Muratpaşa’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Muratpaşa’da Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Muratpaşa sahip olduğu ünlü turizm noktaları ile ülkemizin günümüze kadar orijinal yapısını koruyan bir tatil merkezi olarak ön plana çıkar. Gezilecek yerler bakımından da zengin seçeneklere ev sahipliği yapan Muratpaşa, hem il merkezine hem de diğer merkezi ilçelere yakın olduğu için sıklıkla tercih bir konum olmasına olanak sağlamıştır. Muratpaşa uzunca bir süre korsanların hakimiyetinde almıştır. Bergama Krallığının yıkılması ve ilçenin sahipsiz kalması ile birlikte Muratpaşa Korsanların hakimiyeti altına girmiştir. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Muratpaşa, hali hazırda antik çağlardan kalan eserlerin çıkartılması için de arkeologların ziyaretine ev sahipliği yapıyor.

Muratpaşa’da Mutlaka Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler bakımından da zengin seçeneklere ev sahipliği yapan Muratpaşa, hem il merkezine hem de diğer merkezi ilçelere yakın olduğu için sıklıkla tercih bir konum olmasına olanak sağlamıştır.Tarihi yerleri ile ön plana çıkan ve Antalya’nın en gözde turizm noktalarından birisi olan Muratpaşa, yıl boyunca yediden yetmişe yerli yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır.Sahip olduğu ünlü turizm noktaları ile ülkemizin günümüze kadar orijinal yapısını koruyan bir tatil merkezi olarak ön plana çıkar. Düden Şelalesi’nden Selçuklu yapılarına kadar hem doğanın hem de tarihin yaşayan efsanesi olmuştur

Hadrian Kapısı

Üç tane girişinin olması sebebiyle Üç Kapılar olarak da bilinen Hadrian Kapısı, Muratpaşa’nın Barbaros Mahallesi’nde bulunmaktadır. MS 150 yılında, Roma imparatoru Hadrianus’un Antalya ziyareti sırasında bir hediye olarak inşa edilmiştir.Muratpaşa’nın etrafını çevreleyen kent surlarının anıtsal kapılarından birisi olarak mermer taş işçiliğinin bir sonucudur. Üzerinde Latince bir kitabenin de bulunduğu kapı, orijinal halini günümüze kadar korumuştur.Bunun en büyük sebebi ise surların dış kısmını kapatarak doğal bir koruma alanı oluşturmasıdır.Korint mimarisinde inşa edilen sütunlar Roma döneminin mimarisini oldukça iyi yansıtmaktadır. Kapının üzerinde imparator ve ailesinin heykelleri ise en çok ilgi gören noktalarından birisidir. Kart postal şeklinde Retro fotoğraf çekimleri için en iyi yer olarak değerlendirilir. Fotoğraf çekimi yapabileceğiniz il genelindeki diğer güzel noktaların yakınındaki tesisler Antalya otelleri sayfamızda bulunabilir.

Ters Ev

Güzeloba Mahallesi’nin sınırları içerisinde yaklaşık olarak 300 metre karelik bir alana inşa edilen Ters Ev, Türkiye’de bir ilk olarak ön plana çıkmaktadır.Yaklaşık olarak yere göre 25 derecelik ters bir açıyla yerleştirilen ev, Muratpaşa’da en çok ilgi çeken noktalardan birisidir.Bütün mobilyaların doğru bir şekilde yerleştirildiği ve hemen her odanın bu şekilde tasarlandığı ev, mutfaktan yatak odasına, çocuk odasında salona kadar tam anlamıyla bir evi andırmaktadır.Yılın hemen her anında günün belirli saatlerinde ziyarete açık olan Ters Ev, farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır.Fotoğraf çekimi yaparken selfie şeklinde çekilmesi daha çok tavsiye edilir. Zira, ev ters olduğu için normal çekim, sıradan bir ev görünümü yansıtmaktadır.

Sandland Antalya Kum Heykel Müzesi

Her yıl festivallerinde düzenlendiği ve Türkiye’nin en çok ilgi gören açık hava müzelerinden birisi olan Antalya Kum Heykel Müzesi, Muratpaşa’nın Güzeloba Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bir diğer uğrak noktasıdır.Her yıl, dünyanın dört bir yanından gelen bir grup kum heykelciği, Lara sahil şeridi boyunca 7.000 metrekarelik bir alanda 10.000 ton kuma şekil vermek üzere bu sergiye katılmaktadır. Genel olarak işçiliğin temel maddesi kum ve sudur.Hemen her yaş grubundan insanın yoğun ilgi gösterdiği Sandland, Muratpaşa içerisindeki muhtemelen en renkli görüntülere ev sahipliği yapan noktadır. Sandland ayrıca her gün yetişkinlerin, gençlerin ve çocukların yaratıcı yeteneklerini bu sanatsal ifade biçiminde deneyimleyip gösterebilecekleri kum heykel etkinlikleri için bir alan içeren eğlenceli noktadır.

Antalya Oyuncak Müzesi

Antalya Oyuncak Müzesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bir projesi olarak, araştırmacı yazar Sunay Akın’ın danışmanlığıyla tamamlanmıştır. bMuratpaşa’nın Selçuk Mahallesi’nde, 23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 2011’de açılışı yapılmştır.1860’lardan günümüze kadar Anadolu kültürüne ait oyuncak örnekleri sergilenmektedir. Yaklaşık 3 bin oyuncağa ev sahipliği yapan Oyuncak Müzesi, İstanbul Müzesi’nden sonra Türkiye’nin ikinci büyük oyuncak müzesidir.Serginin yakınındaki müzede çocuklar ve kadınlar için atölye çalışmaları da mevcuttur. Müzenin en çok ilgi gören oyuncakları ise oldukça gerçekçi figürler ile oluşturulmuş Micky Mouse, Red Kit ve Daltonlar, Şirinler, Temel Reis, Kül Kedisi ve Keloğlan oyuncaklarıdır.

Antalya Arkeoloji Müzesi

Muratpaşa’nın Bahçelievler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Antalya Müzesi (Antalya Arkeoloji Müzesi), 1922 yılında Süleyman Fikri Erten tarafından kurulmuştur. Önce eski şehirdeki Alaaddin Camii’ne, ardından Yivli Minare’ye ev sahipliği yapan müze daha sonra şu anki yerine taşınmıştır.1972 yılında yeni binasında başlayan bu müze, içeriği bakımından Türkiye’nin en önemli müzelerinden biri olarak kabul edilir. Helenistik, Roma, Bizans ve Türk dönemlerine ait eser sergilenmektedir. Çocukları müzelere çekmek isteyen “Çocuk Müzesi” adlı yeni bir bölüm de vardır. Aynı zamanda çocuklar için bir kreş işlevi görür, böylece ebeveynlerin müze ziyaretlerini keyifli bir şekilde geçirmeleri amaçlanmıştır.

Hıdırlık Kulesi

Hadrian Kapısı’ndan sonra, Roma döneminden günümüze kadar ayakta kalan bir diğer yapı ise MS 2. yüzyılda inşa edilmiş olan Hıdırlık Kulesi’dir. Muratpaşa’nın Kılınçarslan Mahallesi sınırları içerisinde bulunur.Yapı başlangıçta şehir surlarının ötesinde anıtsal bir mezar binası olarak inşa edilmiştir.Erken Bizans döneminde kent nüfusunun korunmasına artan göç nedeniyle, kentin surları genişlemiş ve Hıdırlık Kulesi genişleyen surların içinde bulunan savunma kulesine haline dönüştürülmüştür. Anıtın en üst katı okçular ve mancınıklar için düzenlenmiş ve binanın bodrum katı 19. yüzyıla kadar bir şapel olarak kullanılmıştır. 1950 yılına kadar Antalya Belediyesi’nin tedarik deposu olarak kullanılmış, bugün kurumlara sınırlı bir süre için ve kültürel-sanatsal faaliyetler için açılmıştır.

Antalya Aqualand & Dolphinland

Muratpaşa’nın Meltem Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Antalya Aqualand & Dolphinland, çeşitli büyük su kaydırakları ve diğer su atraksiyonları ile gün boyu eğlenceli aktiviteler sunan hoş bir tema parkıdır. Nefes kesen Kamikaze ve Twister gibi su kaydıraklarının yanı sıra birçok farklı kaydıraklarını içeren eğlenceli aktiviteler sunar.Ayrıca dalga havuzu olan ve Crazy River olarak adlandırılan farklı bir eğlenme noktası da mevcuttur. Tema parkında en çok ilgiyi ise yunus ve fok gösterilerinin heyecan verici performansları çekmektedir. Küçük bir ücret karşılında yunuslar ile dalış yapmak da mümkündür.

Lara Düden Park

Aşağı Düden Şelalesi’ne ev sahipliği yapan Lara Düden Park, ilçe sakinlerinin özellikle akşam saatlerinde günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için tercih ettiği bir yerdir. Deniz kıyısının yanında solunda şelale, sağında eşsiz bir yeşillik, arkasında ağaçlık alanlar ve ön tarafında Akdeniz’in görkemi ile eşsiz bir yer olarak ön plana çıkar.Ziyaretçiler için park içerisinde seyir terası inşa edilmiş olup, Akdeniz kıyılarının falezli yapılarının ve eşsiz doğal manzaraların seyri bakımından oldukça cezbedici görünüm sunar. Parkın içerisinde çok fazla tesis bulunmaz. Genel olarak doğal yapının korunduğu alan, daha çok doğal bir açık hava müzesini andırmaktadır.İçerisinde fazla tesis bulunmamasına karşın, parkın çevresinde zaman geçirilebilecek alanlar bulunur. Yürüyüş, koşu ve kafa dinlemek için en yer olarak ön plana çıkmaktadır.

Kaleiçi Marina

Sadece Muratpaşa’nın değil aynı zamanda Antalya’nın eğlence merkezlerinden biri olan Kaleiçi Marina, MÖ 4. yüzyılda küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinmektedir.Günümüzde ise yaklaşık 200 m çapında doğal ve korunaklı yerleşim alanına sahiptir.Liman, MÖ 2. yüzyılın başlarında askeri ve ticari önem kazanmış, bugün Kaleiçi olarak bilinen Attelia’nın kuruluşunda önemli bir etken olmuştur. Ayrıca MÖ 2. yüzyılda kısa bir süre için Kilikya Korsanları tarafından ele geçirilmiştir. Ayrıca Roma döneminde Doğu Akdeniz’in en hareketli limanları arasında yer almıştır. Özellikle Bizans ve Selçuklu dönemlerinde, Mısır ve Suriye’ye giden denizciler için kurulmuş bir bağlantı noktası olarak ön plana çıkmaktadır.

Düden Şelaleleri

Düden Şelaleleri’ndeki kayalara çarpan suyun huzurlu sesleri, Antalya’nın tabiat güzelliğinin simgelerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Antalya’da serin bir gün geçirmek ve aynı zamanda bir doğa harikası görmek için Düden Şelaleleri sıklıkla tercih edilmektedir. Düden Şelaleleri ve çevresindeki piknik alanı, yıl boyunca yerli yabancı birçok kişiyi ağırlamaktadır.Düden isminin anlamı ise su kaynaklarını yutan bir delik anlamına gelir. Bu çukurların bazıları o kadar büyük olabilir ki, bir nehir ve gölü içine çekebilirler. Düdenbaşı mevkiinden başlayarak, akarsu üzerinde bir şelale oluşturur. Sonuç olarak Düden Şelalesi olarak 40 metrelik bir yükseklikten görsel bir şov meydana getirir. Doğal bir güzellik arayanlar için tercih edilebilecek ilk noktalardan birisidir.

Yivliminare Cami

Yivliminare Cami, Muratpaşa’nın Selçuklulara ait yapıları ile ön plana çıkan Selçuklu Mahallesi sınırları bulunmaktadır. Şehir surlarına yakın olan bu alanda, Selçuklular Dönemi’ne tarihlenen birçok yapı vardır. Bu yüzden bu bölge, Selçuklu Sokağı olarak da adlandırılmaktadır.Konumu itibariyle mahallenin en savunmasız, ancak yerleşimin en yüksek ve en korunaklı olduğu alan olarak ön plana çıkar. Bu alan Hellenistik Dönem’de yerleşimin akropolü olarak kullanılmasının yanı sıra ilk yerleşim döneminden de kullanılmıştır.İlk inşa edilen yapıların bulunduğu cami kompleksinde, Yivli Minare, Yivli Minare Camii, İmaret Medresesi, Atabey Armağan Medresesi, Mevlevihane, Yivli Minare Hamamı, Zincirkıran Mehmet Bey Türbesi ve Nigar Hatun Türbesi gibi tanımlanmış yapılar bulunmaktadır.

Deniz Biyolojisi Müzesi

Bir doktora çalışmasının sonucunda inşa edilen Deniz Biyolojisi Müzesi, Muratpaşa’nın Selçuk Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Belediyenin özel olarak ilgilendiği Deniz Biyolojisi Müzesi, Dr. Elif Özgür Özbek tarafından hayata geçirilmiş olup 2014 yılından beridir hizmet vermektedir. Deniz Biyolojisi Müzesi’nde yaklaşık olarak 500 farklı deniz canlı bulunmaktadır. Bunların arasında en çok dikkati çeken 19 adet ender rastlanan köpek balıklarıdır. İlk başlarda sadece Antalya açıklarında yakalanan deniz canlılarının sergilenmesine rağmen, günümüzde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yakalanan canlılarda burada yer almaktadır.

Muratpaşa Günübirlik Gezilecek Yerler

Yakın konumda bulunan doğal ve tarihi güzelliklerle bir arada görülmesi gereken yerler arasındadır. Muratpaşa Antalya’nın keşfedilmeyi bekleyen ilçelerinden biridir.

Karain Mağarası

Karain Mağarası Muratpaşa’ya yaklaşık 42 km uzaklıktadır. Tarihi dönemlerde tapınak görevi de gören Karain Mağarası günümüzde Sit Alanı olarak korunmaktadır. Ayrıca içerisinde yer alan oluşumlar görülmeye değerdir.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı Muratpaşa’ya yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Türkiye’nin en uzun plajı olan Konyaaltı 7 km uzunluktadır. Ayrıca berrak suyu ve doğal görünümü ile yaz tatili yapmak isteyenlerin eğlenceli zamanlar geçireceği yerdir.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi Muratpaşa’ya yaklaşık 18 km uzaklıktadır. Şelale yeşil bir vadi içerisinden akıp 18 metre yükseklikten dökülmektedir ve doğal bir manzara oluşturmaktadır. Şelale çevresinde doğa gezintileri yapılmakta, şehrin gürültüsünden uzakta dinlenilmektedir.

Belek

Belek Muratpaşa’ya yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Gece hayatı ile yaz tatilini birlikte yaşamak isteyenlerin uğrak yeridir. Muhteşem plajlar ile her kesime hitap etmesi Belek’i tercih edilebilir kılan özelliklerdendir.

Antalya Hayvanat Bahçesi

Antalya Hayvanat Bahçesi Muratpaşa’ya yaklaşık 20 km uzaklıktadır. 100 türden hayvanı barındıran Hayvanat Bahçesi çocuklar için, piknik yapmayı sevenler ve doğa gezginleri için de oldukça eşsiz bir görünüme sahiptir.

Aspendos Antik Kenti

Aspendos Antik Kenti Muratpaşa’ya yaklaşık 45 km uzaklıktadır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Aspendos M.Ö. 10. yüzyıldan günümüze dek kalıntılarıyla adından söz ettirmeyi başarmıştır. Doğa manzarasına da sahip olan Aspendos keşfedilmeyi beklemektedir.

Kaleiçi

Muratpaşa’nın tarihi güzellik bakımından en zengin olan bölgesi, şüphesiz kent merkezi olan Kaleiçi’dir. Bir tarafı Akdeniz’in mavisi suları ile çevrili iken bir kısmı da surlar ile çevrelenmiştir. Zamanında Kaleiçi bölgesinde yaşayan büyük medeniyetlerden nasibini almış olup, bünyesinde Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dan bir hayli eser barındırmaktadır. Eski evlerin hala bir barınak olarak kullanılmasının yanı sıra bir kısmı da butik oteller ve çeşitli dükkanlara ev sahipliği yapmaktadır. Geleneksel Türk kültürüne ait evlerin bulunması, tarihi dokunun hala korunduğunu en iyi şekilde yansıtmaktadır. Deniz kıyısında yürüyüş alanlarının da olması burasının bir cazibe noktası olmasına olanak sağlamıştır. Yaz aylarında genel olarak yürüyüş, alışveriş ve kısa şehir turlarının ilk adresi olarak Kaleiçi bölgesi tercih edilmektedir.

Muratpaşa Aktiviteleri

Gezilecek yerler bakımından Antalya’nın ilçeleri arasında bulundurduğu önemli noktaları ile ön plana çıkan Muratpaşa, Antalya tatilinin en önemli konumlarından birisidir. Bünyesinde barındırdığı doğa harikalarının yanı sıra tarihi güzellikleri de oldukça önemlidir. Söz konusu aktiviteler olduğunda ise, gezilecek yerler kadar geniş seçenekler sunar. Akdeniz’in mavi sularını keşfetmenin yanı sıra, bazı noktalarındaki ekstrem aktiviteleri ile olağanüstü heyecanlar yaşatır.

Rafting

Raft botlarıyla, debisi yüksek noktalarda macera dolu bir zaman geçirmek isteyenler için Muratpaşa’daki rafting ofisleri ile iletişime geçilmelidir. En çok tercih edilen seçenek Novaraft’tır. Ofisi, Fener Mahallesi’ne bağlı Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Novaraft ile Antalya’da en iyi rafting noktası olan Köprülü Kanyon Milli Parkı içerisinde bulunan Köprüçay Irmağı’na geçilir. 14 kilometrelik bir mesafe üzerinde rafting macerası başlamaktadır.7 yaş ve üzeri olanlar katılım sağlayabilir. Otelden alınarak sunulan transferli ücret 150 – 200 TL arası iken, ofise bireysel olarak gidildiğinde ödenmesi gereken ücret 100 – 150 TL arasında bir ücret alınmaktadır. Ekipmanların tamamı tur şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Dalış

Balıkların su altı yaşamları hakkında bilgi edinmek isteyenler için en ideal seçenek dalıştır. Muratpaşa’da dalış hizmeti veren birkaç işletme bulunmaktadır. Bunlardan birisi Star Diving Academy Dalış Merkezi’dir. Ofise Şirinyalı Mahallesi’ne bağlı Eski Lara Yolu üzerinden ulaşım sağlanabilir.Diğer popüler dalış işletmesi ise Lara Caddesi üzerinde ofisi bulunan Stingray PADI Diving Center’dır. İsteğe bağlı keşif dalışı, mağara dalışı, gece dalışı ve batık dalışı seçenekleri sunmaktadır. Dalış çeşidine göre fiyatları da değişkenlik gösterebilmektedir. Gerekli tüm ekipmanlar işletme tarafından karşılanır. Ayrıca dalış yapmadan önce 15 dakikalık bir eğitim süreci mevcuttur.

Jeep Safari

Denizden sıkılıp daha çok dağlık ve ormanlık alanlar üzerinde serin bir gezintiye çıkmak isteyenler için en ideal seçenek jeep safaridir. Rafting hizmeti veren Novaraft, jeep safari hizmeti de sunmaktadır. Yolculuk, 10 kişilik Land Rover araçlar ile gerçekleşir. Her bir araçta sürücü ve rehber hizmetleri bulunur.Tura 7 yaş ve üzeri kişilerin katılmasına izin verilir. Transfersiz tur ücreti 200 – 250 TL arasında iken, transferli tur fiyatı 250 – 300 TL arasındadır. Öğle yemeği tur fiyatına dahildir fakat gezilen bölgelerde temin edilecek diğer şeylerin masrafını karşılamamaktadır. Transfersiz tercih edenler için ofisi Fener Mahallesi’ne bağlı Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde yer alır.

Tekne Turu

Antalya ve çevresini keşfetmenin en iyi yolu, şüphesiz ki tekne turları olmaktadır. Kısa bir süre zarfında sunduğu hızlı yolculuk ile kıyı kesiminin doğal güzelliğini en iyi tekne turu aracılığıyla olmaktadır.Muratpaşa’nın merkezi bir ilçe olması, bölgenin önemini artırmıştır. Liman bölgesinde bireysel kiralanabilen teknelerin yanı sıra Harem, Antalya Yat Kiralama ve Toros Yachting gibi çeşitli kurumsal firmalarda bulunmaktadır.Muratpaşa ilçe merkezinden kalkan tekneler Kemer, Olimpos, Çıralı ve Adrasan bölgelerine uğradıktan ve Finike ve Demre’den sonra Kekova’ya kadar ilerlemektedir.

Binicilik

Uzun gezilerden sonra yorgunluk atmak ve biraz daha dinlenmek için en iyi yöntemlerden birisi, ata binmedir. Kısa bir zaman almasına karşın, oldukça hoş bir etki bırakan binicilik, Muratpaşa’da yapılacak aktivitelerden birisidir.İlçede bazı noktalarda yer alan at binme merkezleri, oldukça uygun fiyatlıdır.Hem restoran hem de at binme hizmeti sunan Nallı Bahçe At Çiftliği Kahvaltı & Restaurant, bunlardan sadece birisidir. Biraz dinlence biraz farklı bir aktivite olan at biniciliği, hem yerli hem de yabancı birçok kişinin ilgi odağı olmuştur. Midilli ve atları ile ön plana çıkan Nallı Bahçe At Çiftliği, en popüler olan yerlerden birisidir.

Muratpaşa Ulaşım Nasıl?

Antalya şehir merkezine 12 km mesafede yer alan Muratpaşa; Kepez, Konyaaltı ve Akdeniz ile çevrilidir. İlçeye ulaşım gayet kolay ve şehir merkezinden saat başı hareket eden toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Muratpaşa’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Antalya’nın ilçelerinden olan Muratpaşa, kuzeyde Kepez, batıda Konyaaltı ve doğuda Aksu ilçeleri ile komşudur. Denize kıyısı olan ilçe, tarihi yapıları, doğal güzellikleri, koy ve plajları ile birlikte bölgenin popüler turizm merkezlerinden biridir. 2008 yılında ilçe olarak kabul edilen Muratpaşa’nın yaklaşık 20 kilometre uzunluğunda sahil şeridi bulunmaktadır.Her bütçeye ve her zevke hitap eden otel seçeneklerine sahip Muratpaşa’da tatilinizi planlamak için Muratpaşa Otelleri sayfamızı inceleyebilir, otelleri ve sunduğu hizmetleri daha ayrıntılı görebilirsiniz.Muratpaşa, her yıl yerli ve yabancı olmak üzere binlerce turisti ağırlayan bir ilçedir. Denize kıyısının olması sebebiyle deniz turizminin de yapılabildiği ilçede, sahil şeridi ve daha iç kısımlarda birçok konaklama tesisi bulunmaktadırHer bütçeye uygun konaklama tesisinin hizmet verdiği ilçede yeterli kapasitede apart, otel ve pansiyon yer almaktadır. Sunduğu imkanlara göre farklılık gösteren konaklama tesisleri, Muratpaşa tatilinizin en iyi şekilde geçebilmesi için birçok olanak sağlamaktadır.

Akra Hotel

Muratpaşa ilçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta Şirinyalı Mahallesi sınırları içerisinde hizmet veren Akra Hotel’e ulaşımlar yürüyerek, özel araçla veya Şirinyalı minibüsleriyle yapılabilmektedir. Özel otopark alanı da bulunan otel, toplamda 471 odasıyla birlikte hizmet vermektedir. Günlük kat hizmetlerinin düzenli bir şekilde yapıldığı konaklama tesisine ait 3 restoran ve bar bulunmaktadır.3 adet açık yüzme havuzu bulunan otel bünyesinde aynı zamanda 4 adet açık tenis kortu da konukların kullanımına sunulmuş durumdadır. Tam donanımlı spa ve masaj hizmetinin verildiği salon bulunan otelde, konukların kullanabilmesi için ücretsiz yüksek hızda internet imkanı da bulunmaktadır.Son derece lüks ve konforlu olan otelin her odasında lcd televizyon, kasa, klima, çalışma masası ve banyo bulunmaktadır. Odalarının birçoğunun deniz manzaralı olduğu otel, Muratpaşa tatilinizde ihtiyacınız olan her türlü imkanı konuklarına sunmaktadır. Akra Hotel’de 1 kişi tek gece konaklama için ödenecek olan ücret 700 – 800 TL aralığındadır.

Prime Hotel

Muratpaşa ilçe merkezinde hizmet veren oteller arasında yer alan Prime Hotel’e ulaşımlar yürüyerek, taksi veya özel araçla yapılabilmektedir. Antalya Havalimanı’na yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan otelde, ücretsiz otopark alanı da bulunmaktadır. Oda kahvaltı konsepti ile birlikte hizmet veren otel, oldukça lüks tasarımı ile birlikte konuklarının keyifli vakit geçirebilmesi için birçok olanak sağlamaktadır.Otelin içerisinde bulunan masaj hizmetleri ile birlikte günün yorgunluğunu atabilir; ihtiyaç durumunda tesis içerisindeki doktor hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Fitness salonu, sauna, sinema, bar ve restoran gibi imkanlar da bulunan otelin her odasında lcd televizyon, klima, çalışma masası, banyo ve telefon yer almaktadır. Oda çeşitliliğinin de oldukça fazla olduğu Prime Hotel, aile konaklamaları için de oldukça uygundur. 35 odasıyla birlikte hizmet veren otel, Antalya il merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır. Prime Hotel’de 1 kişi tek gece konaklama için ödenecek olan ücret 700 – 800 TL aralığındadır.

Sky Kamer Hotel Antalya

Muratpaşa ilçe merkezinde hizmet veren Sky Kamer Hotel’e ulaşımlar yürüyerek rahatlıkla sağlanabilmektedir. Tesisin kendine ait ücretsiz otopark alanı da bulunmaktadır. 29 odasıyla birlikte konuklarını ağırlayan otel, hamam, spa, sauna, masaj, restoran, bar ve çamaşırhane hizmetleri gibi imkanlar sunmaktadır.Ekonomik, deniz manzaralı, aile ve aile suit oda seçenekleri bulunan otel aile konaklamaları için son derece uygundur. Lüks tasarıma sahip olan otel, aynı zamanda ortalama fiyatları ile birlikte tercih sebebi olmaktadır. Muratpaşa’da gezilecek yerlere de oldukça yakın bir lokasyonda hizmet veren otel, Antalya şehir merkezine 2, Antalya Havalimanı’na ise 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.Her odasında dolap, banyo, lcd televizyon, klima, mini bar, kasa ve telefon bulunan otelde 0 – 5 yaş arası çocuklar ücretsiz olarak kabul edilmektedir. Sky Kamer Hotel’de 1 kişi tek gece konaklama ücreti ise 300 – 400 TL aralığındadır.

Yazar Lara Hotel

Muratpaşa’ya bağlı Çağlayan Mahallesi sınırları içerisinde hizmet veren Yazar Lara Hotel, ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır. Denize oldukça yakın bir konumda bulunan otele ulaşımlar özel araç, taksi veya Çağlayan minibüsleriyle yapılabilmektedir. 30 adet odasıyla birlikte konuklarını ağırlayan tesis, butik otel konseptiyle hizmet vermektedir. Türk mimarisi ile dizayn edilmiş olan otel, konforlu yapısı ve ekonomik fiyatlarıyla birlikte 2019 yılından beri ziyaretçi kabul etmektedir.Toplamda 4 aile, 12 deluxe ve 14 adet standart odasıyla birlikte hizmet veren otelde sabah kahvaltıları ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Açık havuzu bulunan otel, aynı zamanda Lara Plajı’na da oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Her odasında banyo, çalışma masası, klima, lcd televizyon, saç kurutma makinesi ve banyo bulunan otel, aile konaklamaları için de uygundur. Yazar Lara Hotel’de tek kişi 1 gece konaklama ücreti ise 350 – 400 TL aralığındadır.

Linda Expo Palace

Muratpaşa ilçe merkezine hizmet veren Linda Expo Palace’a ulaşımlar yürüyerek kolaylıkla sağlanabilmektedir. 33 odasıyla birlikte konuklarını ağırlayan otel, Antalya il merkezine olan yakınlığı ve uygun fiyatlarıyla birlikte tercih sebebi olmaktadır. Konforu ve kaliteli hizmeti uygun fiyata edinebileceğiniz otel, Antalya Havalimanı’na 15, Antalya Otogarı’na 6 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.Sabah kahvaltılarının ücretsiz olduğu otelde, bunun dışında kalan yiyecek ve içecekler ekstra ücrete tabi tutulmaktadır. Tesis içerisinde ücretsiz yüksek hızda internet, restoran, bar, kuru temizleme, otopark, çamaşırhane ve minibar gibi hizmetler de bulunmaktadır. Her odasında banyo, lcd televizyon, minibar, saç kurutma makinesi ve klima bulunan otel, aile konaklamaları için de uygundur. Linda Expo Palace’da tek kişi 1 gece konaklama ücreti 150 – 250 TL aralığındadır.

Privado Hotels

Muratpaşa ilçe merkezinde Balbey Mahallesi sınırları içerisinde hizmet veren Privado Hotels’e ulaşımlar yürüyerek, taksi veya özel araçla sağlanabilmektedir. Tesisin kendine ait otopark alanı da bulunmaktadır. Muratpaşa tatilinde konforlu konaklamayı uygun fiyata yapabileceğiniz tesislerden olan Privado Hotels, 54 odasıyla birlikte hizmet vermektedir. Her odasında balkon, dolap, banyo, klima, lcd televizyon ve yüksek hızda internet bulunan otelde aile odaları da yer almaktadır.Bu sebepten ötürü aile konaklamaları için de uygun olan otelde sabah kahvaltıları ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. Antalya il merkezine yaklaşık 1, Antalya Havalimanı’na ise 13 kilometre uzaklıkta bulunan tesis, bölgede gezilecek önemli yerlere de yakın konumdadır. Privado Hotels’de tek kişi 1 gece konaklama ücreti 100 – 200 TL aralığındadır.

Yılın hemen her anında günün belirli saatlerinde ziyarete açık olan Ters Ev, farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır. Fotoğraf çekimi yaparken selfie şeklinde çekilmesi daha çok tavsiye edilir. Zira, ev ters olduğu için normal çekim, sıradan bir ev görünümü yansıtmaktadır.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar