Venedik’te Gezilecek Yerler ve Konaklama Tavsiyeleri

Venedik Gezi Rehberi - Lebego1.Com

İtalya’nın tarihi şehirlerinden Venedik her yıl yaklaşık 3 milyon turist tarafından ziyaret ediliyor. Şehrin kanallarını, gondolcularını anlatan filmlerin, dizilerin, kitapların da haddi hesabı yok zaten. İtalyanca adı Venezia olan kentin ismi şehri kuran Venetii kabilesinden geliyor. Aslında bu kabile İtalya ana karasında yaşıyor ama Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasını takiben bölgede çok fazla işgal ve yağma olunca kendilerini korumak için bu adalara taşınıyorlar. Sizin de yolunuz Venedik’e düşerse yapacağınız ilk şey bir kanal gezintisi olacaktır muhtemelen. Tabii burada yapılacak tek şey bu değil, Venedik’te görülecek sayısız yer mevcut. Venedik, bu yönü sayesinde, Rönesans Dönemi’nde birçok sanatçıya ev sahipliği yapmış ve bu dönemdeki gelişmelerde önemli rol oynamıştır.Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Venedik, festival zamanları kadar bahar aylarında da ziyaretçilerine oldukça keyifli bir ortam sunar. Kanal gezileri ve yakın adaları ziyaret etmenin yanı sıra şehrin labirent gibi sokaklarında dolaşmak oldukça keyiflidir.Şehri gezmek için en az iki gün ayırılması tavsiye edilir. Civardaki diğer şehirleri ve kasabaları gezmek isterseniz bu süreyi daha geniş tutmanızda fayda var.

Venedik’te Mutlaka Gezilecek Yerler

Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Venedik’te; kanallardan bazilikalara, adalardan tarihi meydanlara gezilecek pek çok özel rota bulunur.Bunun yanı sıra, muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine armağan eden kanal turu, şehirde mutlaka deneyimlenmesi gereken etkinliklerin başında gelir.

Palazzo Ducale

San Marco Meydanı’nda, hemen katedralin yanında yer alan bu müze eskiden Venedik’i yöneten dük tarafından saray olarak kullanılmış bir bina, ayrıca meşhur Kazanova da burada hapis tutulmuş. Zaten saraydan çok kaleyi andıran bir mimarisi var. Genellikle San Marko Katedrali’ne girmek için oluşan kuyruk bu binanın altına dek uzanıyor, eğer sırada bekleyecekseniz çok sayıdaki kemeri incelemek için bol bol vaktiniz olacak! En azından gölge olması yaz aylarında çok iyi gelebiliyor.Palazzo Ducale Müzesi, Nisandan Ekime dek 08:30 ile 19:00 arası açık, Kasım ve Mart arasında ise yine aynı saatte açılıp 17:30’da kapanıyor. Toplam 16 Euro olan San Marko Meydanı Müze Bileti ile burayı ve yine bu meydanda yer alan üç müzeyi (Correr Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Marciana Kütüphanesi) daha gezebilirsiniz. Bunlardan Correr Müzesi, kürelere adanmış bir müze olmasıyla oldukça şaşırtıcı. Dört asırlık küreler bile mevcut! Diğer iki müzenin adları ise yeterince açıklayıcı diye düşünüyorum, özellikle meraklı olanlara hitap edecektir.Eğer müze gezmeyi çok seviyorsanız, 24.50 Euro’ya alacağınız Museum Pass ile bunlar dahil toplamda on müzeyi gezmeniz de mümkün. Karar sizin. Özellikle burada kuyruk oldukça uzayabiliyor, dolayısıyla biletinizi Unica Venezia üzerinden online olarak da alabilirsiniz.

San Marco Katedrali

Katedralin tepesindeki heykeller arasında en dikkat çekeni dört bronz atın yer aldığı meşhur Quadriga olsa da sizin görebileceğiniz aslında bir replikası. Özgün hali müzede koruma altında. Sabah 09:45 ile akşam 17:00 arası ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz ancak uzun, upuzun bir sıra beklemeye hazır olun. Beklemek o kadar sürüyor ki ben sıradayken yere bağdaş kurmuş iskambil oynayan öğrencilere bile tanık oldum.1.50 Euro karşılığı bilet alırsanız sıra beklemeden gezmeniz de mümkün, ayrıca yukarıdaki müze için ek 5 Euro, içerideki meşhur Pala d’Oro ziyareti için de 2 Euro ödemeniz gerekiyor. Aktif olarak ibadet için kullanıldığından içeride dikkatli davranmanız gerekiyor, fotoğraf ve video çekmek yasak, kısa giysiler ve omuz açık kıyafet yasak. Ayrıca büyük çanta ve bavulla da giremiyorsunuz, emanete bırakmanız gerekiyor.İlginç biçimde, katedralde çalıntı olan tek şey at heykelleri de değil. Katedralin adandığı Aziz Marco’ya ait kalıntılar da Mısır’daki İskenderiye’den çalınıp buraya getirilmiş. Hatta bunu domuz etinin altına saklayarak Müslüman gümrük memurlarından gizlemişler ve Venedikliler tüm bu durumla epey övünüyorlar, zaten katedralin kapısının üzerinde de bunu anlatan bir mozaik bulunuyor. Sonuç olarak, İskenderiye’den kalıntıların ve Bizans heykellerinin yer aldığı, Aya Sofya’yı temel alan Bizans mimari anlayışı ile inşa edilmiş bir binayı Venedik’te ziyaret ediyorsunuz. Yine de kemerleriyle, kubbeleriyle, aradaki minik kuleleri ve mozaikleriyle oldukça güzel bir yapı olduğu kesin.

San Marco Meydanı

Venedik’in merkez noktasının bu meydan olduğunu söylemek mümkün. Meydan turistlerle ve sayıca onlarla yarışan güvercinlerle dolu. Kuşlar o kadar çok ve insanlara o kadar alışık ki kendinize dikkat etmenizi öneririm. Şehrin koruyucu azizi olan San Marco’ya adanmış meydanda aynı azize adanmış bir de katedral var. Üstelik bize pek de yabancı sayılmaz: Katedralin tepesinde yer alan heykeller İstanbul’dan çalınarak buraya getirilmiş. 1204 yılında Dördüncü Haçlı Seferi sırasında Papa, Haçlı askerlerini deniz yoluyla taşımaları için Venedikli gemicilerle anlaşıyor. Yalnız Venediklilerin aklında başka planlar var! Venedikli tüccarların esas geçim kaynağı Doğu Akdeniz ticareti olduğundan asırlar boyunca bu alanda en büyük rakipleri olan Bizans ile hep çekişme halindeler, özellikle Güney Yunanistan ve Girit’e hakim olmak için hep çatışıyorlar. Sahip olduğu orduyu değerlendirmek isteyen Venedik Dükü de taşıma parasının ödenmemesini bahane ediyor ve gemileri İstanbul’a yönelterek kenti ele geçiriyor. İstanbul yaklaşık yetmiş yıl Venediklilerin yönetiminde kalıyor ve işte o sırada İstanbul’da gözlerine kestirdikleri ne var ne yoksa söküp kendi adalarına götürüyorlar. Daha sonra Bizanslılar yeni başkentleri İznik’ten gelip İstanbul’u yeniden ele geçiriyorlar ama giden heykeller geri dönmüyor tabii.

San Marko Kulesi

Aynı isimli meydanda, hemen katedralin karşısında bulunan bu kule 1912 yılında yapılmış. Kırmızı tuğlaları güzel görünse de tepedeki kemerli balkon hariç sade bir mimarisi var. Neredeyse yüz metreye erişen tepe noktasında ise altından bir heykel bulunuyor ama aşağıdan görmek için gözlerinizin epey keskin olması lazım. Kulenin esas ilgi çekici yanı 8 Euro karşılığı tepesine çıkıp Venedik’i oluşturan adaları kuş bakışı seyredebilmek. Sabah dokuzdan akşam dokuza dek açık.Yine meydanda yer alan saat kulesi de görülmeye değer ancak içine girmek için önceden özel tur rezervasyonu yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca meydanda sütunların üzerinde Venedik aslanı heykelleri bulunuyor.

Gondol Sefası

Venedik birçok filme ev sahipliği yapmış bir şehir ve gondol sahnesi de bu filmlerin olmazsa olmazı. Sizin de Venedik ziyaretiniz sırasında gondola binmek isteyeceğinizi tahmin ediyorum. Hemen baştan belirteyim: Çok çok pahalı. Yaklaşık 100 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Gondolcuların burnu epey havada. İlk gezinizden sonra bir tur daha binmek isteyeceğinizi hiç sanmam. Önemli bir nokta, gondol geziniz sırasında elinizi suya falan daldırmayın. Venedik’te yer alan kanallar oldukça pis, özensiz turistlerin yere attığı ambalajlar uçup kanala düşebiliyor. Daha da kötüsü, zaman zaman kanalizasyondan sızıntı da olabiliyor. Umarım böyle bir duruma denk gelecek kadar şanssız değilsinizdir.Gondol duraklarına Venedik’te gezerken illa ki rastlayacaksınız, özellikle belli bir noktaya gitmenize gerek yok. Zaten çizgili giysileriyle gondolcular da kolayca tanınıyor. Duraklar arasında da önemli bir fark yok. Siz pazarlık yapmaya ve fiyatı biraz olsun aşağı çekmeye uğraşın bence.

Rialto Köprüsü

Bana şekliyle Mostar Köprüsü’nü anımsatan Rialto, üzerindeki eklemelerle daha farklı bir görünüme sahip. Venedik’teki birçok yapıda olduğu gibi burada da kemerler dikkat çekiyor. Venedik’teki en geniş kanal olan ve adeta kenti ikiye ayıran Grand Canal’ın iki yakasını birbirine bağlıyor. Eyfel Kulesi gibi Rialto Köprüsü de 1591 yılında, buradaki ahşap köprü yerine taş kullanılarak inşa edildiğinde eleştiri yağmuruna tutulmuş, hatta insanların eninde sonunda “çirkinliğinden usanıp” balyozlarla parçalayacağını dahi tahmin edenler olmuş. Tabii öykünün sonunu biliyorsunuz!Bu köprü ne kadar güzel olsa da geziniz sırasında uğramanız için tek neden bu değil, hemen yanında kurulan Rialto pazarı da Venedik’te alışveriş yapmak için en bütçeye uygun noktaların başında geliyor. Ayrıca hemen civardaki Fondaco dei Tedeschi, yani Alman Tüccarlar Merkezi de çatısından Venedik’i seyretmek için uygun bir nokta. Dışarıdan baktığınızda ise bina biraz Palazzo Ducale’yi andırıyor.

San Rocco Lonca Binası

Ünlü mimar Tintoretto tarafından inşa edilen bu güzel yapı da Venedik’te yer alan mimari şaheserlerden biri. Adeta yekpare taştan oyulmuş gibi görünen bir ön yüzü var, tepesinde ise heykel yer alıyor. İçeride de tavandaki detaylı işlemeler dikkat çekici ama altın varakların parıltısı göz yorabiliyor. Beş asırdan beri ayakta olan bina hala aktif olarak kullanılıyor. İçeride altmış civarında resim bulunması ziyarete değer kılıyor. Her gün 09:30 ile 17:30 arası ziyarete açık ve giriş ücreti ne yazık ki 10 Euro.

Santa Maria de Miracoli

Bu küçük kilise, yarım daire şeklindeki çatısıyla bana oldukça ilginç göründü. Mermerden olması hoş bir hava katıyor. Rialto Köprüsü’nün biraz kuzeyinde kalıyor, kolayca yürüyebilirsiniz. Venedik’te evlenmek isteyen Hristiyan çiftlerin sıkça tercih ettiği bir mekan olduğundan bir düğünün çıkışına denk gelmek güzel bir anı olabilir. 3 Euro karşılığında pazar günleri dışında sabah on ile akşam beş arası içini gezmeniz de mümkün.

Santa Maria Gloriosa (Frari Kilisesi)

En önemli özelliği meşhur ressam Titian’ın Assunta adlı eserine ev sahipliği yapması olan bu kiliseye giriş için 3 Euro ödemeniz gerekiyor. İçeride gördüğünüze değecek başka resimler de bulunuyor. Keşişler tarafından kullanıldığından manastır tipi bir mimariye sahip ve şehirdeki diğer kiliseler ile kıyaslandığında biraz sönük kalıyor. Minik beyaz kuleleri ise beğendim. Pazar günleri dışında sabah dokuz ile akşam altı arasında, pazar günleri ise öğlen bir ile akşam altı arasında gezebiliyorsunuz.

San Zanipolo Kilisesi

Hem mimarisiyle hem de beyaz kulecikleriyle Frari kilisesine oldukça benzeyen bu kilise de meraklıların uğrayabileceği bir nokta. 1234 yılında inşa edilmiş ve birçok Venedik Dükü’nün mezarı burada yer alıyor. En beğendiğim kısım içeride yer alan, çok sayıda mermer heykelin bulunduğu niş oldu. Pazar günleri 13:00 ile 18:00 arasında, diğer her gün 10:00 ile 18:00 arasında gezebilirsiniz. Giriş ücreti ise 2.50 Euro. Ayrıca önünde meşhur paralı asker Colleone’nin de at üzerinde bir heykeli var.

Burano Adası

Murano gibi Venedik’e bağlı bir diğer ada. Çok daha sakin bir yer. Özel olarak görmenizi önereceğim bir yer bulunmasa da vaktiniz çoksa biraz kafa dinlemek ve rengarenk evlerin arasındaki dar sokaklarda yürümek başlı başına keyifli.

Torcello Adası ve Santa Maria Assunta Kilisesi

Torcello da Venedik’e bağlı ufak adalardan bir diğeri. Burada yer alan Santa Maria Assunta Kilisesi ise mozaikleri ile meşhur. Bizans ile Venedik’in arasının daha iyi olduğu bir dönemde, Bizans sanatına özenerek inşa edilmiş. Adada bunun dışında ilgi çekici bir şey yok ama küçük, şirin bir yer. Venedik’te geçirecek gününüz çoksa kafa dinlemek için uğranabilir.

Riviera del Brenta

Venedik’te olmasa da oldukça yakın ve fazladan zamanı olanlar için uğranabilecek bir yer. Adı üzerinde Brenta Nehri’nin kenarında yer alan eski köşkler mevcut. Bir de ayakkabı müzesi bulunuyor. Tek başınıza ulaşmanız da, nehir boyunca gezmeniz de zor olabilir o yüzden paraya kıyıp rehberli tur satın almak işinizi kolaylaştıracaktır.

San Simeone Piccolo

Kurşundan yapılmış, binanın kendisi kadar geniş ve oldukça yüksek bir kubbesi olan bu kilise hemen Santa Lucia tren istasyonunun karşısında olduğundan Venedik’e vardığınızda sizi karşılayacak. Özellikle gitmeseniz de illa ki göreceksiniz yani. Kubbe o kadar büyük ki binanın kendisini dar ve sıkışık göstermiş ama aslında o kadar da küçük bir yer değil. Kentteki diğer kiliselere kıyasla oldukça farklı, Antik Yunan tipi sütunlu bir girişi var. Biraz Roma’daki Pantheon binasını andırsa (Roma Gezilecek Yerler listesinden detaylara ulaşabilirsiniz) da o kadar etkileyici değil tabii. Kubbenin yüksekliği yetmezmiş gibi bir de tepesinde heykel var. 1738 yılında inşa edilmiş.

Palazzo Mocenigo

Giysilere adanmış bu müze ise özellikle moda meraklısı olanlara hitap edecektir. On sekizinci yüzyıldan beri Venediklilerin giyim alışkanlıklarını görmek mümkün. Girişin 8 Euro olduğunu aklınızda bulundurun, konuya çok da ilgili değilseniz hem zamanınızı hem de paranızı daha iyi biçimde değerlendirebilirsiniz. Pazartesi günleri kapalı olan müzeyi diğer günlerde sabah on ile akşam altı arasında gezmek mümkün.

Peggy Guggenheim Müzesi

Sanatçı Max Ernst’in eşi olan Bayan Guggenheim’in topladığı eserlerin sergilediği bu müze 15 Euro olan giriş ücreti ile el yaksa da meraklıları için güzel bir koleksiyon sunuyor. İçeride Dali, Kandinsky ve Picasso gibi ressamların çalışmaları mevcut. Salı günleri hariç sabah on ile akşam altı arası ziyaret edilebiliyor. San Marco Meydanı’nın karşı kıyısında yer alan Dorsoduro bölgesinde yer alıyor.

Murano Adası Cam Müzesi (Vetro)

Cam üretimi ile meşhur olan Murano Adası, Venedik’e gelen birçok gezginin uğradığı bir nokta. Vaktiniz varsa, cam sanatına meraklıysanız iyi bir aktivite. Özellikle adalar arasındaki yolculuk keyifli olabiliyor.Adada özellikle cam sanatına ayrılmış bir adet de müze yer alıyor. Giriş 8 Euro ama 24.50 Euroluk Museum Pass’a dahil (16 Euroluk olan San Marko Meydanı Müzeleri Bileti’ne dahil değil, dikkat edin). Haftanın her günü sabah on ile akşam altı arası ziyaret edilebiliyor.

Venedik’teki Festivaller

Birçok festivale ev sahipliği yapan Venedik’in en meşhur festivali Karnaval’dır.

-Karnaval Festivali – Maskeli, kostümlü (Şubat)
-Vogalonga Festivali – Kanallarda tekne festivali (Mayıs)
-Redentore Festivali – Kostümlü, havai fişekli gece festivali (Temmuz)
-Salute Festivali – Havai fişek festivali (Kasım)

Venedik’te Ne, Nerede Yenir?

Yemekleriyle dünya çapında ün kazanmış olan İtalya’nın ada şehri Venedik’te, risottodan pizzaya pek çok özel lezzeti tadabilirsiniz. İtalya’nın bazı yönleriyle Türk mutfağına benzerlik gösteren muhteşem mutfağını oldukça özel mekanlarda deneyimleyebilirsiniz. Özellikle hakiki İtalyan pizzaları için harika yerel alternatifler bulabilirsiniz.

-Risotto ve Spagetti: Osteria da Alberto
-Deniz ürünleri: Ristorante Dalla Marisa
-Cicchetti: Osteria Al Portego
-Buranelli (Venedik bisküvisi): Tonolo

Venedik’te Ne, Nereden Alınır?

Venedik’ten; Murano camları, karnaval maskeleri, otantik kapı tokmakları, el yapımı tahta bulmacalar, el yapımı ayakkabılar,İtalyan makarnaları, peynir çeşitleri, el yapımı gemi maketleri ve Venedik minyatürleri gibi bölgeye özgü şeyler satın alabilirsiniz.San Marko Meydanı ve Rialto Pazarı, turistlerin en sık uğradığı alışveriş rotalarıdır. Cannaregio Bölgesi ise seçkin antikacıları ve ikinci el mağazalarıyla hizmet verir. Bu bölge, hediyelik eşya almak isteyenlerin ilk durağı niteliğindedir.

Gece Hayatı

Oldukça gelişmiş bir gece hayatı olan Venedik’te günün yorgunluğunu atmak ve keyifli bir gece geçirmek için farklı seçenekler bulabilirsiniz:Jazz meraklısıysanız Ponte dei Pugni bölgesinde bulunan Jazz kulüplerine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Venedik’in dokusuna uygun romantik bir atmosfer arıyorsanız Fondamenta delle Zattere bölgesinde bulunan mekanları; yerli halkla birlikte vakit geçirmek ve yerel kültürün bir parçası olmak istiyorsanız Campo Santa Margherita bölgesini ziyaret edebilirsiniz.

Venedik Ulaşım

Venedik’te şehir içi ulaşım; deniz otobüsü, deniz taksileri, kayıklar, vapurlar ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Lokal trenler ile civar şehirlere ve kasabalara ulaşmak da mümkündür. Deniz otobüs biletlerinin ücretlendirilmesi lokasyona göre farklılık göstermektedir. Venedik’e Türkiye’den gitmenin en kolay yolu uçakla ulaşım. Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı’ndan, Pegasus Hava Yolları ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan her gün İtalya’nın Venedik şehrine direkt sefer düzenliyor. İstanbul-Venedik uçuş süresi 2 saat 35 dakika.

Venedik’te Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Venedik,ulaşım ile ilgili görsel sonucu Araba, tren, tramvay ya da otobüsle Venedik’in girişine kadar ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bundan sonrası için bu araçlara maalesef elveda demeniz gerekiyor. Venedik’e eğer otobüsle geliyorsanız son durak Piazzale Roma. Tren ile geliyorsanız Santa Lucia Tren İstasyonu.

Vaporetto Ücreti Nedir?

Öncelikle; tek yön, 60 dakika geçerli vaporetto bileti 7 €. Bu bileti meşhur Grand Canal’da kullanabileceğiniz gibi Lido, Murano, Burano gibi adalara gidiş için de kullanabilirsiniz. … 12 saatlik bilet 18 €, 24 saatlik bilet 20 €, 36 saatlik bilet 25 € ve 48 saatlik bilet ise 30 €.

Venedik’te Karayolu Var mı?

Dünyada otomobilin girmediği bir kent olarak bilinen Venedik’te, 4 km uzunluğunda bir karayolu ve demiryolu köprüsü ile kara bağlantısı sağlanıyor. Adriyatik denizi üzerinde toplam 118 adadan oluşan İtalya kentinde, 170 kanal ile 400 köprü bulunuyor.

Venedik’te Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Bütçenize göre lüks otellerden, sade apart otellere kadar geniş seçenekler sunan Venedik’te, her tercihe uygun konaklama imkânı bulunmaktadır. Lüks bir otel arıyorsanız;Baglioni Hotel Luna, JW Marriott Venice Resort & Spa, Hotel Danieli ve Gritti Palace güzel seçenekler arasındadır. Lüks ve romantik bir gezi planlıyorsanız; Palazzo Venart Luxury Hotel, San Clemente Palace Kempinski Venice gibi butik otelleri tercih edebilirsiniz.Venedik Konaklama konusunda tercihiniz sadelik ve sakinlikten yanaysa, şehrin kalabalığından uzak olan Lido adasındaki oteller doğru bir tercih olacaktır.Bir diğer alternatif de şehrin karmaşasından uzaklaşıp yerli halkla iç içe olabileceğiniz, civar kasabalardaki konaklama seçenekleridir.

Hotel Alcyone

Şehir merkezi 1.4 km mesafedeRusya Konsolosluğu 100 m mesafede, San Polo semtinde geleneksel mimari tarzı bir binaya sahip otel bünyesinde aile restoranı sunulmaktadır.

Hotel Diana

Şehir merkezi 1.6 km mesafedeChiesa di San Zulian 100 m mesafede, Rialto Köprüsü’dan kısa mesafede bulunan sessiz konaklama şehrin Giudecca semtinde yer alır.

Hotel Mercurio

Şehir merkezi 1.4 km mesafedeteatro fenice 100 m mesafede, Piazza San Marco’a birkaç adım mesafede yer alan otel, kanal manzarasına sahip 20 oda sunmaktadır.

Hotel Violino D’Oro

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeArtistic Murano Glass Gallery 200 m mesafede, San Marco Bazilikası’a yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Venedik şehrindeki bu tesis, açık havuz ve günlük açık büfe.

Danieli

Şehir merkezi 1.9 km mesafedeAhlar Köprüsü 100 m mesafede, Otel, konukları için en üst katta bulunan restorana ve özel yüzme havuzuna sahiptir.

Hotel Ala (Adults Only)

Şehir merkezi 1.4 km mesafedePalazzo Dario 200 m mesafede, Konuklar şaşılacak kanal manzarasına hayran kalacaklar ve Rialto Köprüsü ile Lido yakınında olacaklar.

Hotel Casanova

Şehir merkezi 1.6 km mesafedeArtistic Murano Glass Gallery 100 m mesafede, Otel 1975 yılında açılıp Piazza San Marco’a sadece 200 metre uzaklıktadır.

Hotel Principe

Şehir merkezi 300 m mesafedeRiva De Biasio İstasyonu 200 m mesafede, Grand Kanalı, Grande Kanalı’dan uzak olmayan Giudecca semtinde ideal konuma sahip konaklama tesisinde sevimli manzara ve özel yüzme havuzu sunulmaktadır.

BW Premier Collection Chc Continental

Şehir merkezi 400 m mesafedeRiva De Biasio İstasyonu 200 m mesafede, Grande Kanalı, Grand Kanalı’nın şaşılacak manzarasını ve açık hava barı sunan bu otel, şehir merkezine 20 dakikalık yürüme mesafesinde, Venedik mimarisi tarzı binada yer almaktadır.

Hotel Concordia

Şehir merkezi 1.7 km mesafedeSan Marco Bazilikası 100 m mesafede, San Marco semtinde bulunan otel İtalyan mimarisi tarzı bir binada Glass Museum’a yakın bulunur.

Generator Venice

Şehir merkezi 2.1 km mesafedeIl Redentore 300 m mesafede, Fenice Tiyatrosu’a yakın San Marco semtinde yer alan bu konaklama biriminde çocuklu konuklar için bebek karyolaları, çocuk yemekleri, özel menü bulunmaktadır.

Antico Panada

Şehir merkezi 1.7 km mesafedeChiesa di San Zulian 100 m mesafede, Güzel kanal manzarasını sunan bu büyük otelin odaları Venedik tarzı dekora sahiptir.

Splendid Venice – Starhotels Collezione

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeChiesa di San Zulian 100 m mesafede, Bu tesiste panoramik manzaraların, ana restoranda kahvaltı ve diğer öğünlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Ostello Domus Civica

Şehir merkezi 500 m mesafedeAlmanya Konsolosluğu 200 m mesafede, Teras manzaralı hostel, Rialto Köprüsü’a kısa mesafede, Venedik şehrinin merkezinden 20 dakikalık yürüme uzaklığında bulunur.

Residenza Universitaria Gesuiti

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeTeatro Fondamenta Nuove 300 m mesafede, Dağ manzaralı hostel, Rialto Köprüsü’a kısa mesafede, Venedik şehrinin merkezinden 20 dakikalık yürüme uzaklığında bulunur.

Hotel Universo & Nord

Şehir merkezi 300 m mesafedeVenice Santa Lucia Train Station 200 m mesafede, Rialto Köprüsü’a kolayca ulaşabileceğiniz bu otel, özel bir banyo ile 65 odadan oluşmaktadır.

Hotel San Gallo

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeNegozio Olivetti 100 m mesafede, Otel 1952 yılında Venedik şehrinin alışveriş bölgesinde inşa edilmiştir ve günümüzde 15 odası bulunmaktadır.

Hotel Montecarlo

Şehir merkezi 1.6 km mesafedeChiesa di San Zulian 100 m mesafede, Venedik şehrinin tarihi merkezinde bulunan bu evcil hayvan kabul eden otelde kalış süresince 51 oda ve kafe bar mevcuttur.

Hotel San Geremia

Şehir merkezi 500 m mesafedePalazzo Labia 100 m mesafede, Bahçe manzaralı 20 oda sunan otel, San Marco semtinde, Santa Maria dei Miracoli’a sadece birkaç adım mesafede yer almaktadır.

Hotel Serenissima

Şehir merkezi 1.4 km mesafedeAlbatravel Group 100 m mesafede, Otel 1700 yılında Venedik şehrinin büyüleyici bir bölgesinde inşa edilmiştir ve günümüzde 36 odası bulunmaktadır.

Adua Hotel

Şehir merkezi 400 m mesafedePalazzo Labia 100 m mesafede, San Marko Bazilikası’a yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan otel, büyüleyici bahçe manzarasına sahip 13 oda sunar.

Albergo Cavalletto & Doge Orseolo

Şehir merkezi 1.5 km mesafedeNegozio Olivetti 100 m mesafede, Özel yüzme havuzu ve lobi restoranı sunan Venedik şehrinin merkezindeki bu çekici tesis, Procuratie Vecchie’nın yakınında yer almaktadır.

You May Also Like

About the Author: admin

Copyright © 2022 Lebego1.Com » Türkiye ve Dünya'da Gezilecek Yerler. All Rights Reserved.
Rize Günübirlik Turlar