakit geçirmesi ve herkesin kaynaşması için Eylül ayında Kilis Katmeri ve Kilis Karası Üzüm Festivali düzenlenmektedir. Bu festivalin düzenlendiği yer Musabeyli ilçesidir.Kilis’te tatili daha iyi hale getirebilmek adına birçok aktivite yapılabilmektedir. Gerek şehir içi gerek şehre bağlı kırsal alanlarda bu aktivitelerin yapılması için gerekli koşullar sağlanmıştır. Zamanını dolu dolu geçirmek isteyen ziyaretçiler günübirlik birçok aktiviteye katılabilmekte, eğlence adına sınırsız deneyimler edinebilmektedirler. Bu aktiviteler arasında trekking, tırmanış, şenlikler ve festivaller yer almaktadır.

Kilis’te Ne, Nerede Yenilir?

Kilis yalnızca Anadolu’nun değil, Orta Doğu’nun da mutfak zenginliğinden esinlenmiştir. Özellikle Suriye ile komşu olması bunda etkilidir. Yağın ve baharatın cömertçe kullanıldığı yemekler, Kilis halkı için vazgeçilmezdir. Kilis mutfağı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin zenginliklerini yansıtacak biçimde dolu doludur. Her hanede günlük olarak pişirilen yemek türleri olduğu gibi düğünlerde ve kutlamalarda pişirilen ve toplu olarak yenilen yemekler de bulunmaktadır. Et ve bulgurun ana besin kaynağı olduğu Kilis’te çeşitli sebze yemekleri de mevsimine göre tercih edilmektedir.

Ekşili Malhıta Çorbası

Kırmızı mercimeğin en çok yakıştığı çorbalardan biri, ekşili malhıta çorbasıdır. Birçok sebzenin ince kıyılması ile yapılmaktadır. Ama çorbaya en fazla aroma kazandıranlar ise soğanı, sarımsağı ve semizotudur. Kış mevsiminde hastalıklara şifa olsun diye her evde sıklıkla kaynatılan bir aş türüdür.

Köllük Aşı

Kırmızı mercimek ve bulgur, Kilis mutfağı için çok fazla tercih edilen bakliyat türleri arasındadır ve köllük aşı da kırmızı mercimek ile bulgurdan yapılmaktadır. İçerisinde kırmızı soğanın da yer aldığı çorba, bilinen mercimek çorbasına benzer özelliklere sahiptir. Yanında limon ve ince kıyılmış maydanoz ile servis edilmesi önerilen bir aş türüdür.

Kilis Teşrube

Kilis teşrube, Kilis mutfağının en özel yemeklerinden biridir. Yapım aşaması ve kullanılan malzemelerin yanı sıra lezzeti de bir başkadır. Yumuşak kıvama gelene dek etler kavrulur, patlıcanlar nar gibi olana dek kızartılır, hazırlanan malzemeler yoğurt ve domates sosu ile beraber servis edilir.

Kilis Tava

Kilis tava, Güneydoğu Anadolu mutfağını tercih edenlerin ve et sevenlerin ilgisini çekecek güzel bir yemektir. Genellikle yağlı kıymanın tercih edildiği yemek, koca tepsiye yayılır ve üzerine domates, soğan ve biber dilimlenerek süslenir. Sonrasında pide fırınında pişirilmeye bırakılan yemek pembeleşene kadar pişirilir. Yöre halkının sıkça tükettiği bu lezzeti yöresel yemek yapan lokanta ve restoranlarda bulabilirsiniz.

Şıllık Tatlısı

Şıllık tatlısı, Kilis’te oldukça sevilen tatlılardan biridir. Cevizi tercih edenler tarafından ilgi gören bir tatlıdır. Püf noktaları bulunan tatlı, özel günlerde tercih edilmektedir. Üstün Kadayıf ve Dondurma’da bu tatlıyı deneme imkanınız bulunmaktadır. Sıcak şerbetli birçok tatlıyı da burada deneyebilirsiniz.

Kerebiç

Kerebiç, Kilis haricinde Hatay ve Mersin’de de meşhur olan bir kurabiye türüdür. Genellikle Ramazan aylarında çay yanında tüketmek için veya bayramda gelenlere ikram etmek için yapılmaktadır. İçerisine dileyenler ceviz veya hurma koyarak hazırlamaktadır.

Mıkla

Mıkla, Anadolu mutfağındaki çılbır yemeği ile benzerlik göstermektedir. Sarımsaklı yoğurdun hazırlanmasının ardından sahanda yumurta pişirilir ve ardından bu iki yemek birbiri ile karıştırılır. Pratik olduğu kadar lezzetli bir yemektir. Genellikle kahvaltı ve öğle yemeklerinde tok tutması amacıyla yapılır.

Kilis’te Ne, Nereden Alınır ? Kilis Alışveriş

Kilis, köklü bir kültüre sahiptir. Bundan dolayı şehre özgü birçok el işçiliği geçmişten günümüze dek önem kazanmayı başarmıştır. Yöre halkı genellikle el dokuması ürünleri ile adından söz ettirecek derecede ün kazanmıştır. Kilis özellikle yorgan ve yemeni dokuma ürünleri arasında en gözdedir. Kilis’in iklimi sebze ve meyve tarımına oldukça uygundur. Şehirde yetişen zeytinlerden yağ elde edilmekte, hatta sabun dahi yapılmaktadır. Bu el yapımı ve organik ürünler Kilis coğrafyasının vazgeçilmez ürünleridir. Kilis ziyaretinizde hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz yöresel ürünler tezgahlarda yerini almaktadır.

Kilis Gece Hayatı

Kilis Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde cafelerden geçer. Bunun dışında ilimizde çok az sayıda diğer gece mekanları bulunur. Bu mekanlarda gece geç saatlere kadar eğlence devam eder.Kilis 130.825 Nüfusü Akdeniz bölgemizin en az nüfusa sahip ilidir. Sadece Akdeniz bölgesi değil ülkemizinde en az nüfusa sahip illerinden biridir. Bu nedenle gece hayatı çok sakin geçer. Sadece sebep nüfusun az olması değil. Güvenlik gerekçesi ile gece hayatı canlılık kazanmıyor. Yine yakın tarihte 7 Aralık üniversitesinin açılması ile birkaç cafe açıldı. Fakat yine canlılık gelmedi. güvenlik gerekçesi nedeni ile dışarıda pek insan gezmez.

Kilis Ulaşım

Kilis’te şehir içi ulaşım otobüs, minibüs, taksi, özel araç ve bisikletlerle sağlanmaktadır. Her toplu taşıma aracının farklı güzergah ve fiyat tarifesi bulunmaktadır. Şehir içinde otobüs ile yolculuk yapmak isteyenlerin Kart 79 alması gerekmektedir. Küçük bir yerleşim yeri olduğu için birçok noktaya kolaylıkla ulaşım sağlamanız mümkündür.Kilis’e ulaşım sağlamak için tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise özel araçtır. Adana ile Kilis arası 282 kilometredir ve yolculuk 4 saat sürmektedir. Adana’dan yola çıkanların Adana iline bağlı Ceyhan ilçesine doğru hareket etmeleri gerekmektedir. Sonrasında Osmaniye iline geçiş yapılarak Gaziantep güzergahı takip edilir. Gaziantep il merkezine geçiş yapıldıktan sonra 56 kilometrelik yolculuk sonrası Kilis’e ulaşım sağlanır.

Kilis’te Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Kilis otel fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için tesislerin konseptlerini, hizmet kalitelerini ve konumlarını ön planda tutmak gerekiyor. Bu değişkenlerden bağımsız olarak tesis fiyatları hakkında genel bir bilgiye ulaşmak mümkün olmuyor. Örneğin Kilis merkez otelleri konum avantajı gereği merkeze uzak tesislere oranla daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Ya da Kilis apart otelleri ile pansiyonlar, 5 yıldızlı büyük otellere kıyasla elbette düşük fiyatlı bir hizmet sunuyor.

Grand Hotel Gaziantep

ilis 45.7 km Şehir merkezi 45.7 km Gaziantep şehir merkezine 2 km yer alan bu konaklama biriminde açık havuz ve kahve barı bulunmaktadır.

Holiday Inn Gaziantep, An Ihg Hotel

ilis 46.0 km Şehir merkezi 46.0 km Eğlenme bölgesinde yer alan bu otantik otel, 93 odası ile birlikte aromaterapi, buharlı hamam, masaj gibi imkanlara sahiptir.

Hampton By Hilton Gaziantep Otel

ilis 45.3 km Şehir merkezi 45.3 km Harika manzara sunan otel, kahve barı ile birlikte davetkar odalara ve Ömeriye Camisi’nın yakınında bir konuma sahiptir.

Divan Gaziantep Otel

ilis 46.1 km Şehir merkezi 46.1 km Buharlı hamam, Türk hamamı, masaj ile birlikte 125 klasik oda sunan bu otel, Gaziantep Arkeoloji Müzesi’a rahat bir erişim sağlamaktadır.

Tugcan Hotel Gaziantep

ilis 44.8 km Şehir merkezi 44.8 km Gaziantep şehrindeki Hasan Süzer Etnografya Müzesi’a yakın konforlu otel, tarihi mimari tarzı bir binada yer almakta ve 186 odadan oluşmaktadır.

Shimall Hotel Gaziantep

ilis 45.9 km Şehir merkezi 45.9 km 200 odadan birinde konaklayan misafirler, buharlı hamam, sağlık merkezi, spa merkezi gibi olanakların yanı sıra şehir manzarasının tadını çıkaracaklar.

Palmiye Hotel Gaziantep

ilis 45.8 km Şehir merkezi 45.8 km Kamil Ocak Stadyumu’nın yanında yer alan otel, şehir manzaralı 83 odadan oluşuyor.

Sirehan Hotel

Kilis 45.2 km mesafede, Şehir merkezi 45.2 km mesafede, Otel Sire Han Alışveriş Merkezi’dan sadece 100 metre uzaklıkta ve Tekke Camii’a hızlı erişim sağlamaktadır.

Gaziantep Plaza Hotel

Kilis 45.5 km mesafede, Şehir merkezi 45.5 km mesafede, Kavaklik Picnic Area yakınında bulunan otel, geleneksel bir restoranda yöresel yemekleri servis etmektedir.

Nil Otel Gaziantep

Kilis 44.9 km mesafede, Şehir merkezi 44.9 km mesafede, Şehir manzaralı 40 oda sunan otel, Gaziantep Şehir Merkezi semtinde, Elmacı Pazarı’a sadece birkaç adım mesafede, yer almaktadır.

Yunus Hotel Gaziantep

Kilis 45.0 km mesafede, Şehir merkezi 45.0 km mesafede, Ömeriye Camisi’a yakın Gaziantep Şehir Merkezi semtinde merkezî bir konumda bulunan otel, 28 odaya sahiptir.

Hotel Tilmen

Kilis 44.6 km mesafede, Şehir merkezi 44.6 km mesafede, 83 odadan birinde konaklayan misafirler, buharlı hamam, Türk hamamı gibi olanakların yanı sıra bahçe manzarasının tadını çıkaracaklar.

Lina Suite Hotel Kilis

Şehir merkezi 1.6 km Ravanda Kalesi’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 30 odadan oluşmaktadır.

Olea Hotel Kilis

Şehir merkezi 100 m Şehir Merkezi 50 m Bu Kilis şehrinin güney bölgesinde ve İslambey Parkı’a yakın yer alan tesiste kalırken buharlı hamam, Türk hamamı gibi olanakların faydalarını hissedebilirsiniz.

Ibis Gaziantep Otel

ilis 45.9 km Şehir merkezi 45.9 km Gaziantep şehrinin merkezinde Bakırcılar Çarşısı’a yakın bir konumda yer alan bu otel, 177 oda sunmaktadır.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar