Nürnberg’de Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Nürnberg Gezi Rehberi - Lebego1.Com

Nürnberg Avrupa’nın en meşhur ve en güzel noel pazarlarından birine sahip. Bu sebeple gitmek için yılın en güzel zamanı bence Aralık ayı. Pegnitz nehrinin 2 yakasına kurulmuş olan eski şehir merkezi yılbaşı öncesi ışıl ışıl oluyor. Nürnberg, eski Roma-Germen İmparatorluğu’nun merkezlerinden biri olarak kabul edilir.Orta Çağ’a ait surları ve kaleleri günümüze kadar korumayı başarmıştır.Karasal iklimin hâkim olduğu Nürnberg şehrinde yazlar sıcak, kışlar ise soğuk geçer.Bu iklim şartları göz önünde bulundurulduğunda şehri ziyaret etmek için en uygun dönemler mayıs ve eylül aylarıdır.Şehri önemli bölgelerini gezebilmek ve sosyal yapısını keşfedebilmek için 2-3 günlük bir gezi planı yapılması tavsiye edilir.Hitler’in de çok sevdiği bilinen şehir, 2. Dünya savaşında parti miting ve toplantılarının yapıldığı, dokümantasyon merkezinin de bulunduğu yer aynı zamanda. Şehir, savaş sonrası büyük Uluslararası ceza mahkemesine de Nürnberg Mahkemeleri ismiyle ev sahipliği yappmış.

Nürnberg’de Mutlaka Gezilecek Yerler

Köklü bir geçmişe sahip olan Nürnberg’de Orta Çağ ve Roma-Germen İmparatorluğu’nun hem mimari hem de kültürel yansımalarını hissedebilirsiniz.2. Dünya Savaşı sonrası Amerikan ve İngiliz bombardımanları sırasında çok ciddi hasar alan şehir, savaş sonrası aslına uygun olarak o kadar güzel yenilenmiş ki gerçekten takdir ettik. Şehir merkezini yürüyerek gezmek çok kolay. Her yer birbirine yakın ve rengarenk sokaklarında yürümesi keyifli bir şehir.Doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler.

BAHNOFSPLATZ

Nürnberg’in ana tren istasyon binası Bahnofsplatz, hiç tren kullanmayacak olsanız bile görmek, en azından önünden geçmek gerek.Biz Romantik rota kasabalarından Rothenburg ob der Tauber’e buradan kalkan trenimizle gittiğimiz için istasyonda vakit geçirme fırsatımız oldu.Almanların tren ağına hayran olmamak gerçekten mümkün değil.En küçük köye, kasabaya bile bir şekilde trenle ulaşım var.Tren garındaki bilet makinelerinde Türkçe seçeneği bulunuyor.Nürnberg nüfusunun %10’nun Türk olduğunu düşünürsek çok da şaşırtıcı değil sanırım.İstediğiniz bileti rahatlıkla alıp bizim yaptığımız gibi günübirlik geziler yapabilirsiniz.Biz Trenle özellikle noel zamanı büyüleyici atmosferi olan, aynı zamanda romantik yolun önemli duraklarından Rothenburg Ob Der Tauber isimli kasabaya gittik.Almanya’da olmıcak şaşırtıcılıkta bir tren gecikmesi yaşadığımız için bağlantılı treni kaçırıp, kısa bir süre de Ansbach isimli bir kasabada vakit geçirdik.Küçük kasabaların bakımlılığı, düzeni, her birinin küçük de olsa bir yılbaşı pazarı olması hoşuma giden noktalardı.

KÖNİGSTRASSE

Königstrasse, Nürnberg alışveriş sokağı.Bir çok markanın mağazasının yanı sıra Kasım sonundan Aralık sonuna kadar noel pazarının uzantısı olan prefabrik standlara da ev sahipliği yapıyor.Sokak, tren garı Bahnofsplatz’dan başlayıp şehrin kuzeyine geçmenizi sağlayan en güzel köprülerden Museumbrücke başlangıcında bitiyor.Günün her saati hareketli olan caddede özellikle yılbaşı pazarlarının kurulduğu dönem her ülkeden turist görmek mümkün.

MUSEUMBRÜCKE

Lorenzer altstad yani şehrin güney tarafından ayrılıp, sebalder altstadt yani kuzey tarafına geçerken tüm ihtişamıyla Kutsal Ruh Hastanesi ve nehir manzarasıyla poz verebileceğiniz, şehirde fotoğraf çekmek için en çok tercih edilen noktalardan biri Museumbrücke.Bu köprü sizi Königstrasse caddesinden, büyük noel pazarının kurulduğu Hauptmarkt’a bağlayacak keyfili bir yol.Zaten yürüyerek gezebileceğiniz şehirde oteliniz de kısa bir yürüme mesafesinde olursa çok rahat edersiniz.Biz Park Inn by Radisson Nürnberg’de kaldık.Otelden memnun kaldım ama nisbeten biraz fazla yürüdük diyebilirim.

HEİLİG GEİST SPİTAL

1332-1339 yılları arasında zengin aristokrat Konrad Gross tarafından yaşlılar ve düşkünler için yaptırılmış olan tarihi hastane.İçeriyi gezebilir veya altındaki cafede zaman geçirebilirsiniz.Eğer vaktiniz yoksa en azından Museumbrücke köprüsünden geçerken arkanıza bu yapıyı alıp bir fotoğraf çektirmeyi unutmayın.Nürnberg’e geldiğinizin ispatı niteliğindeki meşhur fotoğraflardan biri bu oluyor İlginç bi şekilde Instagram’da en çok paylaşılan Nürnberg resimlerinden biri Muesumbrücke üzerinde arka fonda bu bina ile çekilen resimler.

HAUPTMARKT

Eski şehrin kuzey bölümünün ana meydanı Hauptmarkt.Aynı zamanda bir çok önemli yapı da bu meydanın çevresine toplanmış durumda.Meydanda yıl boyu en keyifli zamanı geçirebileceğiniz dönem şüphesiz christmas market zamanı olan Aralık ayı.Meydanda birbirinden keyfili standlarda ister sosislinizi yer, sıcak şarabınızı içer, minik sahnede çalınan müzikleri dinlersiniz.İsterseniz kendinizi kaybedebileceğiniz yılbaşı süsleri ve eşyaları satan yerlerde farklı bir dünyaya dalabilirsiniz.Eğer hava da size bir güzellik yapmışsa ve yağmurlu değilse buradan çıkmak isteyeceğinizi pek düşünmüyorum.Rahatlıkla saatler geçirebileceğiniz bir dünya sizi bekliyor.Her bir stantta incelencek okadar çok şey var ki.Özellikle el emeği minyatür eşyalar oldukça ilginçti.minicik ev eşyaları, aletler, sebze meyveler… Belki çok da kaptırmamak lazım, sonra bir hobi haline gelip bunlardan biriktirmeye başlayabilirsiniz.Gezdiğim diğer avrupa şehirlerinde noel pazarını bi kez ziyaret eder, keyifli zaman geçirir ve çıkardım.Burası için aynı şeyi söylemek gerçekten mümkün değil.Sabahı akşamı ayrı güzel.Giriş ücreti gibi bir olay da olmadığı için gün boyu istediğiniz kadar girip çıkabilirsiniz.Nürnberg’in Christmas Market ile ünlü olma sebebini tam olarak anlamış bulunuyorum.

FRAUEN KİRCHE

İngilizcesi Church of or Lady olan Frauen Kirche, Nürnberg’in en meşhur kilisesi ve şehrin simge yapısı.1349 yılında yapılan Yahudi katliamı sırasında aslında bir sinegog olan bina yıkılıyor ve 4.Charles zamanında yerine bu kilise inşaa ediliyor.Tarihe tanıklık etmiş bu kilisenin içerisini görmenizi tavsiye ederim.Giriş 3.5 euro ama ufak bir tüyo veriyim.Kalabalık günlerde sakince aradan sıyrılıp geçip içeri oturabilirsiniz Hem biraz dinlenmiş olursunuz hem de farklı atmosferi tatmış olursunuz.Frauen Kirche 1948 yılından beri noel pazarının açılışına ev sahipliği yapıyor.Açılış, klisenin balkonundan gerçekleştiriliyor.Siz de isterseniz balkona çıkabilir şehir ve meydan manzarasını seyredebilir, buradan güzel kuşbakışı fotoğraflar çekebilirsiniz.

SCHÖNER BRÜNNEN

Türkçesi “Güzel Çeşme” olan Schöner Brünnen, 19 metre yüksekliğinde rengarenk ve eğlenceli bir çeşme.Üzerindeki 40 figür Kutsal Roma-Germen İmparatorluğunun hayat görüşünü temsil ediyor.Mimarisi dışında, bir önemi de önünde asılı olan ufacık bir altınrengi halka.Bu halkayı çevirdiğinizde size şans getireceğine inanılıyor.Hatta gelen turistler de halkaya dokunup, fotoğraf çektirmek için sıraya giriyorlar.Hatta bazıları defalarca halkayı döndürüyor.Sanırım ne kadar çok tur attırırlarsa o kadar bol şans getireceğine inanalar da var? Ben bu batıl inanç kısmına inanmamakla birlikte, yapmazsam eksik kalacak gibi hissettim ve halkaya dokundum evet üstüne fotoğraf da çektirdim.

RATHAUS

Almanya’da belediye binaları hep güzel.Nürnberg Rathaus da oldukça gösterişli bir bina.Hauptmarkt ana meydanın hemen yanında bulunuyor ve Kaleye doğru çıkan yolda Sebaldus Klisesi ile karşılıklı konumlanmış durumdalar.Hiç aramadan, yol üzerinde karşınıza çıkacak olan Rathaus’u görmeden geçmeniz zaten pek mümkün değil.İçini gezmedik.Kaleye doğru çıkan yokuşta devam etmek ve sıradaki duraklarımıza ulaşmanın heycanıyla yolumuza devam ediyoruz.

SEBALDUS KİRCHE

1200’lü yıllarda bir Roma Bazilikası olarak inşa edilmiş.Nürnberg’deki bir çok yapı gibi 2.Dünya savaşı sırasında ciddi hasar almış ama sonrasında başarılı bir renovasyon sonucu günümüzde sapasağlam ayakta.İçeride aynı zamanda St.Sebaldus’un mezarı bulunuyor.Nürnberg’in hem tarihi hem de mimari olarak önemli yapılarından bir tanesi Sebaldus Kirche.Aynı Lorenz Kirche de olduğu gibi bu kilise de bulunduğu bölgeye adını veriyor ve eski şehrin kuzey yakası Sebalder Altstadt olarak anılıyor.

FEMBO HAUS

Fembo Haus, Nürnberg’in önemli müzelerinden biri.Kaleye çıkarken yine yola üzerinde karşılaşıyor olcaksınız.Şehrin tarihi ile ilgili bilgi edinebileceğiniz bir müze.Aynı zamanda Nürnberg Fotoğraflarında da bolca karşılaşacağınız bir bina.Bavyera tarzından biraz daha farklı bir yapıda inşa edilmiş olan bina orjinal bir tasarıma sahip.Kışın soğuk günlerinde Almanya’nın ortasındaki bu küçük şehrin bu kadar ilgi görmesinin otellerde zor yer bulunuyor olmasının haklı bir sebebi varmış. Biz de bu rotayı seçtiğimiz için memnunum ve Nürnberg’in yılbaşı pazarının başarılarının devamını diliyorum.

KAİSERBURG

Nürnberg Kalesi “Kaiserburg”.Kaleye ufacık bir yokuştan çıkıp ulaşılıyor.Birkaç ayrı bölümden oluşuyor.Bazı iç bölümler için bilet almanız gerekiyor.Kalenin kulesinin önünde seyir terası gibi bir alan var.Tüm şehir burada ayaklarınızın altında.Bilet kısmına gelirsek Palas/Museum 5.50 euro ve Brunnen (çeşme) 3 euro olarak ikiye ayrılıyor.Genel bilet 7 euro.Bence kalenin surları ve bahçesi içinde dolaşmak kuleyi görmek yeterliydi.İçeri girip çok zaman kaybetmeden rotamıza devam etmeyi seçtik.

NÜRNBERG ALBRECHT DÜRER HAUS

Ünlü ressam Albrecht Dürer Nürnberg için çok önemli bir şahsiyet Başta Nürnberg Havaalanı olmak üzere bir çok yere de bu yüzden ismi verilmiş.1509-1528 yılları arasında yaşadığı ev şuan müze haline getirilmiş.Giriş 6 euro.İçeride kendi eşyaları ile birlikte hayatı ve dönemin yaşam tarzı gösteriliyor.Ayrıca ressamın bazı resimleri de yine Albrecht Dürer Haus içinde sergileniyor.

WEİSSGERBERGASSE

Bu sokak meşhur Bavyera tarzı evlerden yan yana bir sürü görüp, fotoğraflar çekip rengarenk evleri inceleyebileceğiniz keyifli bir sokak Sokaktan Pegnitz nehrine ve köprülerden birine geliyoruz.

MAXBRÜCKE

Pegnitz nehri üzerinde her köprünün manzarası gibi bununki de çok cici Köprülerin hepsinden bi tur geçmek lazım… Hepsinin havası, manzarası ayrı güzel.Özellikle mimari açıdan 2.Dünya Savaşı sonrası renovasyon Berlin’de gördüğüm kadarıyla daha çok kilise, şehir kapısı gibi büyük simge yapılarda gerçekleştirilirken, Nürnberg’de normal konut binaları da orjinaline uygun olarak yenilenmiş.Tabi bir de bu yenilenmeye Bavyera bölgesinin özel mimarı tarzı eklenince, ve evler rengarenk boyanınca gerçekten orjinal ve sokaklarında keyifle yürünülesi bir şehir ortaya çıkıyor.

FLEİSCHBRÜCKE

Bir diğer köprümüz Fleischbrücke.Yine fotoğraflık sevimli bir köprü.Yazın da oldukça tatlı bir şehir olduğu söylense de Kasım sonu ve Aralık boyunca Nürnberg’in en güzel dönemi olduğuna inanıyorum.Noel Pazarı çok zengin, ve diğer şehirlerde bulamayacağınız bir çok orjinal süs, eşya ve lezzete ev sahipliği yapıyor.Gezdik, gördük, beğendik, şiddetle tavsiye ediyoruz…

ADLERPARKHAUS

Burası bir otopark ama manzaralı bir otopark.Otoparkın neresini gezelim dediğinizi duyar gibiyim ama Adlerparkhaus otaparkının 7.katındaki açık alana çıktığınızda güzel bir şehir manzarası yakalıyorsunuz.Bunu herkes bilmez, benden özel tavsiye olsun:) Kimse girip çıkarken bir şey sormuyor.İstediğiniz gibi yukarı çıkıp bol bol şehir manzarası izleyebilirsiniz.Ayrıca arabayla geziyorsanız da merkezde rahatlıkla arabanızı bırakabileceğiniz mantıklı bir seçenek olarak da not düşmüş olalım.

LEBKUCHEN SCHMİDT

Nürnberg’in meşhur tarçınlı kurabiyelerinin ismi Lebkuchen.Şehrin bir çok yerinde bu lezzetli kurabiyelerden bulabilirsiniz ancak ben “Lebkuchen Schmidt” isimli mağzayı tavsiye ederim.Hem size şehirden hatıra kalıcak, Nürnberg resimleriyle kaplı güzel bir kutunun içinde kurabiyelerinizi alıp, eve götürebilirsiniz.Ben resimdeki eğlenceli kutumu evde bol bol kullanıyorum.Kurabiyelerin çikolata ve içindeki malzemelerin bolluk oranına göre fiyatları değişiyor.Kutunuzu içinde bir kaç çeşit olanlardan seçerseniz hepsinden deneme fırsatınız olur.Mağzanın online satışı da var.Özetle Nürnberg Almanya’nın büyük şehirleri kadar özellikle Türkiye’de duyulmamış olsa da mutlaka görülmesi keşfedilmesi gereken bir şehir.Hem de rahatlıkla 2 günde bu keşfi tamamlayabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.Belki biraz iddialı bir yorum olacak ama Nürnberg’i Berlin’den daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.

LORENZER ALTSTADT

Nürnberg güney bölümündeki nehrin altında kalan eski şehir Lorenzer Altstadt Lorenzer Eskişehir olarak geçiyor.Nürnberg turunuzu buradan başlayıp, bu bölgenin önemli yapısı Lorenz Klisesini gördükten sonra kuzeye geçebilir, ve ya kuzey turunu tamamlayıp görülecek önemli yapıların çoğu kuzeyde sonrasında bir şeyler içmek ve dinlenmek için güneydeki cafe- barlara gelebilirsiniz.Tam istediğimiz tarz ahşap döşemeli bir alman biracısı bulmayı başarmadığımız için Irish Pub’lar ile yetinmek durumunda kaldık.Eğer güzel mekan öneriniz varsa yorumlara eklerseniz sevinirim. Ya eski usül biracılar artık kalmadı ya da biz bulamadık emin değilim. Otellerin de çoğunluğu Lorenzer bölgesinde olduğu için ve tren garına da yakınlığı sebebiyle muhtemelen siz de bu tarafta konaklıyor olacaksınız.

LORENZ KİRCHE

Lorenz Klisesi 13.yy’da Roma-Germen imparatoru 4.Charles tarafından yaptırılmış. Nürnberg’in bir çok tarihi yapısı gibi bu kilise de 2.Dünya Savaşı sonrasında neredeyse kullanılmaz hale gelmiş ama savaş sonrası aslına uygun olarak çok başarılı şekilde yenilenmiş.Giriş ücreti 2 euro.Kirche almancada klise demek.Aslında bu klise bölgeye da adını vermiş.Lorenzer bölgesi ve Lorenz klisesi olarak geçiyor.Bizim şehir turumuzun ilk durağı burasıydı ve etkileyici bir başlangıç oldu diyebilirim.Hele gezi başlar başlamaz tağmura yakalandıysanız, klise içerisinde zaman geçirirken ve süslemeleri incelerken bir yandan vaktinizin boşa gitmedğini hissediyorsunuz.

NATİONAL MUSEUM

Giriş ücreti 8 euro olan Ulusal Müze pazartesi dışında her gün sabah 10.00 akşam 18.00 arası açık.Almanca konuşulan bölgelerin tarih, kültür ve sanatı hakkında geniş bilgi sahibi olmanızı sağlayacak oldukça büyük ve kapsamlı bir müze.Müze gezmek kapalı mekan aktivitesi olduğu ve ben dış mekan aktivitelerini tercih ettiğim için burayı dışarıdan görüp, bilgi edinip pas geçiyoruzi Vaktiniz kısıtlı değilse ve alman kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ziyaret edebilirsiniz. Müze, Lorenzer Altstadt yani eskişehrin nehrin gümyinde kalan bölümünde bulunuyor.

Nürnberg’deki Festivaller

Nürnberg özellikle Noel Festivali ile ünlü olan bir şehirdir.Yılın diğer dönemlerinde ise kültürel ve tarihi olarak düzenlenen farklı festivaller bulunur.Gezinizi bu festival dönemlerinde planlayarak şehrin farklı ve renkli atmosferine tanıklık edebilirsiniz.

-Nürnberg Noel Festivali (Aralık)
-Nürnberg Folk Festivali (Nisan)
-Franconian Bira Festivali (Mayıs)
-Nürnberg Old Town Festivali (Eylül)

Nürnberg’de Ne, Nerede Yenir?

Türk mutfağından oldukça farklı bir mutfağa sahip olan Numberg’te farklı tatları deneme fırsatı bulabilirsiniz.Şehirde; lebkuchen adı verilen ünlü zencefilli keki tadabilir, dünyaca ünlü Numberg sosislerinin tadına bakabilirsiniz.

Nürnberg Sosisi: Bratwursthäusle
Schäuferle (Domuz, et yemeği): Albrecht Dürer Stube
Lebkuchen (Zencefilli kek): Gingerbread – Schmidt, Lebkuchen-Schmidt
Yerel Alman Mutfağı: Albrecht Durer Stube, Restaurant Trodelstuben, Bohm’s Herrenkeller
Biftek: Goldener Pudel, Block House Nurnberg, Eku Inn
Cafe: Cafe Nef, Cafe Mainheim, Konditorei Cafe Beer

Nürnberg’de Ne, Nereden Alınır?

Noel Pazarı ile ünlü bir şehir olan Nürnberg, bu dönemde yaklaşık 2 milyon ziyaretçi ağırlar.Kurulan bu pazarlarda, oldukça ilginç gösteriler eşliğinde alışveriş yapabilirsiniz.Noel döneminde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bu pazarlardan yerel gıdalar satın alabilirsiniz.Şehrin diğer dönemlerindeki en önemli alışveriş noktaları ise Pegnitz Nehri kıyısında bulunan Breite Fruaentor, Karalinenstrabe ve Kaiserstrasse caddeleridir.Bu caddelerde her konseptte dükkânı rahatlıkla bulabilirsiniz.Eğer hediyelik eşya almak isterseniz Hauptmark’a uğramalısınız.Noel dönemi ile ünlü olan şehirde bölgeye özgü Noel süslemeleri veya Käthe isimli dükkândan “zwetschgenmännle” adlı ufak boyutlarda ve farklı şekillerde tasarlanan bebeklerden satın alabilirsiniz.

Nürnberg Gece Hayatı

Avrupa’nın diğer kentlerine göre daha ucuz bir gece hayatına sahip olan Nürnberg’de hem Alman kültürünü görebileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz bir gece planı yapabilirsiniz.Özellikle Weissgergasse bölgesinde birbirinden farklı birçok eğlence mekânını bir arada bulabilirsiniz.Kokteylleri ile ünlü olan Bar Nürnberg bölgenin en çok tercih edilen mekanlarından birisidir.200’den fazla içecek çeşidi ile bölgede meşhur olan bir diğer bar ise Mata Hari Bar’dır.Vintage atmosferi ve farklı konsepti ile öne çıkan Vintage Bar ise ziyaretçilerin gözde mekânları arasında yer alır.Gecenize müzikle devam etmek isterseniz yiyecek-içecek menüsünün zenginliği ile bilinen ve farklı ışıklandırma sistemi ile dikkat çeken Loom Bar’ı tercih edebilirsiniz.

NürnbergUlaşım

Nürnberg şehir merkezine 8 km gibi oldukça yakın bir mesafede yer alan havaalanından şehir merkezine ulaşımınızı; U2 metro hattı ile 10 dakikada veya 32 numaralı otobüsleri kullanarak 45 dakikada sağlayabilirsiniz. Nürnberg, hem sanayi hem de fuar alanında bulunduğu nokta sebebiyle oldukça hareketli bir havalimanı Albrecht Dürer. İstanbul’dan Pegasus ve Türk Hava Yolları‘nın doğrudan uçuşu var. Ayrıca Lufthansa, AirSerbia, EuroWings, Air Berlin, British Airwaysgibi firmaların tek ya da iki aktarmalı uçuşları bulunuyor.

Nürnberg’de Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Pegnitz Nehri ile ikiye bölünmüş olan şehirde; güneyde Alstadt St.Lorenz, kuzeyde ise Alstadt St.Sebald bölgeleri bulunur.Bu iki bölge de konaklama için oldukça uygun bölgelerdir.Pegnitz Nehri’ne yaklaştıkça otel fiyatları artış gösterir.Şehir merkezine yakında kalmak isterseniz Hotel dasPaul, Ringhotel Loew’s Merkur ve RentMoWo otellerini tercih edebilirsiniz.Diğer konaklama seçenekleri için otellerin yoğunlukta bulunduğu Königstrase Caddesini de gözden geçirebilirsiniz.Bunların dışında daha uygun fiyatlı bir seçenek olan ve yurt tarzında hizmet veren hostelleri seçerek de daha makul fiyatlı bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

Centro Hotel Nurnberg

Şehir merkezi 21 km mesafedeNuremberg General Hospital 700 m mesafede, Nürnberg şehrinin merkezine yaklaşık 3 km uzaklıktaki bu otel, bahçe manzarasına sahip 74 konforlu oda ve bünyesinde özel yüzme havuzu sunmaktadır

Movenpick Hotel Nurnberg Airport

Şehir merkezi 48 km mesafede200 m mesafede, Dağ manzarasına ve lobi restoranına sahip otel, şehir demiryolunun yakınında yer almaktadır

Novotel Nuernberg Centre Ville

Şehir merkezi 600 m mesafedeLeoni AG 300 m mesafede, Mitte semtinde yer alan otel, çocuklu misafirler için bebek karyolaları, oyun alanı, oyun odası sunmaktadır

Park Plaza Nuremberg

Şehir merkezi 400 m mesafedeCrafts Hall 200 m mesafede, Şehre bakan otel, Nürnberg şehrinin alışveriş bölgesinde, Nuremberg Hayvanat Bahçesi’a çok da uzak değildir

Seminaris Hotel Nurnberg

Şehir merkezi 41 km mesafedeZeppelinfeld 1000 m mesafede, Südoststadt semtinde otoyola yakın yer alan tesiste Akdeniz yemekleri ve hayvanat bahçesi, stadyum sunulur

Five Reasons Hostel & Hotel

Şehir merkezi 600 m mesafedeGermanisches Nationalmuseum 200 m mesafede, Nuremberg Noel Pazarı’nın hemen yanındaki hostel şehir merkezinden 10 dakikalık mesafede modern konaklama imkanı sunar

Premier Inn Nuernberg City Centre

Şehir merkezi 600 m mesafedeMain station Nuremberg 500 m mesafede,Otel, alışveriş bölgesinde uygun konuma sahip tenis kortu, golf kursları, bar sunar.

Park Inn By Radisson Nurnberg

Şehir merkezi 1000 m mesafedeElisabethkirche 400 m mesafede, Bu Orta Çağ mimarisi tarzı tesis özel yüzme havuzuna ve sokak manzarasına sahiptir

Leonardo Hotel Nurnberg

Şehir merkezi 11 km mesafedeElisabethkirche 600 m mesafede, Otel, Nürnberg şehrinin merkezinde 102 odası ile Nuremberg Noel Pazarı’a kolay erişim imkanı olan konaklama sunmaktadır

A&O Nurnberg Hauptbahnhof

Şehir merkezi 600 m mesafedeLeoni AG 200 m mesafede, Nürnberg şehrinin merkezinde yer alan bu para karşılığında çok iyi otel, 116 oda, gece kulübü, kütüphane sunmaktadır

Nh Collection Nurnberg City

Şehir merkezi 700 m mesafedeLeoni AG 300 m mesafede, Nuremberg Noel Pazarı’a yakınlığı sunan bu konforlu otel, sağlık kulübü, spa merkezi, jakuzi da sunmaktadır

Sorat Hotel Saxx Nurnberg

Şehir merkezi 600 m mesafedeNuremberg Town Hall 100 m mesafede, 103 odalı ve şarap barına sahip bu otel, şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde, merkezî bir konuma sahiptir

B&B Hotel Nurnberg-Hbf

Şehir merkezi 500 m mesafedeLeoni AG 100 m mesafede, Mitte semtinde bulunan otel Orta Çağ mimarisi tarzı bir binada Meistersingerhalle Kongre ve Etkinlik Salonu’a yakın bulunur

Novina Hotel Wohrdersee Nurnberg City

Şehir merkezi 12 km mesafedeLeoni AG 900 m mesafede, Germanisches Nationalmuseum’a yakın alışveriş bölgesinde yer alan bu evcil hayvan kabul eden otel, ortak dinlenme salonu, barbekü ızgaralar, kütüphane ve 147 oda sunmaktadır

Maritim Hotel Nurnberg

Şehir merkezi 500 m mesafedeMain station Nuremberg 200 m mesafede, Kokteyl barına ve özel yüzme havuzuna sahip tesis, City Walls of Nuremberg’nın yakınında ve Nürnberg şehrinin merkezine 1 km’den daha az bir mesafede yer almaktadır

Hampton By Hilton Nurnberg City Center

Şehir merkezi 600 m mesafedeLeoni AG 300 m mesafede, Özel yüzme havuzu sunan otel, Nürnberg şehrinin kültürel bölgesinde, Nuremberg Noel Pazarı’a çok uzak olmayan bir konumda yer almaktadır

Azimut Hotel Nuremberg

Şehir merkezi 12 km mesafedeBurg Nürnberg (Kaiserburg) 400 m mesafede, Balkon yakınındaki bu otelin konukları özel yüzme havuzunda yüzebilir veya çatıdaki teras, kış bahçesi, ortak dinlenme salonu gibi olanakların tadını çıkarabilir

B&B Hotel Nurnberg-City

Şehir merkezi 700 m mesafedeVerkehrsmuseum Nuremberg 300 m mesafede, Bahçe manzaralı bu modern otel, Meistersingerhalle Kongre ve Etkinlik Salonu de dahil olmak üzere Nürnberg şehrinin turistik yerlerine yakındır

Best Western Hotel Nurnberg City West

Şehir merkezi 3.4 km mesafedeNürnberger Schwurgerichtssaal 1.0 km mesafede, Bu 5 katlı otelde konuklar açık büfe kahvaltının tadını çıkarabilir ve kolayca ulaşılabilir bir yerde konumlanan Transport museum Nuremberg’ı ziyaret edebilirler.

Hotel Agneshof Nurnberg

Şehir merkezi 800 m mesafedeAlbrecht Dürer’s House 100 m mesafede, Transport museum Nuremberg’nın yanındaki Mitte semtinde yer alan otel, ses yalıtımlı odalar ve çok hoş manzara sunmaktadır.

Hotel Continental

Şehir merkezi 300 m mesafedeKönigstor city gate 200 m mesafede, Meistersingerhalle yakınında bulunurken çevresinde tesisten 400 metre mesafede Hauptbahnhof metro istasyonu vardır.

Novina Hotel Tillypark

Şehir merkezi 3.7 km mesafedeNaturgarten REZ (am Einkaufszentrum Röthenbach) 1.8 km mesafede, Bölgesel yemekleri sunan otel, Weststadt semtindeki Nürnberg’a yakındır.

 

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar